zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

zamknij x

Umieść na stronie

Pobierz kod do umieszczenia pytania na innej stronie internetowej:

Wybierz rozmiar:
Wybierz kolor:
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Społeczeństwo: Filozofia

harmonik

Czy dobrze rozumowałem? Sondaż

harmonik | 25 maja 2017 11:44:45 | kategoria: Społeczeństwo, Filozofia

• G+
  • Facebook

Do 23 roku życia (czyli do roku 1971) byłem ateistą, nie wierzącym w żadne duchy i w życie po czy przed życiem, w żadne reinkarnacje, w żadne posiadanie dusz przez ludzi, zwierzęta, rośliny, planety, gwiazdy, galaktyki. Czyli byłem prymitywnie wyedukowanym, totalnie ogłupionym, ale logicznie przyjmującym, że nie spotka mnie po śmierci jakakolwiek kara za złe życie.

Od dziecka wierzyłem w większe możliwości ustroju socjalistycznego nad kapitalistycznym. Od 20-ego roku życia już pracowałem, i to w kilkunastu zakładach pracy całej Polski w systemie delegacyjnym, i ze zdziwieniem spostrzegłem, że ludzie pracy nie kochają tego swego socjalizmu. Postanowiłem zgłębić, dlaczego tak jest, bo choć po stronie rządzących marksistów byli także ludzie utytułowani, to jednak każdy mógł łatwo zauważyć, że teoria socjalistycznej gospodarki planowanej bardzo nie zgadzała się choćby z żenującymi brakami w sklepowym zaopatrzeniu ludności w produkty. A dodatkowo pracujące społeczeństwo było maksymalnie denerwowane zakłamaną propagandą sukcesu w mediach.

Wziąłem się za studia ekonomiczne i filozoficzne na własny użytek, bo twórca marksizmu był też filozofem, więc bez trudności mógł przemycić do swego wywodu ekonomicznego elementy sofistyczne, niosące pozory prawdy, których przeoczenie zniweczyłoby cel odkrycia błędów w ekonomii marksistowskiej. Studia filozoficzne wymagały ode mnie poszerzenia wiedzy w wielu dziedzinach, w tym nad sposobem widzenia/postrzegania świata przez ludzi i inne gatunki.

Moje intensywne, solidne studia na własny użytek, bez naukowego przymykania oczu na jawne ogłupianie studentów przez ogłupionych, ograniczonych wykładowców, zaowocowały szeregiem moich najważniejszych odkryć i ustaleń, przede wszystkim istnienie SIŁ WYŻSZYCH, POWSZECHNEGO DUCHA, światów równoległych, posiadanie nieśmiertelnych dusz przez wszelkie stworzenia i Ciała Niebieskie, oraz nieistnienie zysku w ekonomii, zarówno kapitalistycznej, wolnorynkowej, jak i socjalistycznej, centralnie planowanej. Dotarłem do DOM-u, choć jeszcze musiałem wymyślić, jak powinniśmy żyć w świecie z SIŁAMI WYŻSZYMI.

Zobacz wyniki Zagłosuj:

Ostatnia aktualizacja: 25-05-2017 13:02:54
0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 18
odpowiedz
harmonik

Jeśli dziś nie zadałbym Wam żadnego pytania w moim sokratesowym stylu, to bylibyście rozczarowani?

harmonik | 20 maja 2017 10:17:23 | kategoria: Społeczeństwo, Filozofia

• G+
  • Facebook

Sokrates rozumiejąc, że ludzkość żyje w stanie totalnego ogłupiania, pomagał ludziom swymi uświadamiającymi pytaniami, zrozumieć patologiczną nieharmonijność naszego gatunku.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 12
odpowiedz
harmonik

Jak już nasi rodzice nas powołali, to trudno, nie zabijajmy się,

harmonik | 17 maja 2017 10:00:56 | kategoria: Społeczeństwo, Filozofia

• G+
  • Facebook

ale pod każdym względem mądrzej jest, abyśmy nie rozmnażali naszego nieharmonijnego, patologicznego, szkodliwego gatunku? Zgodzicie się ze mną?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 8
odpowiedz
WrumWrumXD

Skoro się staram i nic nie wychodzi.. Sondaż

WrumWrumXD | 15 maja 2017 19:10:37 | kategoria: Społeczeństwo, Filozofia

• G+
  • Facebook

To może rzucić to wszystko w cholerę? 

Zobacz wyniki Zagłosuj:

odpowiedzi i komentarzy: 9
odpowiedz
harmonik

Wierzycie, że przez 12 lat szkoły tak mnie ogłupiły, iż zupełnie nie wierzyłem w istnienie świata duchowego czy światów równoległych, Sondaż

harmonik | 15 maja 2017 15:51:09 | kategoria: Społeczeństwo, Filozofia

• G+
  • Facebook

a ludzi w to wierzących uważałem za naiwnych lub nawet poszkodowanych na myśleniu?

