zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

zamknij x

Umieść na stronie

Pobierz kod do umieszczenia pytania na innej stronie internetowej:

Wybierz rozmiar:
Wybierz kolor:
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Zdrowie: Zdrowie psychiczne

Karolinaaa123

mam problem.

Karolinaaa123 | 19 stycznia 2017 17:39:14 | kategoria: Zdrowie, Zdrowie psychiczne

• G+
  • Facebook

Dostałam wezwanie do Tarnowa do sądu w sprawie która odbyła się 4 lata temu w 2014 roku. Miałam wtedy 15 lat a teraz 18. Ale lecze się u psychiatry i mój stan zdrowia nie jest najlepszy. Czy mój lekarz psychiatra moze napisać mi zaświadczenie o tym ze nie mogę tam pojechać? boje sie strasznie i  zle sie czuje. Proszę o odpowiedz.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 7
odpowiedz
mamita

Wiecie,że dzisiaj jest podobno "najbardziej depresyjny dzień roku"?

mamita | 16 stycznia 2017 17:25:45 | kategoria: Zdrowie, Zdrowie psychiczne

• G+
  • Facebook

I w związku z tym :Zdjęcie użytkownika Koń by się uśmiał, a kobyła by się zryła.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... odpowiedz
Orochimaru

Choroby psychiczne to mechanizm obronny umysłu.

Orochimaru | 15 stycznia 2017 11:26:19 | kategoria: Zdrowie, Zdrowie psychiczne

• G+
  • Facebook

Kiedy człowiek ma problem z nawiązaniem kontaktów z innymi ludźmi to wiadomo pierwsze co następuje to izolacja. Jest ona ucieczką przed odrzuceniem i także możemy ją uznać za mechanizm obronny. Często izolacja prowadzi do licznych chorób psychicznych nawet psychozy. Pozostawiony sam sobie człowiek jest w szponach swoich przeżyć wewnętrznych które paradoksalnie mają przynieść ulgę. Umysł musi się czymś zająć i dlatego różnego rodzaju urojenia czy omamy to właśnie stany zastępujące okrutną dla,, chorego" rzeczywistość. Tak więc niestety leki psychotropowe w wielu sytuacjach tylko zagłuszają objawy ale nie leczą przyczyny. Tak jak w nerwicy często odczuwa się dolegliwości somatyczne ale mają one podłoże w psychice. Jeżeli się mylę to czekam na sprostowanie. Pozdrawiam.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedz
elesiostary

Jak się grzejecie?

elesiostary | 9 stycznia 2017 10:57:13 | kategoria: Zdrowie, Zdrowie psychiczne

• G+
  • Facebook

Palicie miałem czy węglem a może czym popadnie.
Pytanie smaruję bo mnie sąsiad trochę otruł dzisiaj.
Waliło tak jakby opony palił.
Palę w kominku brzozą i jest ciepło a nawet pachnie ogniskiem z mego komina.

Tak o tym smogu w Krakowie i Warszawie że dychać się nie da.
Teraz wiem po co Japończycy maski noszą na ulicach swych miast.
Dbają o swoje zdrowie a myślałem że to następna dziwna moda.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... odpowiedz

W-F

~PaTRycJaaaaaaa | 7 stycznia 2017 20:53:38 | kategoria: Zdrowie, Zdrowie psychiczne

• G+
  • Facebook

Codziennie mam po 1 godzinie lekcyjnej wf i nie lubię ćwiczyć. Ogólnie lubię sport nawet trenuję, ale robię wszystko aby nie ćwiczyć na  i już skończyły mi się sposoby. Lekcje w-f mamy zawsze ze starszą klasą lub z młodszymi z posdstawówki. Na sali gimnastycznej my i jeszcze jedna czasem jeszcze 2 klasy. Chodzi o to, że jak ćwiczymy to ja na w-f jestem taka sztywna nic mi nie wychodzi bo za dużo osób jest i się stresuje. W zeszłym roku nawet doszło do tego, że miałam 3 na koniec z w-f. Ogólnie to jestem wysportowana, nie jestem gruba i normalnie wyglądam, ale jak ćwiczymy nawet tylko nasza klasa to i tak się stresuje nie wiem czym, ale gdy wchodzę na salę gimnastyczną i wiem, że za chwilę mam ćwiczyć to taki lęk mnie napada jak bym trzymała tarantulę w ręce lub jak bym stała na krawędzi dachu wierzowca. Jeździłam na zawody, ale też zrezygnowałam bo zawsze była publiczność i też byłam taka sztywna i nic mi nie wychodziło, gdy wszscy na mnie patrzyli. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie jestem w stanie nad tym panować a na koniec podstawówiki miałam 6 w wf. I to nie jest tak, że mi się nie chce tylko ten lęk, strach jest tak silny i coraz silniejszy.. Już starałam się ćwiczyć nawet pomimo tego, ale wtedy tymbardziej nic mi nie wychodzi i jest jeszcze gorzej... Co zrobić żeby przeszedł mi ten lęk i strach?

