zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
Sweetdama

Jak moge pomoc biednej rodzinie?

Sweetdama | 14 lutego 2012 11:13:01 | kategoria: Społeczeństwo, Człowiek

• G+
  • Facebook

Znam pewna biedna rodzine. Nie bede sie za bardzo zaglebiala w temat, ale najbardziej szkoda mi dzieci, zauwazylam ze inni rowiesnicy dokuczaja im dlatego ze sa biedniejsi. Matka sama wychowuje dzieci czasami pomaga babcia, ale z tego co wiem sama ledwo wiaze koniec z koncem. Matka nie pracuje, a pieniadze wydaje wylacznie na swoje potrzeby. Dzieci czesto zostawia pod opieka babci, a sama baluje. Nie moge na to patrzec bo ja moge miec dobrze, a Te dzieci nie.Nie wiem jak moge im pomoc. Chcialabym im dac cos od siebie. Moze pomoc finansowa?

0 ładowanie danych... 9 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 10 odpowiedz

anonymous | 14 lutego 2012 12:40:35

Z reguły dzieci czerpią autorytet od starszych naśladują ich gdy im się zdarzy coś podobnego ty mieszkasz w ich pobliżu nawet jak nie masz pieniędzy i nie jesteś w stanie im pomóc materialnie to zawsze możesz im dać dobry przykład po rozmawiać w trudnych sytuacjach wesprzeć pokazać że one nie są nie zauważalne że jak by co to jest taka pani z sąsiedztwa co może i pomóc w sytuacji gdy one nie będą wiedziały co zrobić ty możesz zainterweniować.

Jeśli chodzi o pomoc społeczną to nie łudził bym się że oni im pomogą oczywiście mogą finansowo przez babcię wspomóc i ograniczyć prawa rodzicielskie matce poprzez zwrócenie się do sądu ale czy tak naprawdę dzieci będą mieli łatwiej bez matki?Jeśli będą dorastać bez niej to sprawa indywidualna i wymaga szczególnego rozeznania w tej sytuacji najlepiej przez psychologa.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
Sweetdama

Sweetdama | 14 lutego 2012 13:23:53

Nie chce powiadamiac pomocy spolecznej bo wlasnie uwazam ze rozdzielenie dzieci z matka nie jest dobrym pomyslem. Nie mieszkam blisko tej rodziny, wiec nie moge zawsze porozmawiac z tymi dziecimi. Co do pomocy finansowej to bym musiala poprosic rodzicow o pieniadze bo jestem niepelnoletnia... I nie wiem czy ta rodzina w ogole chcialaby przyjac taka pomoc.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
jolka333400

jolka333400 | 14 lutego 2012 13:25:39

Nie można bezpodstawnie ograniczyć władzę rodzicielską!!!!

Pomoc społeczna to przede wszystkim biurokracja na potrzeby natychmiastowe zimowe możesz poczekać do wiosny...

Co do dobrego przykładu masz rację trzeba dużo rozmawiać ale też starać się wyegzekwować od dzieci np. pomoc przy czymś bo jak dostawać coś będą bez wysiłku to takie małe pasożyty jak matka urosną...

gandzia

gandzia | 14 lutego 2012 11:16:55
Odpowiada Ekspert kategorii Człowiek II.

nie dawaj kasy - matka przebaluje. Najlepiej konkretna pomoc rzeczowa - spytaj babci, co potrzeba, na pewno jedzenie, ubrania, materiały do szkoły... z autopsji wiem - pomagam pewnej kobiecie z 3ką dzieci z okolic X...

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 14 lutego 2012 11:18:36

Nie dawal bym pieniedzy.kup jakies produkty spozywcze,pieniadze nie koniecznie pojda na szczytny cel.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
jolka333400

jolka333400 | 14 lutego 2012 11:57:26

Witaj sama wiem co to jest brak na potrzeby dzieci...ale nigdy nie dawaj  pieniędzy z rzeczy jest większa radość bo to na 100%

dostaną dzieci..tylko matki nie rozumiem coś z nią nie w porządku  jest że tylko o sobie myśli

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
Sweetdama

Sweetdama | 14 lutego 2012 12:28:09

Wlasnie zastanawialam sie nad tym czy wszystko z nia okej bo alimenty ktore dostaje na dzieci wydaje na siebie. Ale nie bede jej przeciez pouczala. Szkoda mi tylko tych dzieci bo chodza "poszarpane" i powiedzialy mi ze wstydza sie chodzic do szkoly bo matka o nie nie dba :(. Tyko nie wiem czego moze potrzebowac taki 3 latek...

jolka333400

jolka333400 | 14 lutego 2012 13:20:54

Ja mam córkę w prawie tym wieku i powiem tobie że może  jakieś rajstopki albo spodenki teraz zimno jest bardzo...nie wiem na jak dobrej stopie sąsiedzkiej jesteście ale jak czasem dostanę od koleżanek jakieś ciuszki to szaleję z radości bo jakby nie było to już mam zaoszczędzone..kilkanaście złotych...Laughingi spokojnie mogę kupić coś innego dzieciom...

ptakwodny

ptakwodny | 14 lutego 2012 15:21:48
Odpowiada Ekspert kategorii Człowiek II.

Zbierz te dzieci od czasu do czasu gdzieś.Obojętnie gdzie.na ciastko,do kona,imprezę,sanki.Nic tak nie nobilituje biedne dzieci jak to,że mają tach jak Ty przyjaciół.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
sierpc101010

sierpc101010 | 18 grudnia 2013 04:04:54

witam proszę o pomoc jestem bez pracy bez zasiłku ,może ktoś ma odziez ,zywnosc jest taki dzień ze nie mam co zjesc ,chodzę do siostr zakonnych pomagają mi jak mogą mejl.sierpc101010@wp.pl

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

AMA i nowy profil

Podobne pytania

TeamGeist

SKĄD JESTEŚCIE???

777 odpowiedzi i komentarzy
hakati

Widzisz złodziej i co robisz?

34 odpowiedzi i komentarzy
agniecha

Co kupić na dzień matki?

50 odpowiedzi i komentarzy