zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
Filip

Czy znacie jakieś domowe sposoby na anginę ?

Filip | 14 października 2007 15:22:38 | kategoria: Zdrowie, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Nie wiem dokładnie czy to angina, ale wszystko na to wskazuje, mianowicie przy przełykaniu czego kolwiek, odczuwam ból w gardle, jeszcze 2 dni temu miałem gorączke dzisiaj już tylko te gardło.

Ma ktoś jakiś domowy sposób?

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 92 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz

anonymous | 14 października 2007 15:38:06

Na gardło bezkonkurencyjne i absolutnie najlepsze jest cudo o nazwie tantum verde - dostępne w aptece bez recepty. Do tego dużo pij (ciepła herbatka, może być z miodem, z cytryną, z dziką różą, z malinami, z prądem - ważne żeby było ciepłe i żeby było dużo). Jako naturalny antybiotyk - czosnek. Jak nie lubisz, albo planujesz jakieś spotkanie - może być w tabletkach - alitol, 3x1. I do tego wapno. I ciepłe skarpetki :) I jesteś jak nowy :)

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
JuliaDM

JuliaDM | 14 października 2007 16:09:02

Na anginę konieczne są antybiotyki. Nie ma lekko, trzeba iść do lekarza.

1 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
Filip

Filip | 14 października 2007 16:16:18

No dlatego, jutro chyba wybiore sie do lekarza, ale znacie jakies skuteczne? zalezy mi zeby szybko z tego wyjsc...

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 14 października 2007 18:03:32

rozgnieciony ząbek czosnku w gorącym mleku z odrobiną masła i troszkę więcej miodu, działa piorunująco i oczywiscie trzeba jeden dzień odleżeć.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
Antykwa

Antykwa | 14 października 2007 19:17:32

Miksturę bklasta, nawiasem mówiąc smaczniutką, spożywałem dawnymi czasy na przeziębienie. Gardło dezynfekowałem w młodości przez płukanie ciepłym roztworem nadmanganianem potasu zwanym popularnie kali. Wiadomo że antybiotyki są skuteczniejsze, tylko że one niszczą florę bakteryjną więc trzeba je zażywać oszczędnie, tylko wtedy kiedy to niezbędne.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
sabinek84

sabinek84 | 16 października 2007 22:23:08

Nie leczona angina może przynieść poważne powikłania w przyszłości. Nawet zapalenie opon mózgowych, czy wodogłowie!

anonymous | 3 czerwca 2008 20:44:59

Jeść dużo lodów i pić zimne napoje, To najlepsze domowe sposoby na anginę:)

podrawiam.                        Suri  

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 11 czerwca 2008 13:57:16

sposób mojej babci to pół łyżeczki własnego moczu, można powtórzyć na drugi dzień, można wyleczyć nawet anginę ropną, głównie w początkowej fazie. To nic strasznego, uwierzcie!!!!

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 11 listopada 2008 04:48:39

A ja chciałbym wcielić w życie moją metodę na choroby (angina, katar, grypa, złe samopoczucie). Pewnego razu obejrzałem program o papryczkach chilli i jej pochodnych - sosach. Co się okazuje, w papryczkach tych sa dziwne substancje, które odpowiadają za uczucie pieczenia. Po zjedzeniu papryki lub sosu (musi być koniecznie ostry) w naszej paszczy wydzielają się endorfiny, które odpowiedzialne są ogólnie mówiąc za samopoczucie. Polecam każdemu tą metodę, oczywiście z rozwagą. Nie zapominajmy też o wizycie u lekarza. Antybiotyki może i niszczą florę bakteryjną, ale to nic z dalszymi powikłaniami.

anonymous | 22 stycznia 2009 22:30:55

wlasnie dopadla mnie angina i czytaja te wszystkie wypowiedzi niewiem co mam zrobic!!! antybiotyki czy cieple napoje czy zimne napoje i lody??

XaviRPK

XaviRPK | 10 kwietnia 2014 16:08:38

Lody pomagają ale nie leczą dzięki nim przestanie trochę ale radze mleko z miodem i czosnkiem.

więcej odpowiedzi
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 10

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 206,3 pkt odrzu conaodrzu cona
  2. 2 164,6 pkt birbantbirbant
  3. 3 148,5 pkt TOJA2TOJA2
  4. 4 141,5 pkt Jasny halogen 100Jasny halogen 100
  5. 5 117,2 pkt LaflxLaflx
więcej rankingów

Koszulki pytamy.pl