zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
arinkao

Jakie DOWODY ma opozycja na to że budżet jest nielegalny ?

arinkao | 11 stycznia 2017 19:02:28 | kategoria: Społeczeństwo, Prawo

• G+
  • Facebook

Pan Petru mówi że budżet jest nielegalny. Z tego co wiem to aby budżet uznać za nielegalny trzeba wyjść na drogę prawną - skierować oskarżenie przeciwko tym którzy podpisali taki budżet i załatwić to droga sądową a nie paplać oskarżenia jak dziecko z piaskownicy.
Jak wiadomo zebranie takich dowodów jest niemal nierealne bo ich właściwie nie ma.

Ostatnia aktualizacja: 11-01-2017 19:07:17
0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 58 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
magno

magno | 11 stycznia 2017 19:07:56

Bo trzeba umieć kręcić lody, nawet tam gdzie mleko jest nie potrzebne...
Tak jak burza w szklance wody, wystarczy podnieść wrzask, aby inni Cię usłyszeli...

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
arinkao

arinkao | 11 stycznia 2017 19:11:02
Komentuje Ekspert kategorii Prawo II.

Dlatego że wszystko jest coraz płytsze i głupsze.
Powierzchowność i niewiedza dają możliwość manipulowania każdym i wszystkimi, nawet dziennikarzami.

Ludzie nie zadają sobie fundamentalnych pytań tylko czekają na gotowe rozwiązania i kogoś kto powie im co mają myśleć. Gorzej jak ci którzy maja być autorytetami są zwyczajnie za słabi i za mali.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
brzydula-b

brzydula-b | 11 stycznia 2017 19:12:31

Jak Petrowi napisali , tak czytaNiewyparzona gęba

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
brzydula-b

brzydula-b | 11 stycznia 2017 19:18:03

Jestem obiektywna,Petru od siebie niczego nie potrafi powiedzieć.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 11 stycznia 2017 19:19:38

nie jesteś przykro mi

brzydula-b

brzydula-b | 11 stycznia 2017 19:21:03

Dezaprobata

arinkao

arinkao | 11 stycznia 2017 19:22:35

piochus1 nie denerwuj sie, jak wróci spod sejmu nasz forumowy kodziarz to pogadacie sobie o braku demokracji i nielegalnym rządzie :)

Nie ma jak łamać prawo aby walczyć o prawo.

anonymous | 11 stycznia 2017 19:24:06

A ja z nim gadam? za kogo mnie masz?

arinkao

arinkao | 11 stycznia 2017 19:24:46

Zaklepany za kogos kto uwielbia, kocha mnie denerwować ?

teorertikus

teorertikus | 11 stycznia 2017 19:45:59
Komentuje Ekspert kategorii Prawo I.

to są prawdziwi twardziele w taki mróz wystawać pod sejmem, jestem pełen podziwu, mi by się nie chciało...MrugnięcieUśmiech

arinkao

arinkao | 11 stycznia 2017 19:48:31

teorertikus wreszcie mogą sie spotkać jak społeczeństwo obywatelskie.
Wiesz ile tak powstało znajomości, związków, przyjaźni ? Łączy ich idea, bunt, punk - coś czego nie mieli od czasów strajków solidarności Śmiech

ciekawie

ciekawie | 11 stycznia 2017 19:14:22

Dla mnie już jest wiadome, że tego typu partyzantka opozycji wobec rządu będzie trwała w nieskończoność. Jest to najzwyczajniejsza w świecie wojna. Oczywiście nie w dosłownym sensie. Chodzi o psychologiczne załatwienie przeciwnika, ażeby zaczął robić błędy, które naprawdę mogłyby zacząć pogrążać Polskę na arenie międzynarodowej. Z drugiej strony miałoby to zachęcić ludzi, żeby ponownie nie głosować na PiS. 
To, że większość działań opozycji jest irracjonalna, to już nawet dyskusji nie podlega. 

