zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
Antykwa

Jak sie usuwa polipy ?

Antykwa | 20 października 2006 01:48:25 | kategoria: Zdrowie, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Oczywiście takie w nosie a nie podwodne żyjątka. Miałem nieprzyjemność (i konieczność)poddania się takiemu zabiegowi. Było to prymitywne wyrywanie przy miejscowym znieczuleniu a potem jeszcze gorsze punkcje zatok z ich płukaniem. Zastanawiam się czy to jest jedyna metoda czy w innych szpitalach stosowane może są sposoby sympatyczniejsze, nowocześniejsze, bardziej ludzkie, mniej stresujące a jednocześnie skuteczne. Proszę o opinie tych którzy taki zabieg przeszli.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 11 odpowiedz
morda

morda | 20 października 2006 10:03:30

Drugim sposobem na usunięcie polipów z nosa jest stosownie kortykosteroidów, a zwłaszcza mometazonu. Ale jeśli Twój lekarz zalecił leczenie chirurgiczne, to najwidoczniej miał podstawy do tego, bo zbadał te polipy.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
Fionka

Fionka | 25 marca 2007 17:26:31

Żartujesz, że zrobili ci zabieg na miejscowym??? I jeszcze punkcję...? Boże, współczuję... Ja miałam zabieg przeprowadzony pod narkozą a zatoki szczękowe otwierane od strony jamy ustnej podczas tego samego zabiegu. Później leżałam w szpitalu przez tydzień z opatrunkiem i szwami. Jedyne co było nieprzyjemne i nieco bolesne to usuwanie bandaża, ale dało się wytrzymać:) Wszystko było jakoś... humanitarniej, niż u Ciebie, a zabieg miałam przeprowadzony w szpitalu wojewódzkim w Lublinie.

Co do zatok czołowych to też są otwierane pod narkozą, nie wiem które miałeś czyszczone.

O kortykosteroidach wiem, że są stosowane po zabiegu usuwania polipów, żeby nie odrastały- a podobno odrastają często. Mam nadzieje, że Cię to nie spotka, a jeśli tak, to idź do innego lekarza a nie tego barbarzyńcy:) Pozdrawiam.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 19 stycznia 2010 17:31:24

wikipedia - proste:D

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 19 stycznia 2010 17:34:02

Słyszałam, że można endoskopowo... Ale ja się dobrze nie znam... Można wpisać w internecie...

tom25

tom25 | 15 lutego 2011 15:53:04

Nie tyle nawet można, ale i trzeba robić to endoskopowo, gdyż tylko ten sposób pozwala na dokładne spenetrowanie zakamarków jam nosa,umożliwia usunięcie zmian w sposób minimalnie inwazyjny i dziwie się bardzo,ze w XXI wieku nie wszystkie szpitale u nas dysponują tą metodą zabiegu,która w cywilizowanym świecie stała się już standardem. Sam byłem operowany 2,5 roku temu-był to kompleksowy zabieg połączony z korektą przegrody nosowej, w narkozie,w szpitalu jednodniowym Ibis-sensor w W-wie, w ramach NFZ.Minimum bólu i pełne zadowolenie- poprawa wyraźna i jak na razie jest dobrze, z tym że p. doktor operująca mnie mówiła,ze sama operacja alergii którą mam nie zlikwiduje, tak więc trzeba zadbać o unikanie alergenów, by nie rozwinął się stan zapalny błony śluzowej,który jak wiadomo jest przyczyną powstawania polipów.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
Sylwia31

Sylwia31 | 27 września 2011 12:20:09

A kiedy miałeś ten zabieg robiony? Ja mam miećw listopadzie, ale ostatnio spotkałam się z opinią, że lepiej to robić, kiedy powietrze jest suche, czyli późną wiosną, latem lu b wczesną jesienią. W jakim czasie miałeś to robione? Jaka była pogoda? Jak dochodziłeś do siebie?

Pozdrawiam 

Antykwa

Antykwa | 27 września 2011 12:29:07

Nie wiem kogo pytasz. Ja miałem w październiku.

anonymous | 23 kwietnia 2010 10:40:30

Mnie też wczoraj usunięto trzy polipy w znieczleniu miejscowym. Praktycznie bezboleśnie. Wszyscy w gabinecie (3 lekarzy i 2 pielęgniarki) powiedzieli, ze tak WIELKIEGO polipa to w zyciu nie widzieli tylko czytali w książkach że istnieją.

anonymous | 2 października 2010 20:21:12

Witam...mnie w tym tygodniu czeka POLIPEKTOMIA przed zabiegiem właściwym.Może jak ktoś miał ten zabieg i chciałby podzielic sie wrażeniami to prosze napiszcie.Moje GG:26666277

blackLady12

blackLady12 | 28 grudnia 2011 11:37:31

ja też mam polipa niestety.... i jakbyś poszła prywatnie to by ci to inaczej usówali.. metoda endoskopową. byłam na badaniu prywatnie a operacja kosztuje conajmniej 4 tyś.. wiec no sory... wiem że można go usunać poprzez rarzenie prądem czy jakos tak.. mi usówaja go 6 lutego i w huj sie boje:(

majaa343

majaa343 | 14 stycznia 2013 16:35:30

Witam. Ja mam skierowanie na zabieg endoskopowy oczyszczenia zatok, w szczególności zatoki klinowe..Dowiedziałam się ze w moim regionie jeden lekarz tylko to wykonuje w szpitalu klinicznym PSK w Białymstoku..i trzeba czekać dwa lata..Może ktoś wie, gdzie bym mogła wykonać ten zabieg szybciej? Pozdro

AMA i nowy profil

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 133,9 pkt ronnypronnyp
  2. 2 108,6 pkt Andrzej6289Andrzej6289
  3. 3 95,8 pkt DarVVDarVV
  4. 4 58,7 pkt MoltoBeneMoltoBene
  5. 5 58,3 pkt małaGosiamałaGosia
więcej rankingów

Koszulki pytamy.pl

Eksperci w kategorii: