zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
allga

osłona przed czy po antybiotyku??

allga | 8 października 2008 15:18:23 | kategoria: Zdrowie, Pozostałe

• G+
  • Facebook

dostalam antybiotyk do brania forcid 1000, a do tego oslone dicoflor oraz jeszcze flucofast. antybiotyk bede brala o 7 rano i o 18. kiedy brać osłonę...??? przed, po, równoczesnie?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 12 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz

anonymous | 8 października 2008 15:40:34

Tabletki osłonowe bierze się pomiędzy dawkami antybiotyku, ani tuż przed ani zaraz po, a na pewno nie razem. W Twoim przypadku optymalnie ok. godziny 14:00

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
kasia0525

kasia0525 | 8 października 2008 19:57:39

Dawkę osłonową powinnas zażyć dwie godziny przed lub dwie godziny po zażyciu antybiotyku. Nieważne, czy przed czy po. Najważniejsze jest to, by były to conajmniej dwie godziny. Wczoraj wysłuchałam wypowiedzi lekarki na tvn style ;]

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
pphilips

pphilips | 8 października 2008 23:33:38

Koleżanki powyżej chyba mają rację, ale najlepiej będzie po prostu zajrzeć do ulotki.

anonymous | 19 lutego 2009 11:31:22

ja tez mam taki problem, a na ulotce nic nie jest napisane:] a biore lactiv.

anonymous | 11 lutego 2010 13:16:45

A to nie wiedziałam że nie można osłony razem z antybiotykiem brać, dobrze wiedzieć, bo ja łykałam wszystkie tabletki hurtem. Na ogół jako osłonę kupuję multilac i tam w ulotce piszą, że należy je brać jeszcze tydzień po antybiotykoterapii.

anonymous | 15 lutego 2010 16:20:34

Faktycznie najlepiej brać leki osłonowe po antybiotyku. Ja np. jak miałam grzybicę to dopiero po przeleczeniu brałam lactovaginal. Mąż ostatnio miał anginę i niestety był skazany na atybiotyk to lekarz zalecił mu jako osłonę multilac, ale przyjmowany przynajmniej 2 godziny po antybiotyku. Dodatkowo jadł w duzych ilościach jogurty naturalne i przynajmniej raz dziennie pił actimel

anonymous | 26 lutego 2010 13:01:01

Leki osłonowe warto brać po antybiotyku, niemniej ich przyjmowanie powinno odbywac się nawet po zakończonej antybiotykoterapii. Ja zawsze przyjmuje leki osłonowe nawet i do 2 tygodni po zakończonym leczeniu. Dodatkowo w trakcie leczenia pije po 2-3 actimele dziennie, przy czym tutaj nie mam żadnej ustalonej pory - po prostu piję je kiedy sobie o tym przypomne. A co do osłonowych leków to polecam Multilac i Lactovaginal.

anonymous | 26 lutego 2010 14:59:25

O Multilac nic nie słyszałam, ciekawe czy jest skuteczny i czy jedno opakowanie starczy zażyć, by odbudować florę bakteryjną po długiej kuracji antybiotykowej?

anonymous | 26 lutego 2010 20:27:29

Multilac to synbiotyk - zawiera 9 szczepów bakterii probiotycznych 0raz substancję, która powoduje że bakteryjki są aktywniejsze, nie musisz przechowywania w lodówce , bo kapsułki mają specjana osłonę. Wydaje mi się że jedno opakowanie - 10 kapsułek - w zupełności wystarczy, ale warto jesczcze zapytać lekarza. Czy skuteczny to sama się przekonasz, mi pomógł :-)

anonymous | 26 lutego 2010 23:08:17

hmm zabiłaś mi ćwieka bo teoretycznie osłonowe to przed ale teraz aż z ciekawości zerknęłam na ulotkę multilacu synbiotyku i piszą że najlepiej na noc.

więcej odpowiedzi
1 2 z 2

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 220,3 pkt ptakwodnyptakwodny
  2. 2 158,1 pkt TrolmamTrolmam
  3. 3 151,6 pkt birbantbirbant
  4. 4 151,6 pkt jasny halogen 101jasny halogen 101
  5. 5 147,4 pkt szmaragdowaaszmaragdowaa
więcej rankingów