zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
agata1324

czyje obywatelstwo otrzyma nowo narodzone dziecko,które urodziło się w samolocie linji polskich,nad chinami?matki finki,ojca amerykanina,samolotu(polski) czy chinskie?

agata1324 | 24 marca 2011 18:25:41 | kategoria: Nauka i technika, Ciekawostki

• G+
  • Facebook

chcę sie dowiedzieć jakie obywatelstwo/a bedzie miało to dziecko;)

prosze o jak najszybszą odp. 

to zadanie dostałam z wosu;(

1 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 26 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
PlatynowyFeniks

PlatynowyFeniks | 24 marca 2011 18:34:54

Jestem ciekaw odpowiedzi ; ) Na pewno samolot odpada .

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
ptakwodny

ptakwodny | 24 marca 2011 18:38:07
Odpowiada Ekspert kategorii Ciekawostki I.

We wszystkich prawie krajach swiata stosuje sie kryterium krwi.

agata1324

agata1324 | 24 marca 2011 18:42:24

a moglibyście tak szczegółowo?(konkretnie?)

PlatynowyFeniks

PlatynowyFeniks | 24 marca 2011 18:48:21

ok ; ) Samolot jest przewoźnikiem, transportem w drodze do celu. Jest czymś materialnym co nie ma wpływu w żaden sposób na narodowość. Dlatego , iż się porusza w locie i jest w różnych krajach. Marka z kąt pochodzi samolot znaczenia mieć nie może, bo to tylko marka. Narodowość to coś więcej ; )

3kropki

3kropki | 24 marca 2011 18:55:09

Po matce, czyli finskie.

ptakwodny

ptakwodny | 24 marca 2011 19:05:30
Komentuje Ekspert kategorii Ciekawostki I.

Dlaczego finskie?Mozesz to uzasadnic?Ojciec amerykanin a dziecko Fin?

3kropki

3kropki | 24 marca 2011 20:21:19

Moge. Dziecko wedle obowiazujacego prawa miedzynarodowego w akcie urodzenia bedzie mialo wpisane pochodzenie/narodowosc po matce... bo ona je urodzila. Pozniej rodzice moga zdecydowac o jaki paszport dla dziecka wystapic. Przynajmniej tak jest wedle prawa Uni Europejskiej, a co za tym idzie takze i dla tego dziecka - matka jest Finka. Jesli rodzice zdecyduja, ze chca, aby przyjelo ono obywatelstwo amerykanskie (co moze zrobic - choc nie musi - i matka) musza wystapic o stosowny paszport do konsulatu USA. Podobnie jesli zostanie przy finskim, musza wystapic do konsulatu Finlandii. Miejsce urodzenia (poza oczywiscie wpisem w akcie urodzenia), nie ma juz praktycznie znaczenia w sprawie obywatelstwa.

Zrodlo - mieszkam w UK, znam kilka mieszanych par, ktore maja dzieci. Miedzy innymi pare, ktora jest polsko-chinska, dziecko urodzilo sie we Francji, a mieszkaja w UK. Dziecko ma obywatelstwo polskie. Po matce. Miejsce urodzenia: Lyon.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
ptakwodny

ptakwodny | 24 marca 2011 19:01:02

Dziecko nie otrzyma obywatelstwa  nawet jezeli urodzi sie na terenie danego kraju.Dziecko bedzie mialo obywatelstwo ojca.Sa jednak kraje gdzie obywatelstwo dziedziczy sie po matce(Izrael).Ktokolwiek i gdziekolwiek sie urodzi bedzie mial obywatelstwo ojca.

Ayisha

Ayisha | 24 marca 2011 19:36:39

Nie zawsze "gdziekolwiek i ktokolwiek sie urodzi obywatelstwo otrzymuje po ojcu". Przykladowo moje dziecko urodzone w Belgii majac mnie za matke(mam obywatelstwo polskie i niemieckie), a za ojca obywatela Maroko - otrzymal automatycznie obywatelstwo niemieckie po mnie, bo tak jest w prawie niemieckim. O nadanie obywatelstwa polskiego trzeba bylo wystapic, tak samo dziecko nie otrzymalo wcale automatycznie po ojcu.

