zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Co zrobic z upierdliwym sasiadem?

anonymous | 12 lutego 2012 09:05:37 | kategoria: Społeczeństwo, Człowiek

• G+
  • Facebook

Mam problem z sasiadem po prostu nie moge juz z nim wytrzymac. Praktycznie wszystko mu przeszkadza, czepia sie o wszystko. Przeszkadza mu ze mam zwierze, ale inni sasiedzi tez maja , a on sie tylko mnie czepia. Nie mozna chodzic wygrodzona sciezka na trawniku bo mu trawa nie urosnie, nawet w zime! Czepia sie naszych gosci ze do nas przychodza bo tylko halasujemy, a wcale tak nie jest. Potrafi bezczelnie podsluchiwac nas. Pomijam juz jego dziwne zachowania takie jak sluchanie glosno opery o 1 w nocy, czy stukanie mlotkiem w nasza sciane pozno w nocy, lub wydawane jeki. Najgorsze, ze z takim w ogole nie da sie rozmawiac.

0 ładowanie danych... 10 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 11 odpowiedz
MoltoBene

MoltoBene | 12 lutego 2012 09:24:37
Odpowiada Ekspert kategorii Człowiek II.

Ciężko się pozbyć takiego sąsiada albo co najwyżej go uspokoić.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
Ayisha

Ayisha | 12 lutego 2012 10:00:16
Odpowiada Ekspert kategorii Człowiek I.

Kiedyś miałam podobne sytuacje z bardzo upierdliwa sąsiadka. Problem się skończył jak się stamtąd wyorowadzilam... A ty długo tam mieszkasz? Sąsiad od samego początku utrudniał wam życie? A inni sąsiedzi skarżą się tez na niego?

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 12 lutego 2012 11:50:39

@Ayisha wlasnie my mamy tylko z nim problem. Czepia sie czasami innych sasiadow, ale nas caly czas neka. Mieszkam juz na tym osiedlu sporo czasu bo 2 lata, ale on mieszkal od nas tutaj wczesniej bo z tego co wiem to przeprowadzil sie tutaj o rok wczesniej od nas. Niestety o wyprowadzce nawet nie ma mowy...

anetap1

anetap1 | 12 lutego 2012 10:04:44

Można spróbować z nim powalczyć, np skoro hałasuje w nocy, wzywać policję. Przyjadą do niego kilka razy, może go to trochę uspokoi. Ale różnie to bywa, bo na niektórych to działa odwrotnie i będzie jeszcze gorzej. Chociaż nie spróbujesz, nie będziesz wiedzieć.

Można też mu się postawić, jeśli do tej pory tego nie zrobiliście. Najwidoczniej myśli, że jest panem tego domu i wszyscy maja mu się podporządkować. Czasem wystarczy stanowcza postawa i jest spokój. Chamstwo za chamstwo. Nie przepraszać, nie być uprzejmym, tylko krótko i dosadnie wyrazić swoje zdanie.

Spróbować można, a jak to nie przyniesie skutków, pozostaje walczyć za pomocą policji, straży miejskiej i sądów.

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... skomentuj
PlatynowyFeniks

PlatynowyFeniks | 12 lutego 2012 10:37:06
Odpowiada Ekspert kategorii Człowiek I.

Powiedz mu, odpiernicz się dziadu ode mnie . Ja mam swoje życie , a Ty swoje i nielansuj mi swoich poglądów na temat zachowania, bo i tak sam zostaniesz ze swoją racją, jak powinno być tutaj w kamienicy(bloku). Ja orientuje się co mogę , a czego nie, więc odpiernicz się dziadu. Idź na TV, tamtych ludzi krytykuj, albo stań przed lustrem i sobie mów. Ale odpiernicz się dziadu . Albo olej go przestań zwracać na niego uwagę. Udawaj, że go nie widzisz. Wkońcu odpuści . Ktoś coś mówi? : )

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
Czongmolicha

Czongmolicha | 12 lutego 2012 11:02:26

A ja bym jednak spróbowała porozmawiać.A raczej poprosiłabym o interwencje rodziców.Jeżeli jest to starsza osoba to w nosie będzie miał argumenty i tłumaczenia nastolatki.Można też postarac sie go jakoś "oswoić".Może ten czlowiek jest samotny i zdziwaczał a tak naprawdę czepia sie dlatego aby ktos zwrócil na niego uwagę,zainteresował sie nim.Upiecz jakies dobre ciasto,zanies sąsiadowi ze słowami:"Drogi sąsiedzie,przyszłam się zrehabilitować w pana oczach.Być może faktycznie ja i moi znajomi czasami zbyt głośno się zachowujemy ale takie niestety są uroki młodości.Postaramy się na przyszłość zachowywać ciszej,a pana proszę w swoim i znajomych imieniu o troszkę więcej wyrozumiałości."Jak go to nie udobrucha to trzeba będzie spróbować załatwić sprawę inaczej.Najpierw jednaktrzeba spróbowac po dobroci.Jedną z najgorszych rzeczy jest toczenie wojny z sąsiadami.

Zarówno starość jak i młodość rządzą sie swoimi prawami.Obie strony powinny to uszanować.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 12 lutego 2012 12:15:34

Mama z nim grzecznie rozmawiala, ale powiedzial tylko ze ma to gdzies i wie swoje. W ogole nie da sie z nim dogadac pytalam nawet czy mam go uprzedzac jezeli maja przyjsc do nas znajomi i przepraszalam go, ale On dalej robi swoje i jest obojetny.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
Bloodrayne

Bloodrayne | 12 lutego 2012 13:06:08

tO POJEB. ZROB TAK JAK NAPISAL KOLEGA WYZEJ I GO nie przepraszaj BO NIE MASZ ZA CO;)

anonymous | 12 lutego 2012 11:09:34

Zapros go do domu i powiedz grzecznie o co mu chodzi,niech wytlumaczy.Zagnij go usmiechem i przychylnoscia.

Ajumiko

Ajumiko | 12 lutego 2012 11:31:59

Ignorować, udawać że się nie słyszy tego co mówi. Niech się tą swoją złością upaja i wkurza dodatkowo na to, że nie robi to na Was wrażenia. A przy okazji sprzeczki też mu wygarnijcie swoje żale.

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj
kratka

kratka | 12 lutego 2012 11:47:26

Nie chcę Cię martwić Sweetdamo, ale Twój sąsiad, jest najprawdopodobniej osobą chorą psychicznie. Oznacza to, że niewiele możesz zrobić poza wyprowadzeniem się. U moich rodziców w bloku mieszka starsza pani, która dręczy najemców mieszkającym nad nią. Oskarża ich o wszystko: hałas w rurach i kaloryferach, o wpuszczanie trującego gazu przez dziurkę od klucza, o zatruwanie wody. Nasyła na nich policję. Nikt tego nie wytrzymuje i wyprowadza się po paru miesiącach. Koszmar!

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 150,2 pkt MoltoBeneMoltoBene
  2. 2 142,6 pkt antysocjalistaantysocjalista
  3. 3 124,4 pkt LeahLeah
  4. 4 121,1 pkt przechodzienprzechodzien
  5. 5 81,4 pkt Jasny halogen 100Jasny halogen 100
więcej rankingów

Koszulki pytamy.pl

Eksperci w kategorii:

Cichy_Lobbysta ekstraintrowertyczna kingura joanna000123 jan_ek 57 Maryjusz CZARNA_zołza
Zgłoś błąd