zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
Hermiona

Skąd młodzież biorą papierosy, narkotyki i alkohol?

Hermiona | 18 maja 2012 13:25:21 | kategoria: Zdrowie, Uzależnienia

• G+
  • Facebook

No właśnie...

Zawsze mnie dziwi, skąd oni biorą te środki. Przecież nikt im tego nie sprzeda.

Papierosy mogą ukraść komuś z rodziny.

Ale alkohol i narkotyki? Czy ci sprzedawczyni są nienormalni? Nie wiedzą, że młodzieży to szkodzi?

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 26 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
najlepsza odpowiedź

anonymous | 18 maja 2012 13:32:20

W większości przypadków kupuje im starszy kolega. Sam kiedyś zostałem poproszony o kupienie szczeniakowi paczki fajek. Kupiłem mu. Niech umiera. 

Młodzież jest dziś wyrośnięta. Bez problemu kupują alkohol i fajki. Sprzedawcy rzadko kiedy proszą o dowód. Utarg ma być. Biznes ma się kręcić. Niektóre sklepy żyją tylko dzięki fajkom i alkoholowi. Nie mogą sobie pozwolić na straty.

Młodzi korzystają z kieszonkowego starych. Poza tym wielu z nich sobie dorabia więc mają kasę. 

A narkotyki? Cóż, kto zechce ten je znajdzie. Sam znam jednego dilera. Od 12 lat sprzedaje narkotyki. Wiek klienta się nie liczy. Co ciekawe - dilerzy zazwyczaj są czyści. Nie biorą.

1 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 18 maja 2012 13:37:59

Skoro sam kupujesz nieletnim papierosy czy alkohol to muszę przyznać że w tym momencie cały szacunek jaki do ciebie kiedykolwiek miałam prysł jak bańka mydlana.

3 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 18 maja 2012 13:48:17

Rozumiem. Zastanawiałem się wtedy czy kupić czy nie. Zdecydowałem się kupić. Pomyślałem sobie że może sprzedawczyni zainteresuje się tym podejrzanie wyglądającym (kaptur na łbie, przybrudzony strój, hip hopowy image) gostkiem ale gdzie tam! Dała mi paczkę bez zająknięcia. Nie żałuję. Jeżeli pragnie powolnej eutanazji to proszę bardzo. Dostał tylko fajki. Reszta zależy od niego. Nie musi ich palić. Może je sprzedać innemu szczeniakowi i za zarobioną kasę kupić chleb. Jego decyzja.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 18 maja 2012 13:58:31

Ale to Ty z was dwojga byłeś dorosły i to Ty ułatwiłeś wejście w nałóg młodemu człowiekowi ,młody człowiek nie jest rozsądny nie przewiduje konsekwencji swoich działań, dorosły natomiast tak.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 18 maja 2012 14:03:40

adell - młody człowiek i tak już sobie wybrał nauk im gorzej będzie dla niego dostępny tym bardziej będzie przez niego pożądany jak chce się truć to niech się truje gówniarz.

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 18 maja 2012 14:04:21

Było ich kilku. Cenię swoje zdrowie. To też zaważyło na decyzji. Młodzież z dworca nie uchodzi za przyjacielską. Kupiłem bo nie chciałem zbierać swoich zębów z asfaltu. Te dzieciaki mają kastety i noże. Lepiej ich nie wkur...ć.

Jak przychodzi co do czego nikt ci nie pomoże. Pamiętaj o tym.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 18 maja 2012 14:20:16

Cichy tutaj się z Tobą nie zgodzę jak zresztą z nikim kto twierdzi że dziecko samo wybrało, to my dorośli odpowiadamy za młode pokolenie i to my pokazujemy dobre i złe strony pewnych wyborów.I będę broniła swoich poglądów jak niepodległości!!!!!!