arinkao

arinkao | 11 stycznia 2017 19:19:31

Do opozycji tez to nie zachęca. Tusk juz nam pewnie załatwia odcięcie od kasy unijnej, nasz człowiek w Brukseli, haha :)

brzydula-b

brzydula-b | 11 stycznia 2017 19:23:00

Obalić rządu za pomocą wojska się nie da,to trzeba znaleźć "powód" prawny.Albo chociaż go ludziom wmówić.

teorertikus

teorertikus | 11 stycznia 2017 19:37:51

ciekawie  To ciekawe twoje wywody. Ja natomiast jestem zdania, że protest posłów opozycji w sejmie to nie był dobry ruch i ta zadymie przyniesie tylko straty. Nawet zastanawiam się, czy to wszystko to nie wynik prowokacji politycznej prezesa. Pogrążanie Polski na arenie międzynarodowej to przez ostatni rok nastąpił ogromny postęp, ale w końcu co tam opinia międzynarodowa, jak najważniejsze, żeby Polakom żyło się dobrze i dostatnio. Ja na żadnych wyborach nie byłem i na PiS nigdy nie zagłosuję, chyba, że mi kałacha do głowy przystawią...Uśmiech

arinkao

arinkao | 11 stycznia 2017 19:53:23

teorertikus wytłumacz mi w jaki sposób prezes miał prowokować.  

teorertikus

teorertikus | 11 stycznia 2017 20:00:31

Prezes jest wyśmienitym strategiem, przez wielu niedoceniany, określany jako archaizm, ale rozgrywa wyśmienitą partie. Myślą, że mógłby kiwnąć palcem i wynieśli by tych posłów z sejmu pierwszego dnia, ale wie że to nie było by dobre zagranie...Uśmiech

arinkao

arinkao | 11 stycznia 2017 20:08:04

teorertikus no i co z tego ?

teorertikus

teorertikus | 11 stycznia 2017 20:13:52

co z tego będzie? To nie wiem, sam jestem ciekaw. Chyba w końcu dojdą do wniosku, że to nie ma sensu i wrócą do pracy szanowni posłowie. Zresztą jak oni się rotacyjnie zmieniają, to wychodzi, że dwa dni siedzą w domu, a potem na jeden przychodzą posiedzieć w sejmie i potem znowu dwa dni wolne..Uśmiech

gra

gra | 11 stycznia 2017 21:11:19

i za to im, jako podatnicy płacimy?

ciekawie

ciekawie | 11 stycznia 2017 21:12:49

Polecam Komentatora, na wyjaśnienie dziwnych zachowań Petru: https://www.youtube.com/watch?v=CLLbk7d_uxg

anonymous | 11 stycznia 2017 19:14:40

Jest jeden . Poseł który nie może sie zalogować.... czyli nie zakończona sesja. to błąd formalny

anonymous | 11 stycznia 2017 19:19:05

podaj dowody że jest legalny. 

arinkao

arinkao | 11 stycznia 2017 19:35:30

Policzone głosy, przecież są dokumenty i taśmy.

anonymous | 11 stycznia 2017 19:37:04

kto liczył?

znafca_żyta

znafca_żyta | 11 stycznia 2017 19:38:04

I "mezowie zaufania" liczacy glosy z tej samej partii co glosujacy? Ty tak powaznie? arinkao

arinkao

arinkao | 11 stycznia 2017 19:44:49

znafca_żyta smerfy liczyły. Myślisz żę PIS przez 8 lat coś liczył albo że im nikt nie odbierał prawa głosu ? Co to jest za choroba hipokrytów że niemal 10 lat nikomu nic takiego nie przeszkadzało a dziś niemal wojna jak inna partia ma władze.

znafca_żyta

znafca_żyta | 11 stycznia 2017 19:56:42

Maszyny liczyły. A jak ktoś głosował na dodatkowe kończyny górne, to dziennikarze to potrafili wyłapać. A w kolumnowej ani jednego, ani drugiego nie było. arinkao

arinkao

arinkao | 11 stycznia 2017 19:58:18

Maszyny i dziennikarze nie są niezbędne do tego, takie jest prawo wiec dowód to żaden.

znafca_żyta

znafca_żyta | 11 stycznia 2017 20:56:13

Z tego co pamiętam w regulaminie sejmu było napisane coś w stylu, że poseł podnosi rękę i naciska przycisk ...

