zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
jednodrze

Homoseksualizm to choroba?

jednodrze | 21 lutego 2008 10:19:02 | kategoria: Zdrowie, Pozostałe

  • G+
  • Facebook

Tak twierdzie wiele psychologów , pocztajcie sobie artykuły o tym .A nie mówicie ze zemna cos nie tak.To nie powino byc pytanie ale twierdzenie.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 42 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
lamalama

lamalama | 21 lutego 2008 12:07:56

Sęk w tym, że kolor włosów można odziedziczyć w genach a homoseksualizmu nie. I to budzi chyba największe wątpliwości. Jak jednostki, które w swoim mechanizmie działania nie mają prokreacji, może utrzymać swoje geny w populacji? I skąd się wzięły? Oczywiście znalazłoby się wiele dróg niezgodnych z ich orientacją seksualną, przez które mogły się utrzymywać, jednak powstaje pytanie, jak wielka musiałby być ilość lub powszechność tych dróg, żeby po tylu latach istnienia ludzkości, nadal takie jednostki istniały. No i czy jeżeli przez ostatnie 40 pokoleń przodkowie takiego człowieka rozmnażali się normalnie, to jak ten homoseksualizm mógł się właściwie zachować?

Ale można przyjść homoseksualizm się nie dziedziczy poprzez geny. Czyli w grę wchodzi (na tym się dobrze nie znam) mutacja lub taka przypadkowa kombinacja genów, która dopiero homoseksualizm wywołuje. Wtedy rzecz tyczy się niedoskonałości ewolucji (człowiek już kilka takich ma) lub wprost przeciwnie - celowego błędu, który ma jakiś cel. Ale trudno o takowy. Jedyną rozsądną propozycję przedstawił ktoś kiedyś w tym serwisie, poprzez przykład mrówek czy termitów. Są to bowiem istotny, wśród których znaczna część jednostek zupełnie nie ma na celu prokreacji, ale służy czemuś w życiu całego gatunku. U nich jest to praca, ale czemu mieliby służyć wśród ludzi homoseksualiści? Tym samym jaka była by celowość takiego mechanizmu? Pozostaje zatem niedoskonałość.

Sytuacja ta jest bliska pewnemu bardzo prawdopodobnemu stanowi rzeczy, a mianowicie takiemu, że prawie każdy człowiek rodzi się z mniejszą lub większą skłonnością do homoseksualizmu, która zarówno poprzez wpływ świata zewnętrznego, jak i poprzez kształtujące się z opóźnieniem w toku dojrzewania nowe mechanizmy i struktury, determinuje w pewien sposób orientację seksualną. Może więc być tak, że genetyczna loteria (ale nie dziedziczenie) determinuje skłonność, która na różne sposoby może przeistoczyć się w twardą orientację. Zważywszy na statystyczną różnicę w skłonnościach do częściowo homoseksualnych zachowań u obu płci, genetyczna postawa takiego stanu rzeczy wydaje się by...

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
Tygrys01

Tygrys01 | 29 lutego 2012 00:37:04

Prezentowany pogląd wydaje się być potwierdzony  obserwacjami.  Wprawdzie jest on odmienny od dogmatycznie skostniałego oficjalnego pogladu wielu seksuologów opierajacych sie wierze w dogmaty na oficjalnym spisie chorób.
Możliwe, że przyczyna zachowań homoseksualnych jest  sytuacja społeczna np przebywanie przymusowe pośród osób tej samej płci (więzienia, długie morskie rejsy,  jednostki wojskowe) albo  obawa przed odrzuceniem przez pleć przeciwną z powodu niskiej samooceny. 

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
kasia0525

kasia0525 | 21 lutego 2008 10:24:50

To, że wielu psychologów tak twierdzi, to wcale nie znaczy, że mają rację :) Nie wiem, z jakich powodów tak twierdzą, ale nie mają racji. Homoseksualizm został oficjalnie skreślony z listy chorób. Ktoś mówi, że z Tobą jest coś nie tak?? Gdzie? Nic takiego nie zauważyłam:/ Homoseksualizmu nie da się wyleczyć, bo człowiek już rodzi się nim. Nie wiem, co za bzdur się naczytałeś:/ ale radzę sięgnąć do bardziej fachowych źródeł;] Pozdrawiam:)

2 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
Sara8888

Sara8888 | 17 maja 2012 20:23:27

sa skuteczne terapie zwalczajace ta przykra pszypadlosc

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
Sara8888

Sara8888 | 17 maja 2012 20:25:55

Fachowe zrodla mowia jasno- wiekszasc homosexualistow byla molestowana sexualnie w dziecinstwie. Z tad zaburzenia sexualnej tozsamosci. Wielu gei to byli ministranci.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
Duracel1974

Duracel1974 | 19 kwietnia 2013 13:25:24

To, że jest wielu takich, którzy uważają, że homoseksualizm nie jest chorobą, również nie znaczy, że mają rację.

