zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

zamknij x

Umieść na stronie

Pobierz kod do umieszczenia pytania na innej stronie internetowej:

Wybierz rozmiar:
Wybierz kolor:
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Społeczeństwo

harmonik

Jesteście sensytywni, wrażliwi? Sondaż

harmonik | 23 sierpnia 2017 13:21:54 | kategoria: Społeczeństwo, Psychologia

• G+
  • Facebook

Ja jak widzę pielgrzymki do Częstochowy, to odbieram od nich taki ładunek dobrej Energii, że z największym trudem opanowuję wielkie wzruszenie, mimo że nie utożsamiam się z ich religią.

Zobacz wyniki Zagłosuj:

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź
czwartyszop

Edzia Górniak chce unieważnić małżeństwo

czwartyszop | 23 sierpnia 2017 11:37:30 | kategoria: Społeczeństwo, Psychologia

• G+
  • Facebook

Jak zwykle z rana czytam wiadomości i o to taki niusik: Edzia Górniak chce unieważnić swoje małżeństwo po tym jak poznała prawdziwą miłość swego życia a jej małżonek odbywa karę więzienia. No i tak się zastanawiam bo z mężem ma 13letniego potomka i co wtedy ten ich syn to będzie nieważny skoro ewentualnie unieważnią jej małżeństwo?

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 20
odpowiedz
harmonik

Jak można nie widzieć, że ludzie są identycznie biologiczni, jak stworzenia milionów gatunków, a więc Sondaż

harmonik | 23 sierpnia 2017 10:47:36 | kategoria: Społeczeństwo, Filozofia

• G+
  • Facebook

jeśli ludzie mają nieśmiertelne dusze, to logicznie muszą je mieć także wszystkie inne stworzenia, a więc ich mordowanie przez ludzi jest zbrodnią, diabelstwem, i oczywiście narażaniem się, że te zwierzęce i roślinne ofiary naszego diabelstwa, będą po ziemskim życiu sądziły ludzi?

Do 22. roku życia nie wierzyłem w posiadanie nieśmiertelnej duszy przez ludzi i stworzenia. Ale gdy na to jej posiadanie udało mi się wpaść, to zdecydowanie zmieniło się moje życie z dążącego do wyróżniania się wśród ludzi, na dążącego do zmienienia ludzkiego życia i świata na harmonię szczęścia dla wszystkiego życia.

Zgodzicie się ze mną?

Zobacz wyniki Zagłosuj:

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź
Szmaragdowa_

Jaką pore dnia lubisz najbardziej i dlaczego ?

Szmaragdowa_ | 23 sierpnia 2017 09:57:49 | kategoria: Społeczeństwo, Dom i styl życia

• G+
  • Facebook

Ostatnimi czasy zaczynam szczególnie doceniać poranki...

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... odpowiedz
ata-ata

Dzien dobry na powaznie

ata-ata | 23 sierpnia 2017 09:41:26 | kategoria: Społeczeństwo, Historia

• G+
  • Facebook

Bo dzisiaj mamy:
- Miedzynarodowy Dzien Pamieci o Handlu Niewolnikami i jego Zniesieniu
- Europejski Dzien Pamieci Ofiar Nazizmu i Stalinizmu
Licze ze birbant cos napisze na ten temat
i mniej powazny:
- Pędzimy-na-Wietrze-Dzien (tu mialam problemy z tlumaczeniem slowa "ride" w tym przypadku)
Staralam sie wybrac odpowiednia fotografie do tych dni z serii kwiatki w klatkach, nie wiem czy mi wyszlo:

Ostatnia aktualizacja: 23-08-2017 09:46:46
0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 25
odpowiedz
Ajumiko

Co myślicie o histerii dziecka?

