zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
chris27

Czy Świadkowie Jehowy, Zielonoświątkowcy, Adwentyści i wyznawcy podobnych religii mają swoje cmentarze, gdzie są pochowani po śmierci?

chris27 | 25 marca 2012 15:51:21 | kategoria: Społeczeństwo, Religia

• G+
  • Facebook

Przyznam szczerze, że nigdy nad tym się nie zastanawiałem do tej pory i nawet nie wiem czy mają jakiekolwiek swoje cmentarze.

Ktoś wie i może oświecić w tej sprawie?

Btw - czy ceremonia pogrzebowa wygląda tak samo, podobnie czy zupełnie inaczej niż np. u Katolików, Ewangelików?

0 ładowanie danych... 8 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 6 odpowiedz
najlepsza odpowiedź Jamsen

Jamsen | 26 marca 2012 14:46:08
Odpowiada Ekspert kategorii Religia I.

Świadkowie Jehowy korzystają z cmentarzy komunalnych lub katolickich, bo zazwyczaj tam wcześniej mieli wykupione groby rodzinne.

Zdarza się jednak, że miasto wydziela nam jakiś obszar, gdzie możemy chować zmarłych naszego wyznania.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 25 marca 2012 16:00:48

Witaj,nie,są pochowani na normalnym komunalnym cmentarzu.
Wiem,ponieważ niedaleko mojego taty jest właśnie pochowany ktoś ze świadków......

Dodam,że grób dośc skromny,i dobrze,bez krzyża i cytatem z Biblii. 

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 25 marca 2012 16:53:21

Kiedyś pod Poznaniem znalazłem stary zapomniany i zaniedbany cmentarz ewangelików czy kalwinistów. Był to cmentarz poniemiecki, pewnie też dlatego nikt się nim nie przejął w Polsce ludowej. W tej chwili jest zupełnie zarośnięty w lesie. 
To mnie przykuło, że właśnie był to cmentarz na którym byli pochowani tylko i wyłącznie ewangelicy.  

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj
chris27

chris27 | 25 marca 2012 17:16:31

W moim regionie żyje największe skupisko Ewangelików w Polsce. I tak sobie żyją Katolicy i Ewangelicy bezkonfliktowo, a Ci drudzy mają też trochę cmentarzy w regionie, które są zadbane i odwiedzane regularnie.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 25 marca 2012 17:22:17

Z dziecinstwa pamietam zaniedbany zydowski cmentarz.Straszyl wszystkich chwastami i poprzewracanymi pomnikami.Dzisiaj,wziety przez miasto pod opieke,pieknie sie prezentuje.

anonymous | 25 marca 2012 19:11:08

W mojej miejscowości jest kaplica i cmentarz Ewangelików i wiem, że Zielonoświątkowcy z niej korzystają.

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 49,6 pkt birbantbirbant
  2. 2 33,5 pkt mk777mk777
  3. 3 27,6 pkt AretaAreta
  4. 4 24,8 pkt jan_ek 57jan_ek 57
  5. 5 23,2 pkt AjumikoAjumiko
więcej rankingów

Koszulki pytamy.pl

Eksperci w kategorii:

Teofil fenix8874 rzymskiprofil CZARNA_zołza MoltoBene jan_ek 57 Starża