zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
Aplauz

Co jest dobre na powstrzymanie skurczu ?

Aplauz | 22 września 2011 19:58:21 | kategoria: Zdrowie, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Dzisiaj w nocy gdy spałem obudził mnie ból, to był skurcz w lewej łydce - masakryczny ból, przewracałem się z bólu. Często miewam takie skurcze, macie jakieś porady na powstrzymanie tego bólu - słyszałem, że wbicie igły w miesień pomaga ale przecież nie będę wbijał se igły w nogę. Macie jakieś sposoby by natychmiastowo złagodzić ból ? Proszę o pomoc !

Wiem, że muszę zażywać potas i magnez !

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 17 odpowiedz
tagi: skurcz
3kropki

3kropki | 22 września 2011 20:01:44

Ja mam takie same skorcze czasami... poamga mocne (na sile) przyciagniecie stopy do siebie. Boli jak cholera, ale bol ustaje zaraz po naciagnieciu miesnia. Przynajmniej u mnie.

Poza tym dobra na skurcze jest aktywnosc fizyczna... pojawiaja sie zdecydowanie rzadziej.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
Aplauz

Aplauz | 23 września 2011 10:02:40

A Ja mam po wysiłku.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
Czongmolicha

Czongmolicha | 22 września 2011 20:27:05

To brak magnezu,wapnia lub potasu w organizmie.Często przytrafiają się osobom które np.piją np.dużo kawy bo ta wypłukuje magnez z organizmu.Trzeba łykać witaminki uzupełniające te braki.Jak mnie łapie skurcz to ściskam mocno to miejsce i staram się je jak najszybciej rozmasować.Czasami aż wyje z bólu,tak boli.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 23 września 2011 17:53:07

Nie zawsze jest to brak mikroelementów. Ja np. piję często herbatę powinienem mieć więc zbyt mało magnezu. W dodatku mam w diecie mało rzeczy zawierające duże ilości magnezu. Pod wpływem reklam magnezu i czytania maksymalnie uproszczonych artykułów o ww minerałach myślałem, że mam niedobór magnezu. Po pewnym czasie z innej okazji miałem robiony jonogram - wszystkie pierwiastki w normie oprócz magnezu. Tyle, że miałem (i pewnie mam) go prawie dwukrotnie za dużo we krwi...

anonymous | 22 września 2011 20:31:40

Wiem co to jest, ja juz nie raz poplakalam sie z bolu w srodku nocy.

Wiem ze magnez pomaga, posluchaj: idz do supermarketu Lidl i poszukaj magnezu w takich tabletkach ktore rozpuszczaja sie w wodzie, albo idz do apteki i to kup tylko ze w aptece drozej kosztuje niz w Lidl ale to jest to samo.

zulugula1212

zulugula1212 | 22 września 2011 20:38:39

Miałam coś takiego, że w tym samym momencie w jednej i drugiej lydce zlapal mnie przerazliwy skurcz, ktory nie chcial przestać. Pozniej czulam go przez caly dzien.

Trzeba braz magnez, wtedy skurcze ustaną.

anonymous | 22 września 2011 20:40:50

Ważne, żeby były z witaminą B6 :)

anonymous | 22 września 2011 20:54:38

A nie Pomyk, to jest zupelnie co innego. To co mowisz to jest Magne-B6 proszki do polykania, a to co ja mowie to sa tabletki ktore same rozpuszczaja sie w wodzie :)

Ale i tak oba sa dobre, tylko do tego masz witamine B6 ktora pomaga w trawieniu.

anonymous | 23 września 2011 17:53:34

Lepiej przed tym zrobić jonogram krwi. Koszt:

Jonogram (Na, K) 8,00
Wapń 6,00
Magnez 6,00

Według: http://laboratorium.wroclaw.pl/cennik.html

anonymous | 22 września 2011 20:40:15

Osoby pływające na długich dystansach podobno mają do stroju przypiętą agrafkę. W przypadku skurczu wystarczy ukłuć się mocno w napięty mięsień i skurcz ustępuje. Ja na skurcze stosowałem jednak tradycyjnie rozciąganie obolałego mięśnia.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
squad

squad | 22 września 2011 21:23:53

Kiedyś to miałam i  lekarz powiedział, że może to śmiesznie zabrzmi ale mam budzic męża i niech ciągnie mój palec u stopy, ale po 6 latach nie pamiętam czy maleńki czy ten najwiekszy..w każdym razie mi pomagało .

Antykwa

Antykwa | 23 września 2011 01:25:28

Tak jest, rozciągnięcie mięśnia natychmiast pomaga. Skurcz mięśnia łydki prostuje ci stopę, wystarczy wtedy stanąć na palcach całym ciężarem, zgiąć stopę w pięcie i gotowe. Mnie jednak czasem łapie taki mięsień po wewnętrznej stronie uda od kolana do pachwiny. I jak tego rozciągnąć? Ani odwiedzenie nogi w bok, ani ściśnięcie nóg nie pomaga. Boli jak cholera, dopiero rozmasowanie przynosi ulgę.

eljot

eljot | 23 września 2011 11:04:06

Bardzo skuteczna metoda jest od razu stanac na tej nodze az do ustapienia skurczu - polecam,

anonymous | 23 września 2011 17:58:19

Ja znam odwrotną. Położyć się i podnieść nogę do góry. Ale zarazem zrobić to tak, aby chociaż lekko rozciągać mięsień.

mooonia_18

mooonia_18 | 26 września 2011 19:07:30

Ja zawsze wstaję z łóżka i spaceruję po pokoju. A jeśli i to nic nie da, to spróbuj pochodzić chwilę na palcach. Mnie pomaga.

Dorin1

Dorin1 | 26 września 2011 20:07:20

Wielokrotnie miewałam i nadal miewam skurcze mięśni. Szczególnie łydek.Faktycznie trzeba łykać magnez i potas.

A w przypadku skurczu bardzo pomocne jest polewanie bardzo ciepłą wręcz gorącą wodą. Zaręczam że pomaga. Trzeba tylko uważać na temperaturę bo można się poparzyć.

kobietka

kobietka | 28 września 2011 22:22:15

Magnez i/lub potas. Moi rodzice to mieli, przeszło po stosowaniu NeomagSkurcz.

AMA i nowy profil

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 68,2 pkt  adell adell
  2. 2 59,2 pkt przechodzienprzechodzien
  3. 3 51,1 pkt znafca_rzyciaznafca_rzycia
  4. 4 48,4 pkt jasny halogen 3jasny halogen 3
  5. 5 43,2 pkt antysocjalistaantysocjalista
więcej rankingów

Koszulki pytamy.pl

Eksperci w kategorii: