zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
niewiemkto

Jakie są pierwsze niepokojące objawy po ukąszeniu kleszcza?

niewiemkto | 10 lipca 2008 08:39:01 | kategoria: Zdrowie, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Jeśli kleszcz mógł mnie zainfekować, to co powinienem zauważyć niepokojącego po 2 dobach?

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 37 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
tagi: zdrowie
anetap1

anetap1 | 10 lipca 2008 08:56:19

Zainfekowane kleszcze podczas wysysania krwi i płynu komórkowego przenoszą groźne wirusy zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu, a także bakterie wywołujące tzw. boreliozę. Choć przypadki zakażenia "drogą odkleszczową" są bardzo rzadkie, to jednak pamiętać należy, że istnieje pewne prawdopodobieństwo zachorowania na jedną z tych chorób po ukąszeniu kleszcza. Jeżeli jednak do tego doszło, to w okresie od 2 do nawet 30 dni od ukąszenia mogą wystąpić objawy podobne do grypy - łamanie w kościach, nadmierne zmęczenie, gorączka, ból gardła i głowy. Często ustępują one po kilku dniach i u niektórych osób choroba kończy się na tym etapie. U innych, po kilku dniach pozornego zdrowia może pojawić się bardzo wysoka gorączka (do 40° C), silne zawroty i bóle głowy, zaburzenia równowagi, wymioty, sztywność karku - to objawy kleszczowego zapalenia mózgu.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 10 lipca 2008 09:28:57

mnie ostatnio ugryzl kleszcz jak jeszcze go nie widzialem to juz czulem - nie jest to jakis wielki bol - zwykle swedzenie i uczucie w tym miejscu ucisku - wystepuje przy wgryzaniu sie. po wyjeciu musisz uwazac czy w tym miejscu gdzie byl nie duzego zaczerwienia - nie mala kropka bo to bedzie przez jakis czas jako miejsce ugryzienia chodzi o takie cos jak lekki siniak - gdyby byl to koniecznie do lekarza po antybiotyki ps. wszystko Ci powie lekarz :)

attenzioneona

attenzioneona | 10 lipca 2008 11:07:24

ja po wyciagnieciu kleszcza a był taki malutki bo dopiero co sie wbil ( w kwiatkach cholernik był) miałam taka czerwona kropke która mnie strasznie zaczeła swedziec, jeszcze do tego miałam taka niewielka czerwona otoczke poszłam do lekarza miałam jesc antybiotyk przez 3 dni i smarowac mascia było to jakies poltora miecha teamu a to kółko mam do dzis:/

niewiemkto

niewiemkto | 10 lipca 2008 11:32:24

Toście mnie porządnie nastraszyli... co do tych objawów grypy to mam bóle mięśni mimo, że nie nadwyrężałem się ostatnio. Kropkę czerwoną również mam, która swędzi i wogóle miejsce ugryzienia mnie boli, a jest to wrażliwa część - zgięcie kolanowe. Chyba odwiedzę lekarza... nie myślcie, że jestem hipochondryk:-) z tym nie ma żartów...

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
kasiek

kasiek | 10 lipca 2008 11:47:40

Kiedy byłam mała, to często jeździłam na wieś, która jest położona wśród lasów. Prawie codziennie miałam kleszcza (1 lub więcej) we włosach. Wtedy mi się nic nie działo. Ale pamiętam, że kiedy byłam trochę starsza, to kleszcz mnie ukąsił i jak go wyciągnęłam, to mnie bolało i swędziało i musiałam pójść do lekarza. Powiedział, że chyba mam uczulenie i kazał mi pić wapno i zażywać jakieś leki. Już dokładnie nie pamiętam co powiedział, to było parę lat temu.

rafalrk

rafalrk | 10 lipca 2008 22:25:47

wysoka gorączka i zaczerwienione miejsce ukaszenia. nalezy niezwlocznie udac sie do lekarza bo konsekfencja ukaszenia kleszcze moze byc niebiespieczna dla zycia bolerioza. to choroba ktora tez zyjatka przenosza.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 12 lipca 2008 00:52:01

A pomyśleliście co się wtedy dzieję z kleszczem?

anonymous | 18 kwietnia 2009 15:27:22

mnie jak ugryzł kleszcz to zaczeło mie troche boleć i odra z go wyrwałem

anonymous | 27 maja 2009 14:54:53

glupek

anonymous | 9 czerwca 2009 22:39:57

ja kiedyś miałem kleszcza wbił sie na kilka dni ale było nieżle potem go spaliłem

więcej odpowiedzi
1 2 3 4 z 4

Podobne pytania

panwaldek

Jak szybko przytyć?

393 odpowiedzi i komentarzy

Czemu brak snu powoduje krwotok z nosa?

23 odpowiedzi i komentarzy
TeamGeist

Jak skutecznie walczyć z kacem???

36 odpowiedzi i komentarzy