zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

zamknij x

Umieść na stronie

Pobierz kod do umieszczenia pytania na innej stronie internetowej:

Wybierz rozmiar:
Wybierz kolor:
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Zdrowie: Leki

Szmaragdowa_

Jakiś złoty środek na ból głowy?

Szmaragdowa_ | 16 sierpnia 2017 13:16:40 | kategoria: Zdrowie, Leki

• G+
  • Facebook

Od trzech dni nieprzerywanie boli mnie głowa. Do lekarza idę jutro. 
Jakieś pomysły jak nie oszaleć  do jutra?
Był Ibuprom, Solpadeine i wciąż nic...
Ciśnienie w normie, poziom nawodnienia i dotlenienia  organizmu ok.. 

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... odpowiedz

Jechać na wyjazd?

~... | 5 sierpnia 2017 18:30:52 | kategoria: Zdrowie, Leki

• G+
  • Facebook

Ze znajomymi planujemy jutro pojechać pod pole namiotowe gdzie będzie łazienka. Ja mam zapalenie brzegów powiek - stosuję kropelki(które trzeba przechowywać do 25 stopni, lipożel, płyn do oczyszczania oczu.
Wyjazd jest na 3 dni - we wtorek wracamy. 
Nic się nie stanie jak przez 3 dni lub 2 dni przerwę rytualne zapuszczanie kropli? 

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 5
odpowiedz
harmonik

Byłoby to dla Was normalnością, żyć i spać z osobą, która ma przeszczepioną nogę albo rękę od kogoś zmarłego, Sondaż

harmonik | 5 sierpnia 2017 13:55:34 | kategoria: Zdrowie, Leki

• G+
  • Facebook

czy może uważasz, że ta cała transplantologia to ciężka patologia i wielkie oszustwo medycyny?

Zobacz wyniki Zagłosuj:

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 22
odpowiedz

Czy można pić alkohol jeśli biorę krople do oczu Tobradex?

~lel | 29 lipca 2017 16:55:31 | kategoria: Zdrowie, Leki

• G+
  • Facebook

Mam przewlekłe zapalenie brzegów powiek i mam brać krople Tobradex 4x dziennie aż do zużycia.
Zaczęłam dzisiaj brać.

6,7,8 sierpnia jest wyjazd ze znajomymi nad jezioro.
I sytuacja: Strasznie boję się, że nie zdążę zużyć tych kropli i będę musiała na wyjeździe. 
Czy można pić alkohol zażywając krople? 

II sytuacja: Czy będę mogła pić alkohol jak skończę brać krople 4 sierpnia a na wyjeździe będę piła 6 sierpnia?

W ulotce nie ma nic napisane o alkoholu. Boję się, że zniszczę sobie oczy jak będę mieszać alkohol + krople. :(

odpowiedzi i komentarzy: 11
odpowiedz
vera223

Czy naprawdę fakt, że jedna osoba ma na coś alergię, świadczy, że jest to na pewno złe dla każdego?

vera223 | 27 lipca 2017 22:41:58 | kategoria: Zdrowie, Leki

• G+
  • Facebook

W nawiązaniu do pytania poniżej.
Jestem uczulona na Ibuprofen, obecny też w wielu lekach dla dzieci, środek przeciwbólowy dostępny pod wieloma nazwami w każdej aptece. To jedyna substancja, na którą jestem uczulona (chyba, że o jakiejś jeszcze nie wiem), też nie jestem alergikiem.
Oczywiście witamin itd. nie powinno się zażywać jako suplementów, a w postaci naturalnej. Ale-jeśli ktoś nie lubi lub z jakichś innych przyczyn nie je np. ryb-warto, żeby suplementował witaminę D3 w okresie jesienno-zimowym. Podobnie jest z innymi witaminami, ale witamina D to takie sztandarowy przykład. Podobnie tabletek nie trzeba łykać jak cukierków na każdą, najdrobniejszą dolegliwość.
Ale jednak fakt, że ktoś akurat ma na jakąś substancję alergię, nie znaczy chyba, że cały przemysł farmaceutyczny jest "be"? Jak nie mogę brać ibuprofenu, nie biorę i nie mam żadnych środków na ból głowy, brzucha itd.itp. zawierających tę substancję i tyle, stosuję inne substancje czynne o podobnym działaniu, jak zajdzie potrzeba, a nie mówię, jaka ona jest zła i że powinna być w PL zakazana, bo mam na nią uczulenie...
A Wy jakie macie do tego podejście? Koncerny są niedobre i sprzedają trucizny, które powinny być zakazane czy raczej ludzie albo głupi, nadużywając leków (podobno Polacy "jedzą" najwięcej leków bez recepty w całej UE-niezbyt chwalebny tytuł...), albo po prostu na jakąś substancję, z którą akurat się zetknęli, uczuleni?
(daję to jako osobne pytanie, chociaż temat farmaceutyki i leków przewija się dzisiaj ciągle-ale to temat na sporo zagadnień)