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 18 maja 2012 14:22:56

Adaś ciebie to w pewnym senie tłumaczy ale od razu nie napisałeś w jakiej sytuacji kupiłeś te fajki,ja nie wiem jak bym się zachowała w tej sytuacji gdyż często działam wbrew rozsądkowi.

anonymous | 18 maja 2012 14:26:08

Nie zbawisz świata. Trzeba myśleć o sobie.

anonymous | 18 maja 2012 13:27:55

Papierosy i alkohol sprzedają im chciwi dorośli,narkotyki zresztą też.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 18 maja 2012 13:29:06

A co do tego czy nie wiedzą że im to szkodzi to niestety ale wiedzą ale liczy się kasa.

anonymous | 18 maja 2012 13:36:21

Nawet jak sprzedawca nie sprzeda szczeniakowi piwa fajek to ktoś inny mu kupi a na przyszłość szczeniak może omijać ten sklep, więc sprzedają i szczeniakom tylko tym bardziej rozwiniętym fizycznie wzrostem  zbliżonym do dorosłego człowieka min 170cm

anonymous | 18 maja 2012 13:37:28

Mysle,ze biora z tych samych zrodel co 40-50lat temu,czyli ze sklepu,tylko,ze w tamtych czasach o narkotykach slyszalo sie tyle,ze gdzies na,, zgnilym zachodzie'' cos takiego mozna kupic

anonymous | 18 maja 2012 13:42:50

A u nas robiło się kompot.

anonymous | 18 maja 2012 13:47:29

Robilo sie kompot,a marycha rosla spokojnie na polach.w moich kregach zdarzaly sie jakies pojedyncze wypadki,by ktos z tego korzystal.chociaz jak mowie konopie indyjski rosly na prawie kazdym polu.wykorzystywano ich nasiona.

anonymous | 18 maja 2012 14:03:40

Mam taką znajomą, starszą panią po 80 i ona w swoim ogródku hodowała konopie dla sikorek, które bardzo lubią ich nasionka,ale niestety którejś nocy ktoś wszystkie ukradł.

anonymous | 18 maja 2012 14:11:08

Dokladnie tak bylo,konopie chodowalo sie na karme dla ptakow.Moze tylko brakowalo kogos by pokazal do czego jeszcze mozna tego uzywac.Wcale nie twierdze,ze dawniej ludzie stronili od tego typu uzywek,jedynie nie bylo wiedzy,przykladu.

anonymous | 18 maja 2012 14:00:40

Wczoraj w nocy był film o facecie który pracował w potężnym koncernie tytoniowym. Zwolnili go bo nie zgodził sie na nową koncepcję polegającą na tym że do fajek chciano dodawać wzbogaconą substancję uzależniającą. Umierało tysiące ludzi rocznie a koncern zarabiał i cieszył się zyskami. Kiedy facet chciał o tym powiedzieć mediom (stracił wszystko, został z długami bez pracy i z dyscyplinarką) koncert zaczął go szantażować. Niszczył go psychicznie, wywlekał stare brudy (przekupił brukowce które przeinaczały fakty o poprzedniej żonie, alimentach itp) i oczerniał.

Dziś nie liczy się człowiek tylko $$$$$$$$$$$.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 18 maja 2012 14:06:02

A kiedy tak było że liczył się bardziej człowiek od $$$$$?

anonymous | 18 maja 2012 14:09:09

Chyba nigdy.
W takie Afryce idzie opchnąć kobietę za 10 krów. To dopiero ekonomia.

