zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

zamknij x

Umieść na stronie

Pobierz kod do umieszczenia pytania na innej stronie internetowej:

Wybierz rozmiar:
Wybierz kolor:
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Przyroda: Gryzonie

Vipowskaa

Jaką świnkę połączyć z samcem świnki morskiej?

Vipowskaa | 20 października 2017 18:30:51 | kategoria: Przyroda, Gryzonie

• G+
  • Facebook

Oczywiste, że jak świnki to muszą być dwie. Mam samca.
Czy lepiej go wykastrować i połączyć z samiczką, czy nie kastrować i połączyć z drugim samcem?

Co lepsze?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź
Vipowskaa

Pytania odnośnie drugiej świnki.

Vipowskaa | 6 października 2017 15:49:13 | kategoria: Przyroda, Gryzonie

• G+
  • Facebook

Otóż jednego świniaczka już mam (wołamy go Zuzek Śmiech) Jest u mnie od pół roku, a sam ma ponad roczek. Chciałabym dokupić mu młodszego kolegę, bo wiem, że będzie szczęśliwszy.
Problem jest jednak z mamą- cały czas się nad tym zastanawia i codziennie pytam się jej ile procent już przemyślała ( na razie 40%)
Jak przyśpieszyć jej proces myślenia? Wolałabym, żeby Zuzek otrzymał kolegę jak najszybciej Śmiech, bo kiedy jestem w szkole to biedny siedzi w klatce całkiem sam.

A teraz drugi punkt mojego pytania;
Jak poradzicie połączyć obie świnki? Czy najpierw warto oswoić drugiego świniaczka z otoczeniem w drugiej klatce (mam) np. przez tydzień czy półtora, poczekać i dopiero potem połączyć je? Czy teren, na którym będę  łączyć koniecznie musi być neutralny? Zuzek zna całe mieszkanie  ;) Jeśli musi być neutralny, to co muszę zrobić żeby teren nieneutralny stał się neutralny, skoro w całym domu są wykładziny i ciężko byłoby z praniem? (haha, mam nadzieję, że ktoś cokolwiek zrozumiał :D )

Poproszę przy okazji na udzilenie się w kwestii lepszego imienia. Waham się pomiędzy dwoma. Pierwsze to Antoine Lavoisier ( w skrócie Antek, Tosiek) lub też Francois Marie Arouet (Franek) :D :D

2 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 4
odpowiedz
Vipowskaa

Druga świnka morska?

Vipowskaa | 26 września 2017 17:57:51 | kategoria: Przyroda, Gryzonie

• G+
  • Facebook

Otóż jednego świniaszka już mam (nazywa się Zuzia, chociaż okazał się być chłopcemŚmiech Teraz wołamy go Zuzek Śmiech) Jest u mnie od pół roku, a sam ma ponad roczek. Chciałabym dokupić mu młodszego kolegę, bo wiem, że będzie szczęśliwszy.
Problem jest jednak z mamą- pokazuje jej różne filmiki o dwóch świnkach, sklepy z rzeczami dla nich (żeby urządzić większą klatkę;) i codziennie nawet po kilka razy dziennie pytam się jej ile procent już przemyślała (odnośnie tej drugiej świnki) i przemyślała dopiero 16% ;/ Teraz nawet zaczęła się denerwować, bo za dużo razy dziennie jej o to pytam, dzisiaj chyba z dziesięć razy pytałam, hihi.
Jak przyśpieszyć jej proces myślenia? Wolałabym, żeby Zuzek otrzymał kolegę jak najszybciej Śmiech, bo kiedy jestem w szkole to biedny siedzi w klatce całkiem sam.

Jak poradzicie połączyć obie świnki? Czy najpierw warto oswoić drugiego świniaszka z otoczeniem w drugiej klatce (mam) np. przez tydzień czy półtora, poczekać i dopiero potem połączyć je? Czy teren, na którym będę  łączyć koniecznie musi być neutralny? Zuzek zna całe mieszkanie, także tego :D Jeśli musi być neutralny, to co muszę zrobić żeby teren nieneutralny stał się neutralny? (haha, mam nadzieję, że ktoś cokolwiek zrozumiał :D )

No i oczywiście poproszę o jakieś ciche sugestie dotyczące imienia nowego pupila :)

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 24
odpowiedz
Vipowskaa

Jak przekonać mamę na drugą świnkę morską? Inne pytania odnośnie łączenia dwóch świnek.

Vipowskaa | 25 września 2017 18:03:05 | kategoria: Przyroda, Gryzonie

• G+
  • Facebook

Otóż jednego świniaszka już mam (nazywa się Zuzia, chociaż okazał się być chłopcemŚmiech Teraz wołamy go Zuzek Śmiech) Jest u mnie od pół roku, a sam ma ponad roczek. Chciałabym dokupić mu młodszego kolegę, bo wiem, że będzie szczęśliwszy.
Problem jest jednak z mamą- pokazuje jej różne filmiki o dwóch świnkach, sklepy z rzeczami dla nich (żeby urządzić większą klatkę;) i codziennie nawet po kilka razy dziennie pytam się jej ile procent już przemyślała (odnośnie tej drugiej świnki) i przemyślała dopiero 16% ;/ Teraz nawet zaczęła się denerwować, bo za dużo razy dziennie jej o to pytam, dzisiaj chyba z dziesięć razy pytałam, hihi.

