zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
Bingola

Czy wybieracie się na konkurencyjną imprezę WOŚP, którą organizuje MONcierewicz?

Bingola | 11 stycznia 2017 21:47:31 | kategoria: Społeczeństwo, Socjologia

• G+
  • Facebook

Duet Macierewicz&Misiewicz organizuje konkurencyjną dla Owsiaka imprezę - tzw. Caritas Polowy będzie zbierał na dzieci w Syrii dzień przed WOŚPem. 
UWAGA - to nie ma nic wspólnego z Caritasem, który nie przyznaje sie do tej odgórnej inicjatywy i wyraźnie chwali WOŚP.

No i jak to bywa w naszej kabaretowej rzeczywistości - internet jest bezlitosny!

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 20 odpowiedz
Radomiła

Radomiła | 11 stycznia 2017 21:55:35

nie wybieram się na żadną z tych imprez

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
Bingola

Bingola | 11 stycznia 2017 21:56:44
Komentuje Ekspert kategorii Socjologia I.

Niełądnie, trzeba pomagać potrzebującym!

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
Radomiła

Radomiła | 11 stycznia 2017 21:59:35

Pomagam... wtedy kiedy chcę i komu chcę. I bezpośrednio człowiekowi potrzebującemu i czasem przez internet np. przez jakąś organizację albo i smsem choć to ostatnie to raczej niewielka pomoc

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 11 stycznia 2017 23:07:46

Radomiła , ten sms być może jest najlepszą formą pomocy, nie wiem czy operator pobiera jakieś prowizje , czy cała kwota przeznaczona jest dla potrzebującego. 
Kilka miesięcy temu miałam inne zdanie, wtedy jeszcze nie pracowałam w Fundacji XYZ... 

Radomiła

Radomiła | 11 stycznia 2017 23:09:52

o, no to dobrze, że nie jest tak źle :)

anonymous | 11 stycznia 2017 23:15:24

Teraz wiem,że jeśli ktoś przeleje pieniądze na konto fundacji 
( dla określonego dziecka) spora część pieniedzy przeznaczona jest na wydatki fundacji i pracowników .

Radomiła

Radomiła | 11 stycznia 2017 23:27:18

Co prawda oni też muszą mieć za co żyć, ale na ile jest to kasa którą faktycznie muszą wydać na pracowników i swoje istnienie a ile do kieszeni i czy są i jakie nadużycia...
No dlatego najlepiej jest tak naprawdę pomoc bezpośrednio, lub na konta osób o których coś tam wiemy, że potrzebują pomocy.

kaziu_61

kaziu_61 | 11 stycznia 2017 23:41:08

weekendowa    Z tymi SMS ami to jest różnie - Owsiak też miał taką możliwość i jednak ktoś na szybko wymyślił że jednak będą płatne i opodatkowane z konkretnego numeru o co już zadbało państwo żądając bilingów połączeń od wszystkich operatorów dotyczących konkretnego numeru tela, w przypadku zaś Caritas te SMS y były bezpłatne bo chodziło o pomoc dla polaczków za granicą - państwo / rząd w ten sposób został wybielony że jednak dba o swoich, pomimo że do niczego reki nie przyłożył jak i potrzebnych środków bo zrobili to zwykli ludzie, nie mniej informacja poszła w świat że to z ramienia rządu jest ta pomoc, podobnych przypadków było i będzie więcej - rząd także kalkuluje ile może na zarobić by się opłacało jemu a nie na liczącym na pomoc w pełnej wysokości 

fenix8874

fenix8874 | 11 stycznia 2017 22:01:31

Chętnie bym się wybrał Mrugnięcie

Radomiła

Radomiła | 11 stycznia 2017 22:02:39

szczególnie z Kaczyńskim w tym stroju z plakatu ;) ...byłoby ciekawie Zaklepany

Bingola

Bingola | 11 stycznia 2017 22:04:08

fenix8874- idź, zdasz nam relację Uśmiech

fenix8874

fenix8874 | 11 stycznia 2017 22:06:41

Moje marzenia, żeby takie coś się odbyło hehehe Śmiech

janusmakroniusz

janusmakroniusz | 11 stycznia 2017 22:07:38

chyba mnie ominie - w NLu nie mają żadnych wolontariuszy?:))

Bingola

Bingola | 11 stycznia 2017 22:10:23

Chyba tylko w ambasadzie kogoś namówią.

mk777

mk777 | 11 stycznia 2017 22:17:48
Odpowiada Ekspert kategorii Socjologia I.

