zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Jak szybko pozbyć się bólu ucha?

anonymous | 6 kwietnia 2009 23:41:47 | kategoria: Zdrowie, Wzrok i słuch

• G+
  • Facebook

Nie żartuję:) Wiadomo, co robić, jak boli gardło, wiadomo, co na gorączkę, a co na ból ucha, poza ogrzaniem go?

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 55 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz

anonymous | 7 kwietnia 2009 00:01:03

Wyleczyć gardło da się domowymi sposobami, ale z uchem bywa gorzej. Są specjalne krople na zapalenie ucha (których zazwyczaj się nie ma w domu) ale wiem, że może też pomóc pewna włochata roślinka (której nazwy niestety nie znam, ale jest dosyć popularna), która zmięta i włożona do ucha ma właściwości lecznicze.
Oprócz grzania ucha, nie można dopuścić do jego przewiania.

@Crepanina, jeśli to Ciebie boli, idź jutro do lekarza. Nie zwlekaj, bo nie dość, że to jeden z najgorszych bóli, to w dodatku może mieć przykre skutki.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
JULIAB252J

JULIAB252J | 24 stycznia 2013 15:33:56

NAJGORZEJ JEST Z BULEM UCHA NAJLEPIEJ SZYBKO ISC DO LEKARZA BO NAJLEPIEJ TO SIE NIE SKOŃCZY

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 7 kwietnia 2009 00:13:20

Antybiotyk

1 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
wikisia

wikisia | 7 lipca 2013 23:46:18

tak jasne ale antybiotyk na drugi dopiero działa
geniuszuKrzyk

stella2312

stella2312 | 7 kwietnia 2009 09:28:58

Najlepszy jest Atecortin ,tylko to lek na receptę , więc musisz się udać do lekarza . Jest jeszcze jeden kwiat którego liście pomagają na ból ucha , tylko nie mogę sobie nazwy przypomnieć .

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
tadekr

tadekr | 1 stycznia 2012 21:08:26

roślina - GERANIUM

niestety jest jej już coraz mniej po domach, nazywana czasami 'cytrynką'

burasekmalutki

burasekmalutki | 7 kwietnia 2009 10:10:46

Lekarz. Nie wolno lekceważyć bólu ucha i leczyć się samemu. Mój ojciec z niewyleczonego zapalenia ucha dostał ropnia mózgu, niestety nie uratowali go lekarze, zmarł, 2 dni był w śpiączce.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
falko2

falko2 | 27 lutego 2012 22:05:25

Proszę napisz jak to się objawiało u niego czy to długo trwało ?

Mój mąż ma problemy z uszami strasznie go bolą bardzo długo ból jest nie do wytrzymania , jest osłabiony, leki żadne nie pomagają na dłuższa metę . Lekarze właściwie nic konkretnego nie mówią patrzą na niego jak na wariata bo ciągle z bólem uszu chodzi do nich .

Czekam na jakąkolwiek odpowiedz.Pozdrawiam.

erobaczek

erobaczek | 12 marca 2012 05:06:49

witaj, Rozmawiałam z pewnym panem, który wybrał wszystkie możliwe antybiotyki na ucho, leczył się kilka miesięcy. Zdesperowany wlał sobie wodę tlenioną do tego ucha i pomogła po niedługim czasie. Lekarz przepisał mu wtedy robioną receptę na bazie wody tlenionej. Nie zachęcam do wlewania wody na własną rękę-absolutnie, ale do rozpatrzenia stanu zapalnego pod kątem grzybicy w uchu. Po antybiotykach niestety się to zdarza. Trzeba się też upewnić, czy w błonie bębenkowej nie ma perforacji (dziury), zresztą pewnie już laryngolog to u Twojego męża ocenił.

JULIAB252J

JULIAB252J | 24 stycznia 2013 15:36:50

NAJLEPIEJ SPOŻYĆ ATOPIRYNE MOCNY LEK WIE COS O TYM BO MIAŁAM TAK  SAMO 

anonymous | 7 kwietnia 2009 10:24:56

Antybiotyk sumamed polecam, a tak wszelkie przeciw zapalne leki też pomagają.

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
Antykwa

Antykwa | 7 kwietnia 2009 11:07:53

Stawiasz sprawę na głowie (albo na uchu). Nie powinnaś pytać co robić aby nie bolało, tylko dlaczego boli. Przyczyną pewnie jest jakieś zapalenie a zapalenie ucha jest groźne dla organizmu. Radzę tak jak inni: szybko do laryngologa.
Rady polecające antybiotyk są nieprzemyślane.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 7 kwietnia 2009 13:41:02

to fakt, lepiej wiedziec, dlaczego boli, ale crepanina pyta, co robic, a nie prosi o wytyczne, by isc do lekarza, bo to zapewne sama wie, a pyta z konkretnych powodow; wiec ludzie, pomóżcie dziewczynie zamiast moralizować; zatem: mam syna i pediatra, jesli zdiagnozuje zapalenie gornych drog oddechowych, ktoremu czesto towarzyszy bol ucha (wstep do zapalenia ucha), wowczas przepisuje EURESPAL, wstretny, drogi, na recepte, ale bardzo skuteczny syrop; po dwoch podaniach bol ucha znika, wstep do przeziebienia rowniez. Dziala szybko i naprawde skutecznie, polecam. No ale wiadomo - przy ww.schorzeniach. Jednak, gdy mojego syna boli ucho i przy okazji ma czerwone gardlo i nie ma innych, nietypowych objawow, to zawsze daje mu Eurespal i zawsze pomaga. Pozdrawiam, Matka Anna:)

anonymous | 7 kwietnia 2009 14:47:57

Żaden lekarz. moja mama miał ten sam problem i lekarz niczego nie wykrył. Ty myślisz, że lekarzom zależy (przynajmniej dużej części) na wyleczeniu Cie? A skąd by brali pieniądze? Oni chcą Cię leczyć tak, jak najdłużej się da. Po prostu wyjedź przynajmniej raz do ciepłych krajów. Mojej mamie od tej pory całkowicie zniknął bezpowrotnie ten ból. Ludzie np. w Egipcie nie wiedzą co to reumatyzm.

2 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
Antykwa

Antykwa | 8 kwietnia 2009 00:40:41

Matko Anno. Twoja rada jest może i cenna, lek zalecany może i skuteczny, ale sama piszesz że to lek na receptę. Więc i tak trzeba do lekarza i tak. A Ty nas ganisz za takie rady.

anonymous | 8 kwietnia 2009 08:49:11

najlepiej uciąć, nie będzie juz bolało ;)

111222

111222 | 25 czerwca 2011 15:58:22

ty se małego utnij pajacu jak go dasz rade znależ.i ciebie powinno tak zaboleć żebyś wił sie z bulu baranie

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
więcej odpowiedzi
1 2 3 4 5 z 5

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 40,1 pkt LaflxLaflx
  2. 2 32,0 pkt SidSid
  3. 3 31,6 pkt małaGosiamałaGosia
  4. 4 29,3 pkt znawczyni ludziznawczyni ludzi
  5. 5 25,5 pkt birbantbirbant
więcej rankingów

Koszulki pytamy.pl