Jak poradzicie połączyć obie świnki? Czy najpierw warto oswoić drugiego świniaszka z otoczeniem w drugiej klatce (mam) np. przez tydzień czy półtora, poczekać i dopiero potem połączyć je? Czy teren, na którym będę  łączyć koniecznie musi być neutralny? Zuzek zna całe mieszkanie, także tego :D Jeśli musi być neutralny, to co muszę zrobić żeby teren nieneutralny stał się neutralny? (haha, mam nadzieję, że ktoś cokolwiek zrozumiał :D )

No i oczywiście poproszę o jakieś ciche sugestie dotyczące imienia nowego pupila :)

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 21
odpowiedz
Tęczowy

Podoba ci się chomik europejski ? :) Sondaż

Tęczowy | 19 września 2017 16:57:23 | kategoria: Przyroda, Gryzonie

• G+
  • Facebook

Moim zdaniem ładne są, ale są bardzo agresywne, taki chomiś to za krzywe spojrzenie na niego to jakby mógł to wymordował by ci pół rodziny i zjadł psa :D 
W sumie mógł by bo mogą przenosić wściekliznę, ale z zjedzeniem psa miał by problemy, no chyba że to york, chichuachua lub inny psopodobny szczur
Taki chomiczek waży pół kilo i jest największym chomikiem, nie jest zagrożony wyginięciem, ale w Polsce jest chroniony bo jest tutaj rzadki 

Zobacz wyniki Zagłosuj:

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 12
odpowiedz
T0M3QQ

Czemu swinka morska sie mnie boi?

T0M3QQ | 13 sierpnia 2017 10:41:15 | kategoria: Przyroda, Gryzonie

• G+
  • Facebook

Witam. Od ponad miesiaca posiadam swinke morska. Wczesniej posiadalem wiele chomikow, ale nie mialem doswiadczenia ze swinkami. Mimo to postanowilem ja zakupic. Mieszka on w klatce 90×70 (wlasnorecznie robionej z drewna), oraz mam w planach dokupic mu kolege. Mam z nim jednak wiele problemow -swinka wydaje sie mnie bac. Kiedy przechodze obok klatki ucieka w poplochu do domku,a gdy ją wyjmuje na wybieg to zamiera w bezruchu i tylko chwilami sobie pochodzi, a kiedy sie rusze znow zamiera w bezruchu. Co powinienem zrobic? Czy powinienem zabrac swince domek, aby nie tracic z nią kontaktu? Czy powinienem wycoagac go na sile, az sie przyzwyczai do wybiegu? Czy moze jedynie dokupienie partnera moze mu pomoc?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 12
odpowiedz
WrumWrumXD

Czy wiecie jaki to zwierzak ?

WrumWrumXD | 21 lipca 2017 11:17:39 | kategoria: Przyroda, Gryzonie

• G+
  • Facebook

BEZ GOOGLOWANIA!! ;)

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... odpowiedz
znafca_żyta

Namioty

znafca_żyta | 2 kwietnia 2017 07:35:14 | kategoria: Przyroda, Gryzonie

• G+
  • Facebook

Kiedy jedziecie pod namiot? Ja byłem w sierpniu ub. roku, a już zarezerwowałem miejsca na koniec maja. Wszystko rzez psa. Mam kilka miejsc z plażą dla psów. Pewnie bez tego gniłbym w hotelu...

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 14
odpowiedz
Catbert

Cechy wysokiego poziomu EQ - inteligencji emocjonalnej (według badań na milionie ochotnikow). Jak ocenicie swoją?

Catbert | 16 grudnia 2016 01:08:29 | kategoria: Przyroda, Gryzonie

• G+
  • Facebook

1. Masz szerokie słownictwo dotyczące uczuć
    2. Ludzie są dla ciebie interesujący
    3. Zmiany nie zbijaja cię z tropu
    4. Znasz swoje mocne i słabe strony
    5. Doskonale oceniasz charaktery innych
    6. Trudno ci zajść za skórę
    7. Potrafisz odmawiać (sobie i innym)
    8. Nie rozpamietujesz błędów i niepowodzeń
    9. Nie oczekujesz odwdzieczania się od innych
    10. Nie trzymasz uraz
    11. Neutralizujesz toksycznych ludzi
    12. Nie oczekujesz perfekcji
    13. Doceniasz, co masz
    14. Potrafisz sie odłączyć od internetu, emaila, fb, telefonu
    15. Nie przesadzasz z kofeina
    16. Wysypiasz się regularnie
    17. Kontrolujesz negatywne myślenie
    18. Niczyja opinia nie wprowadza cię w zły nastrój

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... odpowiedz
Syplop

Czy królikowi można podmywać oko rumiankiem gdy mu ropieje ?

Syplop | 30 listopada 2016 17:13:41 | kategoria: Przyroda, Gryzonie

• G+
  • Facebook

Byłam dziś z nim u weterynarza bo cos z nim nie tak jest i oko mu ropieje, zrobił zastrzyki i krople ma dać i mówił zeby podmywac rumiankiem,ale ja słyszałam ze nie wolno podmywac królikowi tym. Jakie jest wasze zdanie ? Mieliscie podobnie ?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 15
odpowiedz

Przeglądasz kategorię:

Najaktywniejsi dziś

1. 1 203,4 pkt elsieelsie
  2. 2 65,0 pkt ptakwodnyptakwodny
  3. 3 60,8 pkt ata-ataata-ata
  4. 4 56,3 pkt collins01collins01
  5. 5 51,0 pkt tadziotadzio
więcej rankingów

Tagi

więcej tagów