Nie. Zamierzam dać na WOŚP więcej niż w zeszłym roku. Bo to nie jest normalne gdy ktoś pomaga i jest za to piętnowany.

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj
Bingola

Bingola | 11 stycznia 2017 22:22:16

Ja też wesprę WOŚP znaczną sumką!

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
don_hihot

don_hihot | 11 stycznia 2017 23:17:21

Zawsze można jeszcze wesprzeć jakiś inny neutralny a jednocześnie równie szczytny cel. Na przykład zrzucić się do puszki na iPhona jakiemuś alimenciarzowi ... 
Wystawiony język

kaziu_61

kaziu_61 | 12 stycznia 2017 00:00:22

Bingola  Rozumiem stanowisko Caritas które się odcina od pomysłu rządowego pomocy dla Syrii, bo caritas nie lubi gdy mu kasy ubędzie. Nie mniej nie mam uprzedzeń do nikogo, dawałem na WOŚP i niech tak zostanie - pomimo różnych pomówień o niegospodarność ze zbiórek, to jednak te pieniądze są widoczne w szpitalach i na oddziałach, w formie sprzętu który jednak jest wykorzystywany do leczenia potrzebujących. Niedawno sam korzystałem z masy sprzętu i aparatur które miały zaawansowane technologie - od prostego krzesełka, poprzez specjalistyczne łóżka do sprzętu który ratuje każde życie jak nowe karetki, które jednak kosztują bo mają dodatkowo zagwarantowany w pakiecie darmowy serwis, na to jednak nikt nie zwraca uwagi, bo taki jeden z drugim wszędzie węszy afery i przekręty. Ciekawe że ci którzy tak opluwają WOŚP nie mówią żeby ich leczyć gdy zajdzie potrzeba na sprzęcie z serduszkiem, doświadczyłem tego osobiście w szpitalu - gość tak się oburzył jak zobaczył w telewizji Owsiaka i zaczął go szkalować, że musieli go podłączyć do aparatury z serduszkiem, na co się nie oburzył, pomimo że wcześniej zaczął rozrabiać na sali z tymi którzy byli za WOŚP  dostawał zastrzyki na uspokojenie Śmiech. Bardzo wątpliwe aby w mojej miejscowości był ten Caritas, Ale jak do miasta przyjechał Komorowski gdy walczył o głosy, to przywitali go jedynie radni i burmistrz z ratusza, zainteresowanie ludzi było znikome - bardziej z ciekawości

elsie

elsie | 12 stycznia 2017 00:53:47

@Bingola dobrze ze ja na nic nie chodze...

okonek

okonek | 12 stycznia 2017 18:34:12
Odpowiada Ekspert kategorii Socjologia I.

myslisz, ze beda lepsi od filmu Milosza Formana?
na pewno bardziej naturalni...
to jeszcze nic Mis-Przytulanka zapowiada cykl imprez powitalnych na czesc "okupanta" z USA - nie wiem czy widziales hiszpanski film "Bienvenido mr. Marshall  z 1953? kpine z tego, ze pomimo szumnych zapowiedzi plan Mashalla do Hiszpanii nigdy nie dotarl i mieszkancy pewnej wioski zostali w krotkich majteczkach.

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 206,5 pkt elsieelsie
  2. 2 116,9 pkt birbantbirbant
  3. 3 91,8 pkt ata-ataata-ata
  4. 4 69,6 pkt AjumikoAjumiko
  5. 5 57,7 pkt Kropl@Kropl@
więcej rankingów

Eksperci w kategorii:

Bingola okonek Carollina MigrantWorker codzienna Antykwa mamita