Ale to nie o to chodzi. Kuchciński, którego kiedyś miałem wątpliwą przyjemność spotkać osobiście w Toronto i jak wtedy był chamem, to teraz jest większym chamem, wywalił bez powodu (bo jaki jest koń, każdy widzi) posła opozycji z obrad sejmu i temu sprzeciwiła się opozycja. Dalej jest tylko "My z PIS, mamy was wszystkich w dupie, bo mamy większość i możemy być tacy aroganccy, jak Kuchciński i Kaczyński w jednym". A może w następnym ruchu Kuchciński wykluczy z obrad całą opozycję? Wtedy zgodnie z prawem będzie można zmienić konstytucję, przystawka Kukiz już wazeliną odbyt nasmarował...

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
arinkao

arinkao | 11 stycznia 2017 21:16:16

Sorry za minusa ale wybacz ... czy Ty sie wczoraj obudziłeś ?
Bo mam wrażenie że mam rozdwojenie jaźni.
Raz myśle że jesteś inteligentnym facetem ok. 40-tki a potem piszesz cos takiego jakbyś serio przez ostatnie 15 lat był w piwnicy bez telewizora zamkniety. Piję do sytuacji gaszenia mikrofonu.

anonymous | 12 stycznia 2017 08:24:49

znafca_żyta   "rtykuł 188 ust. 2 regulaminu Sejmu stanowi, że głosowanie jest jawne, a posłowie głosujący w trakcie obrad Sejmu mogą głosować w kilku przewidzianych prawem formach.

Podstawowym sposobem głosowania jest podniesienie ręki
przy równoczesnym wykorzystaniu elektronicznego urządzenia do liczenia głosów.
Możliwe jest również głosowanie imienne,
które polega na użyciu kart do głosowania podpisanych imieniem i nazwiskiem posła.
W razie niemożności przeprowadzenia głosowania za pomocą urządzenia do liczenia głosów,
Marszałek Sejmu może zarządzić głosowanie
przez podniesienie ręki i obliczenie głosów
przez sekretarzy.

anonymous | 11 stycznia 2017 19:21:38

Petru nie dostaje subwencji , jego partia ma długi i uważa że jego jedyną szansą jest nieuchwalenie budżetu i ponowne wybory - wydaje mu się że nowoczesnej znowu się uda osiągnąć 5% 

anonymous | 11 stycznia 2017 19:25:16

dokładnie
a z kolei kukiz chce zmiany konstytucji

arinkao

arinkao | 11 stycznia 2017 19:32:46

Tyle to każdy wie. Ale jakie są dowody na nielegalność ?
Przeprowadzanie obrad i głosowania w sali kolumnowej jest legalne.

anonymous | 11 stycznia 2017 19:33:56

jest jeden
karta posła

arinkao

arinkao | 11 stycznia 2017 19:34:43

Nieważny :)

anonymous | 11 stycznia 2017 19:36:19

serio? sed lex dura sex

arinkao

arinkao | 11 stycznia 2017 19:42:54

Durex :)

gra

gra | 11 stycznia 2017 20:10:17

Petru nie dostał subwencji, bo jego partia, partia bankowców i przedsiębiorców nie potrafiła prawidłowo rozliczyć kampanii wyborczej. Komisja finansowa odrzuciła ich sprawozdanie z powodu wielu błędów.
Jeśli nie zna się na finansach swojej partii (on lub jego pomocnicy), to jakie on może mieć pojęcie o finansach państwa?
Petru Schetynie do pięt nie urasta, a chciał być liderem opozycji :))

