zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
harmonik

Pamiętacie o światach równoległych?

harmonik | 13 sierpnia 2017 00:56:08 | kategoria: Społeczeństwo, Światopoglądy

• G+
  • Facebook

Zobaczcie pierwszy z trzech filmików wg tego adresu,

Poniżej drugi filmik ze scenami w zwolnionym czasie

W poniższym filmie, jeśli nie chcesz oglądać całego, ustaw suwak na 5:34 i oglądaj 2 minuty

Poniżej Biały Gołąb prowadzi auto dr T. Wasilewskiego w silnej mgle. Ustaw suwak na 1:40:09

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 7 odpowiedz
Le Fol

Le Fol | 13 sierpnia 2017 06:41:04

zbliżoną historię do tego filmiku ktoś mi kiedyś opowiadał...
widział ze świadkami jak na faceta jedzie auto, coś mignęło i auto przejechało a człowiek sobie stał tam gdzie stał...a im szczęki opadły ze zdumienia...

dużo jest tajemniczych, niewyjaśnionych zjawisk...
mi zdarza się gdy w nocy jestem w lesie iż czuje że za mną ktoś stoi, oczywiście nikogo tam niema, ale zawsze gdy się to zdarza, a zdarza często mam też wrażenie iż coś oświetla mi drogę...
nie potrafię tego wyjaśnić, to jest takie nagłe, skokowe, poprawienie widzenia ale nie wszędzie, wygląda to tak jakby zza mnie i trochę nade mną (tak ok. 50 cm nad głową i 100 cm w bok i ok 50 cm z tyłu) ktoś świecił reflektorem mi pod nogi i trochę do przodu, tylko nie w paśmie widzialnym jednak jakoś dla mnie postrzeganym...
granice tego "oświetlonego obszaru są wyraźnie widoczne"
starałem się nawet wyjaśnić to sobie pracą oka, słupków...ale obrócenie głowy czy spojrzenie w inne miejsce nie zmienia tego obszaru, nie przesuwa się ze wzrokiem, obrócenie się dopiero powoduje przemieszczenie się obszaru który postrzegam jako oświetlony...więc na pewno nie jest to związane ze wzrokiem...
jak wspomniałem występuje to wyłącznie z odczuciem czyjejś obecności...
i jest ograniczone do pewnego obszaru...opuszczając go nagle znika ta poświata i wrażenie że ktoś ze mną jest...i nie zawsze się pojawia, zauważyłem że im ciemniej tym większa szansa jest na to...choć w bardzo jasną księżycową noc z dwa razy też się to zdarzyło...

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
birbant

birbant | 13 sierpnia 2017 07:21:06
Odpowiada Ekspert kategorii Światopoglądy II.

Swoje wrażenia ze starego mieszkania w Holandii już tu opisywałem i wywiązała się żywa dyskusja. Otóż, ja, mimo, że mam stosunek do życia emiryczno - pragmatyczny, nie jestem, przecież ślepy na zjawiska, których nie potrafię racjonalnie wytłumaczyć. Nie wierzę w tarota, ani w żadne wróżenia, w nawiedzenia i moc egzorcyzmów, ale nie znaczy to, że w naszej doczesności nie zachodzi coś, co jeszcze nie jest wyjaśnione. Czasem w tę nasza materię wkrada się coś, co nią nie jest. A w człowieku istnieje w postaci szczątkowej jakiś zmysł, który potrafi to wyczuć, u jednych bardziej, u innych mniej. Ja należę do tych, co mniej, ale jednak  udawać, że nic się nie dzieje, nie ma sensu. Akurat, jeśli chodzi o YT, to dla mnie absolutnie miarodajne nie jest. 

harmonik

harmonik | 13 sierpnia 2017 07:49:25
Komentuje Ekspert kategorii Światopoglądy I.

Znanych, wiarygodnych relacji o światach równoległych są wielkie miliony. Jeśli tych światów nie widzimy, to logiczne, że i one naszego świata mogą nie widzieć, a to znaczyłoby, że naszego świata nie powinniśmy traktować jako czegoś pewnego, obiektywnego.

Ja w YT potrafię znaleźć mnóstwo wartościowych informacji, jak choćby te przytoczone powyżej, birbant, a każda z nich stawia naukowy światopogląd z całą korporacją naukowców w mało poważnym świetle.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
birbant

birbant | 13 sierpnia 2017 07:55:12
Komentuje Ekspert kategorii Światopoglądy II.

Co do YT, nie przekonałeś mnie, ale nigdzie powiedziane nie jest, że we wszystkim musimy się zgadzać. 

harmonik

harmonik | 13 sierpnia 2017 08:16:39
Komentuje Ekspert kategorii Światopoglądy I.

Ja nie muszę śledzić światów równoległych na YT. Poznałem ich istnienie jeszcze przed erą informatyczną, posługując się myśleniem i korzystając z setek super wartościowych książek. Mógłbym je polecić każdemu pragnącemu rozumieć świat i życie, co zresztą już nieraz na pytamy czyniłem.

birbant

birbant | 13 sierpnia 2017 08:24:33
Komentuje Ekspert kategorii Światopoglądy II.

I ten argument dobrze do mnie przemawia. 

le-szcz

le-szcz | 13 sierpnia 2017 12:55:00
Odpowiada Ekspert kategorii Światopoglądy I.

Pierwszy film to fake (film zmontowano).
Reszty ani nie chce mi się oglądać ani komentować.

Światy Równoległe - ponieważ nie zauważamy ich wpływu czy jakiegokolwiek przenikania się z Naszym Wszechświatem to znaczy, że ICH NIE MA.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 32,0 pkt birbantbirbant
  2. 2 24,7 pkt elsieelsie
  3. 3 20,0 pkt ata-ataata-ata
  4. 4 15,0 pkt collins01collins01
  5. 5 14,8 pkt AntykwaAntykwa
więcej rankingów

Eksperci w kategorii:

odrzu cona brzydula-b elsie codzienna collins01 janusmakroniusz Maria N