Ajumiko | 23 sierpnia 2017 09:35:18 | kategoria: Społeczeństwo, Psychologia

• G+
  • Facebook

Przykład -plaża. Dziecko ok.4 lat bawi się na plaży, mama siedzi sobie na kocyku. Mały biega w stronę morza, od czasu do czasu zwraca się do mamy, bawi się. Normalna scenka. Każdy zajęty sobą. Słońce świeci, żaglówki i stateczki pływają, mewy latają, błogość... Od czasu do czasu słychać "popcorn solony, orzeszki w karmelu, chrupiące nugetsy, popcorn..." No i dochodzi do tego czyjś płacz. Dziecko płacze -normalka...
Płacze dłużej niż normalnie by się mogło wydawać... -widocznie ma powód...
Płacze coraz głośniej....  Na plaży milkną wszystkie okoliczne rozmowy...
Otwieram oczy i spoglądam spod ciemnych okularów na ludzi, którzy są najbliżej mnie. Zerkają w stronę głośnego płaczu, niby dyskretnie, ale widać, że nie da się nie zerknąć. Zerkam i ja. Dziecko leży z głową wtuloną w kolana mamy i wyje i szlocha i krzyczy. Ona spokojna. Siedzi, głaszcze po głowie i widzę, że coś cichutko mu mówi. A on krzyczy... Krzyk już jest histeryczny, jakby spadły na niego wszystkie nieszczęścia świata... Zastanawiam się, czy w tym całym płaczu on pamięta jeszcze dlaczego płacze. Na plaży ciszej niż zwykle, tylko to dziecko dominuje... Płacze, krzyczy i szlocha... Wreszcie mama zbiera wszystkie rzeczy, łapie małego za rękę i wychodzą... 
Uważam,że każde dziecko może tak zareagować. Tylko, no właśnie... 
Nie znamy jej metod wychowawczych, nie znamy tego dziecka, nie wiemy o co poszło... Z jednej strony żal tej matki, a z drugiej strony, jeśli sobie pozwala na takie zachowania syna, to sama jest sobie winna. Z drugiej strony zastanawia fakt, czy nie powinna zareagować gwałtowniej, bo widać, że spokojne tłumaczenie wcale tego chłopca nie uspokajało, wręcz przeciwnie, krzyczał głośniej... Już nawet nam przyszło do głowy, że to dziecko może mieć jakiś problem natury psychicznej, chociaż nic na to nie wskazywało... 
Niektórzy uważają, że nie ma co tracić głowy, tylko spokojnie przeczekać. Chyba obrała taką metodę. Jak widać musiała wyjść z plaży, chociaż na pewno tego jeszcze nie planowała, być może dziecko też nie. Histeria górą! Podyskutujmy!

1 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 32
odpowiedz
harmonik

Zdarza Ci się zastanawiać, czy ogromna większość księży i wspólnot zakonnych Kościoła, naprawdę wierzy w swoją religię z mojżeszowym, demonicznym bożkiem w roli głównej, Sondaż

harmonik | 23 sierpnia 2017 05:39:55 | kategoria: Społeczeństwo, Religia

• G+
  • Facebook

którą ja uważam za niepoważną, fałszywą, błędną, oszukańczą, czy może uważasz, że ich ogromna większość w nią wierzy, bo to im się w tym życiu po prostu opłaca, a jeśli mieliby za nią trafić do piekła (jak to ich widziała w swych mistycznych wizjach była przełożona betanek z Kazimierza Dolnego, ś.p. Jadwiga Ligocka, która "widziała w piekle same sutanny i habity"), to przynajmniej będą w nim w wielkiej wspólnocie grzeszników?

Zobacz wyniki Zagłosuj:

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 3
odpowiedz
harmonik

Widzisz dokoła siebie różnych ludzi. Wiesz, że masz ich wszystkich zrozumieć, docenić, i nie wywyższać się nad nikogo? Sondaż

harmonik | 23 sierpnia 2017 04:28:23 | kategoria: Społeczeństwo, Historia

• G+
  • Facebook

Zobacz wyniki Zagłosuj:

odpowiedzi i komentarzy: 1
odpowiedz
antysocjalista

Czy można być nacjonalistą i gardzić swoim narodem?

antysocjalista | 22 sierpnia 2017 23:18:47 | kategoria: Społeczeństwo, Światopoglądy

• G+
  • Facebook

Pytanie odnośnie narodu, który głosując na PO-PiS zrobił z Warszawy drugi Kijów. Nawet jak sobie zrobię dzień bez wychodzenia z domu słyszę na balkonie ukraiński dochodzący z chodnika. Kasjerki w sklepach, 50% ludzi w komunikacji miejskiej, 90% ludzi na dworcu PKS. Dla złociszy sprzedali jednolitość narodową. Aby do garnka włożyć krewetki zamiast kurczaka pozwolili skolonizować własny kraj wrogą V kolumną. Każdy kto głosuje na PO-PiS i ich klony ideoologiczne jest dla mnie zdrajcą narodowym, godnym tylko zasłużonej kary w czasie wojny kiedy to zdrajców sądzi się szybko i skutecznie. 

odpowiedzi i komentarzy: 10
odpowiedz
Amor

Boję się stać blisko wielkich budowli

Amor | 22 sierpnia 2017 22:52:47 | kategoria: Społeczeństwo, Psychologia

• G+
  • Facebook

Chodzi o takie budowle typu kominy elektrowni, wielkie wieże etc. Dzisiaj bałem się patrzeć na wielką, czarną chmurę nade mną. Czy to ma związek z lękiem wysokości, czy to coś innego?

odpowiedzi i komentarzy: 7
odpowiedz

Przeglądasz kategorię:

Najaktywniejsi dziś

1. 1 206,5 pkt elsieelsie
  2. 2 116,9 pkt birbantbirbant
  3. 3 91,8 pkt ata-ataata-ata
  4. 4 69,6 pkt AjumikoAjumiko
  5. 5 57,7 pkt Kropl@Kropl@
więcej rankingów

Tagi

więcej tagów