Właśnie w tym cały problem, że środowiska gejowskie powołują się na aktualny status w zapisach światowej organizacji zdrowia, a to nie jest jakaś święta wyrocznia, bo już nie raz były zmiany w tych zapisach.

Co więcej obecny status przeczy wszelkiej logice, ponieważ można by mnożyć dowody i przykłady tego, że homoseksualizm jest defektem i chorobą. Argument, że nie można go wyleczyć więc nie jest chorobą jest kompromitujący, bo jakby ktoś zapomniał to istnieje cały zestaw chorób nieuleczalnych tak o podłożu psychicznym jak i fizycznym.

Gdyby homoseksualizm nie był chorobą i był czymś zupełnie normalnym, to enklawa homoseksualistów byłaby w stanie zapewnić sobie przetrwanie dzięki rozmnażaniu. Jednak na poziomie pociągu seksualnego mają właśnie defekt który sprawia, że zamiast pociągu do płci odmiennej (zapewniającej przedłużenie gatunku) mają pociąg do tej samej płci, która takiego przetrwania nie zapewni... no chyba, że uciekną się do wyrachowanego działania. Trzeba jednak brać pod uwagę, że do takiego działania zdolny jest tylko człowiek, a jeżeli odnosimy się do natury, to patrzymy na przykład zwierząt. W świecie zwierząt gatunek posiadający jedynie osobniki homoseksualne wymarłby. Zostałby wyeliminowany przez naturę selekcją naturalną właśnie.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
eryczek

eryczek | 21 lutego 2008 10:46:05

tak, objawia się podwyższoną temperaturą i kaszlem

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
Sara8888

Sara8888 | 17 maja 2012 20:26:46

czlonkiem brudnym od kalu

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
jednodrze

jednodrze | 21 lutego 2008 10:49:44

Nie zgodze sie z wami bo wiele badan przeprowdzonych stwierdza jedno znacznie to choroba ja tego sobie nie wymysliłem pczytajcie wiel roznych zrodeł na ten temat. A nie tylko te które mówia ze to nie choroba

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
Sara8888

Sara8888 | 17 maja 2012 20:30:57

Geje i lesbijki. Tylko im nie dac dzieci adoptowac, by nie wychowali kolejnego pokolenia zboczencow, a sami wygina. (Chyba, ze z pupy geja narodzi sie zuk gnojnik).

2 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 21 lutego 2008 10:53:12

Jeśli wielu innych twierdzi inaczej, to też nie znaczy, że mają rację. Homoseksualizm został wpisany, potem skreślony, a co dalej? Homoseksualizm da się wyleczyć, tak twierdzą liczni lekarze. "Nie wiem co za bzdur się naczytałeś" - a jak odróżnić bzdurę od "niebzdury", bardziej fachowe żródła od mniej fachowych.

Ja myślę jak autor pytania, tak czuję.

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
code192

code192 | 21 lutego 2008 11:16:30

Już mówiłem z homoseksualizmem jest jak z blondynkami!!!
Jedna się urodzi blondynką i cokolwiek byś zrobił nie wyleczysz jej z tego, możesz przefarbować włosy, lecz ona i tak nadal będzie wiedzieć że jest blondynką,
druga zafarbuje se włosy, będzie blondynką, lecz jest możliwość że farba zejdzie.
Nie da się wyleczyć kogoś kto urodził się homoseksualistą! Zrozumcie to wreszcie! Co najwyżej można zrobić pranie mózgu!!
A Ci "wyleczeni" to takie blondynki które stały się blondynkami poprzez zafarbowanie włosów.
Może zamiast pytać: "Czy homoseksualizm da się wyleczyć" zapytać "Czy da się wyleczyć hetero seksualizm" Przecież skoro dało by się wyleczyć homo czemu nie hetero?
Poza tym, skąd wiesz że heteroseksualizm jest właściwy? Bo jest na świecie więcej hetero niż homo?
Gdyby na świecie było 100 głupców, a jeden mądry i sprzeczali by się to racje miałoby sto głupców?