1 ładowanie danych... 4 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 50
odpowiedz
arinkao

Uwaga na leki bez recepty ! Historia prawdziwa - ku przestrodze

arinkao | 27 lipca 2017 21:25:54 | kategoria: Zdrowie, Leki

• G+
  • Facebook

Leki i witaminy nie są obojętne dla naszego zdrowia. Wiele z nich która jest dostępna u nas jest zabroniona lub na receptę w innych krajach, najczęściej w USA.
Coś co korporacja farmaceutyczna sprzedaje bez ulotki chwaląc jako super środek może być w rzeczywistości fejkiem. Czymś co większości ludzi szkodzi.

Jedyną z takich witamin, suplementów która do niedawna była przepisywana na receptę ale teraz jest masowo sprzedawana wszędzie jest wit. B3, inaczej niacyna czy witamina PP.  Sprzedawcy leków dwoją sie i troją w wychwalaniu :

- przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego,
- pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego,
- pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych,
- pomaga w utrzymaniu prawidłowego stanu błon śluzowych,
- pomaga zachować zdrową skórę,
- przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

A o skutkach ubocznych NIKT NIE PISZE. Wczoraj z powodu jednej tabletki niacyny wylądowałam na Sorze ze wstrząsem anafilaktycznym, opuchlizną i ogromna pokrzywką która paliła moja skórę, ratowano mi życie Dezaprobata.

Czułam się jak po silnych narkotykach, czułam wielki niepokój, adrenaline i lęk. Nie byłam w stanie usiąść przez 3 godziny.
Witamina dała o sobie znać już 10 minut po spożyciu, wtedy zaczęłam sie pakować do szpitala.

Jestem zdrowa, nie mam na nic alergii, jem wszystko ze wszystkim, nie jestem uczuleniowcem.

Dlaczego tak się stało ? Bo coś co wcześniej było tylko na receptę teraz sprzedaje się bez ulotki jako lek na piękne włosy i skórę. Kogo to wina ? Korporacji farmaceutycznych.

Po wszystkim poczytałam o niacynie i okazało sie że nie jestem sama. Wiele osób tego doświadczyło i odradza, więcej minusów niż plusów.

Ile jest zatem u nas takich rzeczy w aptekach i polecają nam je ? Więcej niż sądzimy.

Dałam sie oszukać bo ta witamina nie ma dobrego PR'u.
Pyralgina często też jest równie uczulająca i zabójcza, u nas bez recepty.

Ostatnia aktualizacja: 27-07-2017 21:27:11
0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 73
odpowiedz
lechita

Czy antybiotyk może tak działać?

lechita | 15 lipca 2017 20:42:11 | kategoria: Zdrowie, Leki

• G+
  • Facebook

Witam!

Mały problem zdrowotny, a bardziej ludzka ciekawość i temat rzeka, który od czasu do czasu mnie odwiedza. A mianowicie...

Trzy dni temu poczułem objawy typowego przeziębienia/grypy - ból gardła, z lekkimi nalotami na migdałach oraz bóle: mięśni, głowy i zatok. Dodatkowo wystąpił stan podgorączkowy. Popróbowałem samoistnie się wyleczyć, no bo w sumie takie coś - to nic takiego, więc następne dni leczyłem się na domowej "aptece" iii... odczułem chwilową poprawę. Chwilową... Dzisiaj ostatecznie wylądowałem u lekarza czując ropę w przełyku, mając zmieniony głos, mając silniejszy katar i nadal utrzymujący się niewielki stan podgorączkowy i tak dalej, i tak dalej...