jogurtgazowany

jogurtgazowany | 18 maja 2012 14:20:09

Znam paru ludzi którzy handlują narkotykami, jeden z nich nawet trafił do paki, ma obecnie 18 lat, ale go wypuścili bo nie znaleźli dowodów, sama też nie raz byłam na imprezie na której zażywano narkotyki. O kupienie alkoholu można poprosić starszego kolegę, przechodnia, czasami nawet zdarza się, że 12letnie dziecko idzie do marketu i samo kupuje piwo, papierosy... Mam w klasie parę osób które palą już dłuższy czas, kiedyś jak rozmawiałam z moim przyjacielem, który też pali, to on powiedział mi, że gdyby mógł to by rzucił to palenie, ale chęć zapalenia szluga jest silniejsza od niego i powiedział, żebym nie wciągała się w to gówno... W sumie papierosy, alkohol i narkotyki zostały stworzone dla ludzi, wtedy kiedy wchodziły one na rynek mógł ktoś zadbać by nie były one dla wszystkich tylko dla wybranych, żeby dzieci nie miały do niego dostępu, a że światem rządzi chciwość, zachłanność to już inny temat. Po za tym młodzież dzisiaj nawet się nie kryje z tym, że pije, pali, bierze. Dopiero co przed chwilą weszłam na facebook'a i pierwszą rzeczą na jaką się natknęłam to zdjęcie znajomej która doi Jacka Danielsa w pociągu z gwinta, a pod tą fotą uzbierało się 371 komentarzy w zaledwie 1,5 godziny, nie wiem co ludzie widzą w laskach które z imprezy czy nawet z podróży pociągiem nie potrafią wrócić do domu na 2 nogach. Jeżeli otoczenie wywiera na kimś dużą presję pij to będziesz fajny, bierz a będziesz lepiej się bawił to nie dziwota że młodzi stają na głowie, żeby wykombinować skądś używki.

anonymous | 18 maja 2012 14:31:08

Znieczulica + przyzwolenie + zyski (ze sprzedaży) = uzależnione dzieciaki.

endriu1991

endriu1991 | 18 maja 2012 14:46:47

nie sprzeda? to nie taki świat jest jak go sobie wyobrażasz, dzisiaj to tak szczerze to dzieciak bez problemu może kupić fajki, czy alkohol(wiadomo jak ma 5 lat to nie ale jak jest starszy i ma już odp wygląd) a jak nie to im starszy kumpel kupi albo ściągają żula który za piwo to prom kosmiczny naprawi a tym bardziej kupi fajki czy alko, a co do narkotyków to wystarczy poszukać dilera, marihuanę i haszysz kupisz łatwiej niż tego cięższy shit jak amfa, koka, heroina... w XXI wieku to nie problem, niestety...

NevarEvar

NevarEvar | 18 maja 2012 15:35:10

Jako, że w czasach mojej młodości, było trochę trudniej kupować alkohol i papierosy, a takowych środków w czasach szkolnych używałem to były inne metody:

Kupowało się "dla taty"(ale raz mój ojciec był zdziwiony kiedy wchodząc do sklepu, na mój widok sprzedawca wyjął na ladę dwa okocimy zagłoba i paczkę czerwonych marlboro(mój ojciec nie lubi piwa, woli koniaki  a palił wtedy granatowe rothmanse)/

Prosiło się pana żulka podsklepowego.

Czy też wysyłało najstarszego kolegę, który miał już, "pierwszy wąs"(my nie byliśmy tak wyrośnięci jak dzisiejsi choćby gimnazjaliści).

Albo, podpijało się wino robiące się w baniaku.

A poza tym, nie ma co się oszukiwać. Alkohol jest owocem zakazanym i kusi. I niezależnie od regulacji młodzież znajdzie do niej dojście. I w sumie nie ma nic w tym złego.

Który ze starszych użytkowników powie, że w liceum nie przemycał tych kilku piw, tajemną relikwie na klasowe ognisko?

Albo jeżeli ktoś wywodził się z rockowych korzeni to nie pił taniego wina na koncercie?

I jakoś wyszliśmy na ludzi. Nawet owoc zakazany z umiarem zdobywany był elementem uczenia się ograniczeń.

A narkotyki? to jest inna para kaloszy. A trudno skutecznie niwelować dystrybucje narkotyków gdy co trzeci portal internetowy krzyczy, jaka to marihuana jest dobra, super i duper. A w szkołach te i inne drugi załatwia przeważnie ta sama osoba.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
więcej odpowiedzi
1 2 z 2

AMA i nowy profil

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 68,7 pkt MoltoBeneMoltoBene
  2. 2 68,4 pkt KowalskyKowalsky
  3. 3 68,2 pkt Andrzej6289Andrzej6289
  4. 4 64,7 pkt Samiec AlfaSamiec Alfa
  5. 5 62,2 pkt dedlxdedlx
więcej rankingów