2 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
sheila

sheila | 21 lutego 2008 11:24:30

to ja poproszę namiary na te źródła

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 21 lutego 2008 11:48:39

Definitywnie, jest to choroba. Dlaczego? Ponieważ uniemożliwia ciągłość rodu. Można by bronić że to tylko* zboczenie. Jednak otwiera to drogę do dalej idących twierdzeń, zatem oficjalnie przywracam pedalizm na międzynarodową(?) listę chorób.

3 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
code192

code192 | 21 lutego 2008 13:15:08

"Rozmowa z Wiesławem Czernikiewiczem, seksuologiem
z Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego

Homoseksualistą się jest czy się zostaje?

Nie można zostać homoseksualistą. Nie nabywamy homoseksualizmu w procesie socjalizacji, nikt nie staje się homoseksualistą, dlatego że został uwiedziony. To nie choroba, nie można się zarazić. Homoseksualizm jest wrodzony i nie do zmiany.

Jak często rodzą się homoseksualiści?

Jest ich od 4 do 6 procent w każdej populacji.

Czy wiadomo skąd się bierze u człowieka taka a nie inna orientacja seksualna?

Wiadomo. Nasza orientacja seksualna formuje się w okresie prenatalnym i zależy od wypływu hormonów na kształtujący się układ nerwowy. Na początku każdy płód czy to męski czy żeński rozwija się w identyczny sposób. Potem, żeby wyróżnicował się mózg i narządy płciowe mężczyzny musi zadziałać testosteron. Jeśli zadziała on na płód męski w innym czasie niż zwykle lub też będzie w niskim stężeniu wykształci się orientacja homoseksualna, bądź też ta orientacja nie będzie zdefiniowana i wtedy mówimy orientacji biseksualnej. Jeśli natomiast testosteron zadziała na płód żeński większym niż zwykle, u kobiety wykształci się orientacja homoseksualna. U kobiet jednak orientacja seksualna jest bardziej płynna niż u mężczyzn. O kobiecym homoseksualizmie wiadomo jednak zdecydowanie mniej niż o męskim.

Czy orientacja seksualna naprawdę jest nie do zmiany? Przecież co jakiś czas pojawiają się w mediach informacje, że komuś udało się "wyleczyć" homoseksualistów.

Orientacja seksualna oznacza preferowaną płeć partnera seksualnego. Jest to program wpisany w ośrodkowy układ nerwowy. Póki co, nie ma żadnych metod, żeby ten program zmienić. Człowiek rodzi się albo heteroseksualny, albo homoseksualny, albo biseksualny. Zdarzają się oczywiście homoseksualiści egodystoniczni, czyli tacy, którzy nie akceptują swojego homoseksualizmu. Wśród tej grupy można z powodzeniem wzmocnić ów brak akceptacji. Można wytrenować człowieka żeby żył niezgodnie ze swoją orientacją seksualną. My w Polsce bez takiej terapii mamy przykłady życie niezgodnego ze swoją orientacją seksualną: geje żenią się, a lesbijki wychodzą za mąż. Nie znaczy to, że są "wyleczeni", ani że zmieni...

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
yuuri

yuuri | 21 lutego 2008 13:27:00

Nie mam siły, aby wykłócać się z domorosłymi psychologami, którzy uważają się za mądrzejszych od międzynarodowych zespołów ludzi z tytułami naukowymi.

Odpowiedź na pytanie brzmi: NIE.

Na pytanie dlaczego odpowiedzi udzieli bogini Wikipedia

http://pl.wi(...)aukowych

1 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
więcej odpowiedzi
1 2 3 4 z 4

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

  1. 1 218,7 pkt antysocjalistaantysocjalista
  2. 2 185,0 pkt tadziotadzio
  3. 3 167,6 pkt PitbulIPitbulI
  4. 4 151,5 pkt jan_ek 57jan_ek 57
  5. 5 123,9 pkt CatbertCatbert
więcej rankingów

Eksperci w kategorii:

tadzio imqueense kurdegunda grzesiek19741 CZARNA_zołza nanana małaGosia
Zgłoś błąd