zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
aga90

Jak wyrobić książeczkę sanepidowską?

aga90 | 22 stycznia 2008 14:30:17 | kategoria: Zdrowie, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Co trzeba zrobić (krok po kroku) żeby w Katowicach sobie wyrobić książeczkę sanepidowską?

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 57 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
motylekdk

motylekdk | 22 stycznia 2008 14:36:19

W każdym mieście to wygląda tak samo: trzeba iść do sanepidu i oddać próbkę moczu i kału. Chyba jakiś mały formularz sie przy tym wypełnia, nie jestem pewna, bo już dawno robiłam. Za parę dni książeczka będzie do odbioru (oczywiscie o ila pani laborantka żadnych bakterii na próbce nie wyhoduje). Badanie krwi chyba nie jest przy tym potrzebne, ale nie jestem pewna.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
JayZary

JayZary | 22 stycznia 2008 14:40:59

ja w krrakowie robilem i tak to wyglądało: 3 dni z rzedu musialem oddac próbki kału i oplacic jakas stawke. po paru dniach mialem ksiazeczke. tylko kał nic po za tym...

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
motylekdk

motylekdk | 22 stycznia 2008 14:49:37

No, rzeczywiscie, trzeba oddać kilka próbek kału, że niby z kilku dni z rzędu, ale ja tam oszukałam:)

motylekdk

motylekdk | 22 stycznia 2008 14:51:34

Poszukałam po necie, i ponad minimum 50 złotych trzeba zapłacić, różne ceny podają.

anonymous | 22 stycznia 2008 14:56:33

JayZary ma rację, oddaje się tylko kał do analizy - 3 razy, najlepiej w małych odstępach czasu (nie więcej niż co 3 dni). Opłata ok 60zł.
Dodatkowo, lekarz medycyny pracy musi podbijać ją co roku - do czego dochodzi właśnie badanie krwi, moczu i co 3 lata RTG płuc.

monika777

monika777 | 22 stycznia 2008 16:03:08

badania, badania i jeszcze raz badania! wiem ze w badaniach badają ci krew a co jeszcze to nie wiem.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
TonyMontana

TonyMontana | 22 stycznia 2008 17:34:05

Dziewczyno, idziesz na ulicę Barbary w Katowicach (niedaleko Mikołowskiej) do punktu sanepidu, płacisz w kasie ok. 25 zł (nie pamiętam dawno robiłem), przez 3 dni pod rząd zanosisz tam próbki kału (chociaż to zależy - czasem mogą przyjąć 3 próbki jednocześnie). Czekasz około tygodnia i w szpitalu przy ulicy Raciborskiej będziesz miała do książeczkę. Tylko, ja miałem takie coś a'la skierowanie ze szkoły na badania - nie wiem czy w Twoim wypadku będzie to potrzebne :)

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
TonyMontana

TonyMontana | 22 stycznia 2008 17:35:58

miało być: będziesz miała do odebrania (zjadłem słówko :)))

anonymous | 22 maja 2008 14:20:20

JA jutro chce isc na badanie ale niewyrabiam w sanepidzie bo oni zdzierają kase a badania można zrobić w kazdym laboratorium

anonymous | 18 czerwca 2008 18:46:55

no właśnie nie można w każdym laboratorium ... dzisiaj się pytałam gdzie tylko mogłam bo babka w sanepidzie powiedziała mi, że badanie kosztuje 100 zł ... no chyba na łeb upadła ...

więcej odpowiedzi
1 2 3 4 5 6 z 6

AMA i nowy profil

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 68,2 pkt  adell adell
  2. 2 66,0 pkt przechodzienprzechodzien
  3. 3 52,7 pkt znafca_rzyciaznafca_rzycia
  4. 4 50,1 pkt MoltoBeneMoltoBene
  5. 5 48,4 pkt jasny halogen 3jasny halogen 3
więcej rankingów