Wszystko zalezy wiec w tym przypadku jak to wyglada w prawie finskim i amerykanskim. Na pewno jesli nie automatycznie, to oboje z rodzicow moga wystapic o nadanie obywatelstwa po ktoryms(lub obojgu) z nich.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
ptakwodny

ptakwodny | 24 marca 2011 19:51:22

Wg prawa Niemieckiego nie mozesz posiadac dwoch obywatelstw.Jedynym wyjatkiem w formie Duldungu jest posiadanie Vertriebenenasweisu.Mieszkacie w Belgii czy Republice Federalnej?W Maroku pewnie jak w kazdym kraju arabskim dziecko bez problemu bedzie mialo obywatelstwo ojca a Twoje obywatelstwo w Maroko nie bedzie brane pod uwage.W niektorych krajach przy ustalaniu obywatelstwa biere sie pod uwage " kryterium ziemi".

Ayisha

Ayisha | 24 marca 2011 21:57:09

No widzisz, a obywatelstwo posiadam podwojne i polskie i niemieckie.

Nie, nie mieszkamy w Niemczech, a w Belgii.

ptakwodny

ptakwodny | 25 marca 2011 05:39:37

Zgoda.Tak jak napisalem masz podwojne obywatelstwo dlatego,ze posiadasz status "Vertiebene".Mam wyjasnic co to jest?

ptakwodny

ptakwodny | 24 marca 2011 19:14:17

Teraz widze ,ze dalem sie zlapac.Ale ze mnie kretyn.Przysiegam ostatni raz.AWiedza na ten temale pytanie samo w sobie jest ciekawe.Pytali mnie czesto ludzie mieszkajacy poza granicami kraju jakie obywatelstwo beda mialy ich dzieci.Wiedza na ten temat u nas jest jeszcze mala.

anonymous | 24 marca 2011 19:20:16

Należy zestawić prawo USA z prawem Fińskim i w razie braku konfliktów przypisać właściwe obywatelstwo. W naszej ustawie nic o samolotach nie ma :).

anonymous | 24 marca 2011 19:21:44

Chociaż gdyby uznać je za teren RP... ;-)

ptakwodny

ptakwodny | 24 marca 2011 19:36:52

Moze i masz racje.Moj dziadek urodzil sie wprawdzie w pociagu a nie w samolocie ale z ojca Polaka i matki Polki a sam uzyskal bez przeszkod a nawet wbrew woli rodzicow  obywatelstwo kraju w ktorym sie urodzil.Moj dziadek do dzisiaj ma takze obywatetelstwo wielkiega Kraju Rad.

anonymous | 24 marca 2011 22:05:11

Ale chyba powinien miec takze i polskie, ja jestem urodzona w innym panstwie i mam obywatelstwo i z stad i polski, rodzice sa polakami. Faktycznie ze sie urodzilam w szpitalu ale na to samo wychodzi. To dziecko ma dostac obywatelstwo tego panstwa gdzie samolot wyladowal.

Bingola

Bingola | 24 marca 2011 19:28:00

Zapomniałeś dodać jeszcze jednego szczegółu - a samolot jest produkcji rosyjskiej.

A na serio - pokład samolotu LOT traktowany jest jak fragment terytorium Polski, niezależnie od tego, gdzie się on znajduje - obowiązuje na nim polskie prawo.Tak więc stosuje się tu polskie przepisy o obywatelstwie.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
ptakwodny

ptakwodny | 24 marca 2011 19:57:37

Zapomniales dodac,ze dziecko otrzyma bilet lotniczy LOTU na tej trasie do konnca zycia.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 24 marca 2011 20:42:17

Serio? Szkoda ze sie nie urodzilam w samolocie LOT.

ptakwodny

ptakwodny | 24 marca 2011 20:51:07

Oj Bingola ty cos sciemniasz z  tymi rosyjskimi samolotami.Kiedys mial LOT radzieckie ustrojstwa ale zeby od Wladymira cos kupowal to nie slyszalem.

anonymous | 24 marca 2011 19:44:03

"to zadanie dostałam z wosu;("

Gdybyś je zadała we właściwej kategorii "Zadania domowe" to otrzymałabyś poprawną odpowiedź :). A tak męcz się z naszymi sprzecznymi propozycjami. Na własną prośbę...

agata1324

agata1324 | 24 marca 2011 21:27:31

o to sorry,ale dopiero dziś założyłam tu konto i właśnie tylko po to pytanie;D

Promil

Promil | 25 marca 2011 01:20:11

w pytaniu masz opcje 'edytuj material', tam latwo zmienisz kategorie pytania.

wojaczek

wojaczek | 24 marca 2011 20:29:33

Chińskie.

Nie ma za co.

więcej odpowiedzi
1 2 z 2

AMA i nowy profil

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 91,4 pkt M@rcelinaM@rcelina