ÓsmyDzieńTygodnia

ÓsmyDzieńTygodnia | 11 stycznia 2017 20:33:06

Wybacz @gra, ale Petru nadaje się na lidera opozycji jak Scorupco do roli Heleny Kurcewiczowej w Ogniem i mieczem. Czyli wcale. To pospolity bankster, człowiek który zachęcał ludzi zwykłych do brania kredytów we frankach w momencie, gdy sam kredyt przewalutował. Każda z tych koorv na tej mównicy robi z siebie męczennika za 12000 koła. Nie podoba się, szpic w doope i won do pracy za średnią krajową. Nie ma żadnych dowodów. Ponadto, najpierw było pretekstem, że wygonili dziennikarzy, dziennikarze wrócili, to czepiają się braku kworum. Było kworum, byli w sali kolumnowej posłowie opozycji, czemu sami zaprzeczali. Gdy PiS powiedział, że pogadamy o poprawkach to stracili argumenty i zerwali rozmowy - kto? Pan Petru. Bo w tym momencie kończy im się możliwość czepiania. 
Art. 128 Konstytucji. 
"§ 3. Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10". Sejm jest Konstytucyjnym Organem władzy, wybranym przez Najwyższą Władzę, czyli Naród. W demokratycznych wyborach. I to pan Petru powinien wbić sobie to do łba. 

gra

gra | 11 stycznia 2017 21:03:23

nie mam czego wybaczać. Petru absolutnie nie nadaje się na szefa partii, co dopiero kilku opozycyjnych. Taki był też sens mojej wypowiedzi :)
Zastanawiające jest tylko w jaki sposób uzyskał tak olbrzymi kredyt na kampanię wyborczą, zwłaszcza, że z tego co wiem, jest to kredyt bez zabezpieczenia. Tobie by dali choćby skromne  tys?  :(
P.s. Mnie też Scorupko nie pasowała do tej roli :)

gra

gra | 11 stycznia 2017 20:02:25
Odpowiada Ekspert kategorii Prawo I.

chyba nikt już nie słucha tego, co ma do powiedzenia pan Petru, podobnie jak Kijewski. 

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
wertyr11

wertyr11 | 11 stycznia 2017 20:10:28

Nie ma to znaczenia, bo PiS i tak ma większość więc nawet gdyby doszło do powtórki to budżet i tak klepną. Senat zatwierdził, teraz prezydent podpisze i sprawa zamknięta, jak z TK:)

arinkao

arinkao | 11 stycznia 2017 20:36:43

Dlatego trzeba ich rozwalić, za duzo wygrali.

mk777

mk777 | 11 stycznia 2017 20:20:03
Odpowiada Ekspert kategorii Prawo I.

Czy posiadanie większości umożliwia umówienie się grupą jednej lub dwóch partii, pójściem do parku, biblioteki czy jakiegoś gabinetu i uchwalenie tam budżetu?

Załóżmy, że jest quroum i wymagana większość?
Czy to wystarczy, żeby uznać że posiedzenie się odbyło i wszystko jest w porządku?

Ja na przykład nie jestem prawnikiem, ale wydaje mi się że nie.
Wielu prawnikom też się tak wydaje, choć znajdą się inni którzy mają odmienne zdanie. Dla takich sytuacji był przewidziany Trybunał Konstytucyjny, ale ja na tę chwilę nie wiem nawet czy Polska ma jeszcze taką instytucję? 
Jest utarta ścieżka i partia rządząca bez problemu mogłaby przywrócić posła jakiegoś tam i przegłosować wszystko co zechce zgodnie z tradycją i dotychczasowym prawem. 

arinkao

arinkao | 11 stycznia 2017 20:35:13

Sala kolumnowa to nie jest jakiś gabinet czy park. Jak będziesz w Wawie kup wycieczkę, przewodnik jest w cenie, wytłumaczy ci co gdzie jest i do czego służy.

Państwo teoretyczne było za poprzednich rządów i tak je nazywano. Teraz starzy posłowie odsunięci od koryta i młodzi którzy mieli nadzieje na spadek po nich sądzą że łamiąc prawo da się do koryta wrócić.

To tak samo jakbym ja była trollem i non stop łamała regulamin zarzucając moderacji wszystkie winy bo chciałabym zostac moderatorem.

Okupacja mównicy jest łamaniem prawa, przestępstwem zapisanym w kodeksie ale widze że to cie nie rusza.

mk777

mk777 | 11 stycznia 2017 20:42:13

Ja pamiętam, że poprzedni okupujący mównicę to zostawali wicepremierami nawet... a kto ich nimi uczynił? 