Pani Doktor stwierdziła, że mam "bałagan w górnych drogach oddechowych", więc dostałem antybiotyk Ramoclav, a do tego probiotyk i kilka dodatków na złagodzenie objawów, typu: tabletki łagodzące błonę śluzową, areozol do nosa, syropy.

Po pierwszej dawce fizycznie poczułem się lepiej, stan podgorączkowy nadal się utrzymuje, ale nie można oczekiwać cudów po jednej tabletce. Natomiast do sedna... zmartwił mnie fakt, że na tych lekko ropnych migdałach nastąpił "wyrzut" tej ropy do takiego stopnia, że mówiąc "aaa" widzę tam po prostu dwa, ekhm... dwa ropne wulkany, a migdały kształtem wyglądają jak orzechy włoskie po rozłupaniu takowych ze swojej skorupki. Owe "grudki" pojawiły się nawet na łuku błony śluzowej, która łączy tak jakby migdał z całą "resztą", no chyba, że to po prostu urok przerośniętego chwilowo migdałka. 

Stąd moje pytanie, czy antybiotyk może w taki sposób działać? Czy to jest normalny proces z takim "wyrzutem" ropy? Dodam do tego, że gardło mnie nie boli i nie mam z nim na chwilę obecną problemów, pomijając zaczerwienienia i tych wygląd tych paskudnych migdałów.

Często borykam się z takimi białymi nalotami, kończy się podobnie... antybiotyk jeden i drugi, "taki Pana urok", jakaś szczepionka albo stwierdzenie, że to resztki pokarmu, czy też niegroźne czopy migdałkowe. Usunięcie migdałów? Jak to mi powiedziano, "no może Pan, ale nie musi".

Swego czasu miałem robiony wymaz, który nie wykazał obecności żadnego nieprzyjaciela, morfologia również na plus. Nie łapię angin, tylko często odwiedzają mnie przewlekłe zapalenia gardła, podrażnienia błony śluzowej i te naloty na migdałach.

Hmm... Ktoś? Coś?

Pozdrawiam!

odpowiedzi i komentarzy: 5
odpowiedz

Okres a lek

~Nshakamam | 12 lipca 2017 16:16:48 | kategoria: Zdrowie, Leki

• G+
  • Facebook

Od 1,5 miesiąca biorę lek mirinin melt 120mg. Jest to hormon desmopresyna. Odkąd biorę ten lek to nie mam miesiączki i czy to możliwe, że przez ten lek? 

odpowiedzi i komentarzy: 3
odpowiedz
ata-ata

Jak przetrwac to uciazliwe przeziebienie? Jakies domowe srodki?

ata-ata | 28 czerwca 2017 12:57:07 | kategoria: Zdrowie, Leki

• G+
  • Facebook

ostatnie przeziebienie mialam dawno, dawno temu, jeszcze w ubieglym wieku
Odwyklam i nie radze sobie

litosci, litosci!
juz brak cierpliwosci
kicham i prycham
kaszle i kicham
juz ledwo dycham
no, ledwo dycham
na cieple lato w tym roku czycham
no gdziez to slonce, gdziez jest u licha?
chociaz przede mna juz pelna micha
a w owej misce jedzenie pycha*
jedzonko mi sie dzis nie usmicha
bo ciagle kaszle, bo ciagle kicham

*polska kielbasa

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 37
odpowiedz
Kotjakkot

Czy ten krem jest na recepte?

Kotjakkot | 27 czerwca 2017 23:47:08 | kategoria: Zdrowie, Leki

• G+
  • Facebook

ACNE-DERM KREM 20G

odpowiedzi i komentarzy: 1
odpowiedz

Przeglądasz kategorię:

Najaktywniejsi dziś

1. 1 25,6 pkt elsieelsie
  2. 2 19,4 pkt birbantbirbant
  3. 3 19,3 pkt okonekokonek
  4. 4 15,3 pkt ata-ataata-ata
  5. 5 8,6 pkt codziennacodzienna
więcej rankingów

Eksperci w kategorii:

ptakwodny okonek arinkao