Dopiero jak się sam wziąłem za swoje myślenie, otwierały mi się oczy, jak nauka dorosłych, choćby byli profesorami, ogłupia.

Przed obejrzeniem dwóch poniższych dokumentów z okien, obejrzyjcie ten pierwszy z linka, wystarczy oglądać do 2:15, przede wszystkim ten pierwszy z trzech, darując sobie ten trzeci z ogniem.

Zobacz wyniki Zagłosuj:

Ostatnia aktualizacja: 15-05-2017 16:38:26
odpowiedzi i komentarzy: 11
odpowiedz
harmonik

Na TVP1 już się zakończył program z p. Okrasą, propagujący szaszłyki z jagnięciny. Wyobrażacie sobie, co czują te harmonijne stworzenia,

harmonik | 13 maja 2017 14:15:56 | kategoria: Społeczeństwo, Filozofia

• G+
  • Facebook

odbierane ich kochającym mamom, i mordowane na mięso dla diabelskich barbarzyńców patologicznego gatunku ludzkiego?

Ostatnia aktualizacja: 13-05-2017 14:36:29
odpowiedzi i komentarzy: 3
odpowiedz
harmonik

Papieże i reszta duchowieństwa są mądrzy, wierząc w zdradzonego, milion-krotnie pomniejszonego w stosunku do historycznego, JEZUSA, Sondaż

harmonik | 13 maja 2017 13:56:32 | kategoria: Społeczeństwo, Filozofia

• G+
  • Facebook

choć Ten musiał potrafić przemieniać się w dowolne stworzenie, np. w muchę, i musiał potrafić się w dowolnej chwili teleportować do dowolnych Wszechświatów, znikając z naszego, i musiał propagować harmonijne odżywianie się wyłącznie dojrzałymi, słodkimi owocami drzew i krzewów, z dopijaniem surową wodą, a nie żadnym chlebem czy rybami, lub piciem wina, piwa, herbaty czy kawy?

Zobacz wyniki Zagłosuj:

Ostatnia aktualizacja: 13-05-2017 14:07:09
0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź
harmonik

Zjadły jego ciało makabrycznie, czy harmonijnie? Sondaż

harmonik | 13 maja 2017 13:13:57 | kategoria: Społeczeństwo, Filozofia

• G+
  • Facebook

http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/krakow/a/makabryczne-odkrycie-w-krakowie-koty-zjadly-wlasciciela,12068100/

Zobacz wyniki Zagłosuj:

Ostatnia aktualizacja: 13-05-2017 13:18:49
odpowiedzi i komentarzy: 21
odpowiedz
harmonik

Kto jest większy - mrówka w stosunku do rozmiarów Ziemi, czy człowiek w stosunku do rozmiarów naszej Galaktyki, Sondaż

harmonik | 11 maja 2017 13:10:26 | kategoria: Społeczeństwo, Filozofia

• G+
  • Facebook

której oddziaływania na swe życie nie odczuwa?

Zobacz wyniki Zagłosuj:

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 12
odpowiedz
harmonik

Poważnie, wolelibyście wykonać dużą pracę zbudowania bajecznych, wielomilionowych Pierścieniowych Miast Harmonii na połowie lądowej powierzchni Ziemi, Sondaż

harmonik | 11 maja 2017 12:58:38 | kategoria: Społeczeństwo, Filozofia

• G+
  • Facebook

dla wszystkich ludzi, a dla harmonijnych stworzeń na zewnątrz ich, czy pożyć sobie na luzie do stu lat, bez rozmnażania naszego nieharmonijnego, patologicznego gatunku, uzyskując jego wygaszenie?

Bez wybrania którejś z dwu powyższych opcji, ludzkość wg wszelkiego prawdopodobieństwa zostanie zamieniona w rodzaj mrówek.

Zobacz wyniki Zagłosuj:

Ostatnia aktualizacja: 11-05-2017 13:01:37
odpowiedzi i komentarzy: 1
odpowiedz

Przeglądasz kategorię:

Najaktywniejsi dziś

1. 1 321,5 pkt elsieelsie
  2. 2 115,1 pkt ata-ataata-ata
  3. 3 83,1 pkt okonekokonek
  4. 4 59,3 pkt znafca_żytaznafca_żyta
  5. 5 59,0 pkt brzydula-bbrzydula-b
więcej rankingów

Eksperci w kategorii:

ata-ata mk777 kurdegunda harmonik birbant tadzio ptakwodny