Jak mówiłem: Ja nie dywaguję czy quorum było, jak liczono głosy i w której sali. Dla mnie jest niepokojące, że można się spotkać gdziekolwiek w jedną partię i obradować nad ustawą budżetową lub każdą inną. Bo w sumie czemu nie?

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
arinkao

arinkao | 11 stycznia 2017 20:45:27

Nie można gdziekolwiek ! Mnie martwi że warcholstwo może w każdym momencie sparaliżować państwo.

mk777

mk777 | 11 stycznia 2017 20:58:39

Warcholstwo, dla którego nie ma miejsca w naszej ojczyźnie - tak to z grubsza szło w 1976 roku. Słowo warchoł ma pochodzenie od warchlaka. 

Tak a propos budżetu: Myślisz, że wobec tylu wątpliwości prawników, rząd prześle ustawę i sposób jej ustanowienia do oceny Trybunałowi Konstytucyjnemu?

gra

gra | 11 stycznia 2017 21:06:35

mk777 - o ustawie budżetowej nie dyskutuję, bo się nie znam. Ale jak zalało nam salę posiedzeń, to przenieśliśmy się do największego pokoju, było głosowanie, protokół, wszystko legalnie. A z tego, co słyszałam, to była informacja przez megafon? nie wiem jak się to nazywa, zwołująca wszystkich posłów do inne slai. Nie przyszli z własnego wyboru. 
Nie bronię PiSu, nie mam zaufania do żadnego z polityków i żadnej z partii, ale nie podoba mi się to co się dzieje. 

mk777

mk777 | 11 stycznia 2017 21:07:42

Wszyscy się przenieśliście, czy tylko jedna strona gra?

arinkao

arinkao | 11 stycznia 2017 21:12:12

Poczekaj, geniusze z platformy podziela sie na 2 grupy i będą blokować też sale kolumnową a potem parking pod sejmem.

Ciekawe czemu sami opozycji gasili mikrofony a blokujących straż natychmiast wynosiła z sali. Tuskuś wtedy był tak uradowany jakby dostał premie.

gra

gra | 11 stycznia 2017 21:14:55

@mk 77 - wszyscy mogli, wiedzieli, a że nie chcieli ...

Snopppy

Snopppy | 11 stycznia 2017 20:59:29

Mnie zastanawia dlaczego głosowanie nad budżetem odbyło się bez obecności dziennikarzy. Tak to niestety wygląda, że próbują  kantowac - ktoś kto nie ma nic do ukrycia nie chowa się po kątach.
Samo zamieszanie z sędziami Trybunału Konstytucyjnego mocno śmierdzi.
Generalnie i PO i PiS lubią byc przy korycie i obie partie to mendy jakich mało ale ta sutacja nie powinna mieć miejsca w demokratycznym kraju.

arinkao

arinkao | 11 stycznia 2017 21:09:36

Wiesz czym to wszystko śmierdzi ?
Platformą i nowoczesną, także czerwonymi z SLD i wszystkimi którzy chcieli obalić rząd, skłócić ludzi, zagmatwać we łbach prostych ludzi którzy nic nie rozumieją po to aby uzyskać stracone profity. Tym to śmierdzi.

arinkao

arinkao | 11 stycznia 2017 21:46:58

I wiesz co ? Jeśli PIS naprawdę zrobi coś źle i bezprawnie to nikt nie uwierzy. Bo byli oskarżani o wszystko zanim zaczęli rządzić, po kilku dniach od ogłoszenia wyroku.

Tak samo jak dziecko które kłamie gdy powie prawdę to już nikt mu nie wierzy.

więcej odpowiedzi
1 2 z 2

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 114,9 pkt ata-ataata-ata
  2. 2 98,3 pkt elsieelsie
  3. 3 60,2 pkt czwartyszopczwartyszop
  4. 4 54,8 pkt Aszka_Aszka_
  5. 5 50,7 pkt arinkaoarinkao
więcej rankingów