odpowiedzi i komentarzy: 2
odpowiedz
- Pitbull

Czy ja idiocieję? Od ponad roku nie umiem się niemal kompletnie skupić na nauce.

~Gość | 4 stycznia 2017 16:26:55 | kategoria: Zdrowie, Zdrowie psychiczne

• G+
  • Facebook

Wszelkie egzaminy, kolokwia na uczelni zdaję tylko z pomocą ściąg lub tego co mi zostanie w głowie po wykładach bądź ćwiczeniach. Kiedy siadam do nauki to mnie wszystko rozprasza lub chce mi się zaraz spać. Pouczyłem się chociażby teraz jakieś 20 minut i już muszę zrobić sobie przerwę, bo nie wyrabiam. Nie wiem czego to może być przyczyna, czuję się jak idiota. Może powinienem przyjmować jakieś leki?

odpowiedzi i komentarzy: 5
odpowiedz

Czy psycholog może powiedzieć moim rodzicom o używkach?

~Gość | 2 stycznia 2017 07:32:27 | kategoria: Zdrowie, Zdrowie psychiczne

• G+
  • Facebook

Mam 17 lat, więc wiem, że jeśli coś zagrażałoby mojemu życiu to psycholog jest zobowiązany poinformować o tym moich rodziców. Jednak tu nie chodzi o żaden alkoholizm czy inne uzależnienie (tak wiem, każdy uzależniony tak mówi), po prostu od czasu do czasu napiję się ze znajomymi lub sięgniemy po coś "mocniejszego", jak to większość nastolatków teraz. Papierosy palę także sporadycznie. Czy psycholog pokręci tylko głową czy zawiadomi rodziców?

odpowiedzi i komentarzy: 3
odpowiedz
Bingola

Wiecie, że Polska była o krok od "puczu"?

Bingola | 27 grudnia 2016 20:16:17 | kategoria: Zdrowie, Zdrowie psychiczne

• G+
  • Facebook

Dla sympatycznej panny Krysi, z turnusu trzeciego, od niewątpliwie sympatycznego pana Jarka:  "Puczu, Puczu"!

Ostatnia aktualizacja: 27-12-2016 21:17:02
0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych...
odpowiedz
arinkao

Czy trzeba być kandydatem PO i mieć za sobą członkowstwo w PZPR aby być dobrym kandydatem na prezesa Trybunału Konstutucyjnego ?

arinkao | 20 grudnia 2016 13:15:23 | kategoria: Zdrowie, Zdrowie psychiczne

• G+
  • Facebook

Jeśli PIS pójdzie po rozum do głowy i stanie murem za kandydatem PO lub Nowoczesnej który robił karierę zapisując się do PZPR to naród wreszcie bedzie usatysfakcjonowany ?

Wszystkie te warunki spełniał były prezes, Rzeplinski. Walczą o niego jak o ostatni bastion demokracji wiec chyba trzeba poszukać takiego samego prawda ?
Z platformy i z komunistyczna teczką.

0 ładowanie danych... 10 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 20
odpowiedz

Przeglądasz kategorię:

Najaktywniejsi dziś

1. 1 242,7 pkt elsieelsie
  2. 2 124,9 pkt collins01collins01
  3. 3 112,9 pkt ata-ataata-ata
  4. 4 102,4 pkt brzydula-bbrzydula-b
  5. 5 101,9 pkt VilemoVilemo
więcej rankingów

Eksperci w kategorii:

arinkao MoltoBene collins01 tomekloko Radomiła fenix8874 birbant