zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
5grecja

Czyktos wyleczył zeza rozbieznego?

5grecja | 4 listopada 2008 22:02:15 | kategoria: Zdrowie, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Witam. Mam problem. W jednym oku mam zeza. Rozbieznego. Z tym, ze oko nie ucieka mi samo.. po porstu jest o iles stopni w nie tą strone. krąpuje mnie to strasznie. Chcialabym sie tego pozbyc. konsultowalam sie z 3 lekarzami. dwoch z nich powiedzialo, ze oko dobrze 'trzyma'.. tzn ze nie ucieka mi samo. Ono po prostu jest ciagle w tym samym miejscu. tak jak oko zdrowe..z tym, ze kilkanascie stopni od srodka. Dwoch lekarzy odradzilo mi operacje. Nie poradzili nic. Powiedzieli, ze nie ma sensu. Ze czasem po operacji moze byc gorzej. Okulary nosze. Mam 0.75 i 0.5. Poprawiaja mi tylko ostrosc. A co z zezem? nic? 3 z lekarzy wydawal mi sie malo kompetentny. Juz samo to, ze szkla jakie mi wartosc szkiel, ktore mi zapisal diametralnie roznil sie od zapisu tych innych lekarzy. Dna oka nie badal. A co powiedzial na zeza? ze szklo bedzie je prowadzac na miejsce. Nosze okulary juz prawie rok. Nie sprowadza. Widocznie w tym wieku (20lat) oczy nie sa tak elastyczne. W dziecienstwie chodzilam na naswietlania. Pomagaly tylko na zmiejszenie wady(ktora potem wrocila). A zez jest.... Czy mial ktos podobny przypadek? Czy moze mi ktos powiedziec cos w tej sprawie? Czy faktycznie taki przypadek nie nadaje sie do operowania?

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 34 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz

anonymous | 4 listopada 2008 22:46:48

Mam to samo. Zez rozbieżny w lewym oku. Używam praktycznie tylko prawego. Okuliści stwierdzali u mnie najpierw krótko-, potem dalekowzroczność, na koniec astygmatyzm. Teraz się okazało, że wady w oku nie mam, tylko mam oczopląs fiksacyjny spowodowany zezem. Na prawe oko widzę dobrze, ale zaczęły się u mnie problemy z akomodacją, dlatego poszłam do lekarza. Pytałam o możliwośc operacji - istnieje, ale można po niej zacząć widzieć podwójnie.
Jeśli chcesz wiedziec, czy Twój przypadek nadaje się do operacji musisz się zgłosic do kliniki okulistycznej (Lublin, Kraków, Warszawa) gdzie takie operacje są przeprowadzane. Tam dowiesz się wszystkiego. Adresów nie znam, ale okuliści powinni wiedzieć co i jak.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
Antykwa

Antykwa | 4 listopada 2008 22:49:40

W wieku 20 lat nie ma żadnej możliwości usunięcia zeza poprzez noszenie okularów. Miałem zeza od 4 do 12 roku życia. Nosiłem okulary - nie pomogło. Poddałem się operacji i mam oczy proste. Nic się nie pogorszyło bo niby co mogłoby być gorzej?
Jednak ta operacja była tylko zabiegiem kosmetycznym. Wyprostowała oko ale to zezujące uległo w międzyczasie osłabieniu i takie zostało. Mam teraz widzenie jednooczne. Widzę na oba oczka ale np. czytać potrafię tylko jednym, drugie tylko statystuje. Nie mam widzenia przestrzennego, mam trudności z ocenianiem odległości (np. nie zawsze potrafię złapać rzucony mi przedmiot, ręka mi się z nim rozmija), miałem problemy z uzyskaniem prawa jazdy.

Podsumowując, radzę szczerze jak najszybciej poddać się operacji. Może to oko jeszcze nie jest tak osłabione. Zabieg jest nieskomplikowany, robiony wprawdzie na żywo, ale w znieczuleniu miejscowym. Zresztą, od mojego zabiegu (w klinice okulistycznej w Katowicach) minęło już wiele lat, może teraz stosuje się inne techniki.

Antykwa

Antykwa | 4 listopada 2008 22:55:06

@maziulek - nie ma takiej możliwości aby widzieć podwójnie. Właśnie aby mózg nie otrzymywał podwójnego obrazu następuje samoczynne osłabienie chorego oka. Mózg go wyłącza i to jest prawdziwa tragedia, nie ten defekt estetyczny jakim jest zez.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 4 listopada 2008 23:05:41

@Antykwa - niby zabieg kosmetyczny, ale w moim przypadku (a ja już mam widzenie jednooczne) operacja może spowodować widzenie podwójne. Jeżeli jedno oko jest "wyłączone" z widzenia nastawienie go na właściwy tor może powodować takie komplikacje. Okulista mi wszystko dokładnie wytłumaczył.
Poczytaj sobie o zezie tu albo tu

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 4 listopada 2008 23:09:42

@Antykwa - możliwe jest podwójne widzenie po operacji i nastawieniu oka na właściwe miejsce, jeśli już przed operacją było ono wyłączone z widzenia, a wada nie jest znaczna. Nie dalej jak 2 tygodnie temu rozmawiałam z okulista. Byłam nastawiona że kiedyś zrobię sobie taka operację. Teraz sama nie wiem co robić, bo co mi z tego że będę miała ładne, proste oczy i jedno całkiem zdrowe skoro będę widzieć podwójnie? Niby robi się jakieśtam badania pod tym katem, ale 100% pewności nie dają...

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
Antykwa

Antykwa | 5 listopada 2008 01:45:06

@maziulek - ja mam doświadczenie tylko w takim zakresie w jakim mnie to dotknęło. Jestem zadowolony że się tego zeza pozbyłem (właściwie powinienem dziękować rodzicom) a to co pozostało, trudno, muszę z tym żyć i jakoś sobie radzić.
Tobie radzę zastanów się jak mocno ta usterka utrudnia, komplikuje Ci życie. Jak zmniejsza szanse na szczęście w przyszłości. Czy przypadkiem nie pogodziłaś się z obecnym stanem ze zwykłej obawy przed nieznanym. A może jest jeszcze inaczej, może to jest pretekst ... , nie będę tego rozwijał, dopisz sobie sama.

AbdullachWisimulacha

AbdullachWisimulacha | 5 listopada 2008 16:36:05

Znam gościa, który też miał zeza rozbieżnego. Pomogła mu prywatnie zrobiona laserowa korekcja. Nie wiem dokładnie na czym ona polegała i ile kosztowała, ale usunęli mu go całkowicie.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 6 lutego 2009 21:09:14

ja tez mam tego zeza niestety ;/ a mam do was pytanie czy po tej operacj bez problemu mozna uprawiac sport? jak nie to po jakim czasie od operacj?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 23 lutego 2009 22:32:43

A czy ta operacja jest droga...?

anonymous | 23 lutego 2009 22:35:10

Witam ja mam pytanie w jaki sposób ten zabieg wygląda ? mam zeza rozbieznego i bardzo zle to wygląda ,chciałam bym skorzystać z tej operacji

więcej odpowiedzi
1 2 3 4 z 4

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 162,4 pkt erzacerzac
  2. 2 157,0 pkt grzesiek19741grzesiek19741
  3. 3 148,5 pkt TOJA2TOJA2
  4. 4 103,5 pkt jasny halogen 101jasny halogen 101
  5. 5 103,2 pkt MuddyWatersMuddyWaters
więcej rankingów