zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

zamknij x

Umieść na stronie

Pobierz kod do umieszczenia pytania na innej stronie internetowej:

Wybierz rozmiar:
Wybierz kolor:
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Zdrowie: Wzrok i słuch

Helena Nosarzewska

dlaczego Sondaż

Helena Nosarzewska | 13 września 2017 22:07:57 | kategoria: Zdrowie, Wzrok i słuch

• G+
  • Facebook

widze zolte plamy przed oczami

Zobacz wyniki Zagłosuj:

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź
Bingola

Dlaczego są krople rozszerzające źrenice a nie ma kropel na ich zwężenie?

Bingola | 12 września 2017 13:48:03 | kategoria: Zdrowie, Wzrok i słuch

• G+
  • Facebook

Wczoraj miałem badanie dna oka więc oczywiście zaaplikowano mi kropelki na rozszerzenie źrenic. Najgorsze że potem wyszło słońce a ja jak palant nie wziąłem okularów słonecznych  no i musiałem mrużyć oczy. Nie wspominając o tym, że przez pół dnia wyglądałem jak bym coś wziął  - oczy jak talerze.

I tak pomyślałem - dlaczego nie wymyślono kropel, które by z powrotem zwężały źrenice po badaniu? Czy to takie skomplikowane?

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 10
odpowiedz
pokerzystka

Jak się dobiera soczewki kontaktowe ??

pokerzystka | 9 września 2017 09:49:09 | kategoria: Zdrowie, Wzrok i słuch

• G+
  • Facebook

Tak jak okulary, czy po prostu idę do optyka i proszę o soczewki 30 dniowe ?? 
Ile mogą kosztować ?  Ktoś coś  ? 

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 10
odpowiedz
nokia1xd

Czy te okulary przeciwsłoneczne są odpowiednie?

nokia1xd | 13 sierpnia 2017 20:48:39 | kategoria: Zdrowie, Wzrok i słuch

• G+
  • Facebook

Chodzi o te: https://www.odziejsie.pl/product-pol-23654-NEW-BAD-LINE-OKULARY-CLASSIC-INSIDE-FLASH-1208.html

Czy te okulary będą bezpieczne dla moich oczu? Czy cena nie jest zbyt niska? 

Co to może być?

~impossiblethings | 5 sierpnia 2017 17:54:45 | kategoria: Zdrowie, Wzrok i słuch

• G+
  • Facebook

Wiem, że najprawdopodobniej nie jesteście lekarzami,a opis może być niewystarczający, ale to ma być orientacyjne, bo i tak coś czuję, że bez okulisty się nie obędzie. Od ok. tygodnia mam problem z oczami. Najpierw swędziały mnie oba oka. Pomyślałam, że powodem może być klimatyzacja w pracy, więc kupiłam krople nawilżające w żelu, żeby nie biegać co pięć minut zapuszczać krople. Stosuję je od trzech dni i tak jakby pomogło. Tak jakby, bo nadal trochę swędzą, ale nie mam już ochoty sobie ich wydrapać. Prawdziwy problem jest jednak z jednym okiem. Otóż nie dość, że swędzi, to jeszcze czasem (ale niezmiernie rzadko) piecze albo pobolewa. Na dodatek rano mam jakby... śpiochy, ale to nie są typowe śpiochy. One tak jakby były ropne, aczkolwiek sama nie jestem pewna. Ponadto, i to mnie bardzo, bardzo niepokoi, całe oko mam białe (oprócz stałych naczynek), ale gdy odchylę powiekę do dołu to widać zaczerwienienie i od tego zaczerwienienia do tęczówki biegnie kilka malutkich naczynek. To zaczerwienienie wygląda jak jakaś... no nie wiem... Krostka. Boję się, że to coś poważnego. A... I jeszcze jak dotknę dolnej powieki w tym miejscu, to czasem mnie boli tak, jakbym miała podbite oko, jednak nie pamiętam, żebym się uderzyła. Widzieć widzę normalnie. Dodam, że mam dość dużą wadę wzroku, jestem pod ciągłą opieką okulisty (na tyle, ile można być pod opieką lekarza na NFZ...), pracuję w pomieszczeniu klimatyzowanym, muszę prawie ciągle patrzeć w ekran i, nie ukrywam, mogło mi się zdarzyć kilka razy przetrzeć oko brudnymi rękami. Okłady z rumianku niewiele mi pomogły, te krople trochę. Może zrobić sobie okład z lodu albo zimnej wody?

odpowiedzi i komentarzy: 1
odpowiedz

woda w uchu

~Gość | 3 sierpnia 2017 16:45:32 | kategoria: Zdrowie, Wzrok i słuch

• G+
  • Facebook

jak usunąć wode spod membramy w uchu

odpowiedzi i komentarzy: 12
odpowiedz
Snopppy

Zapalenie ucha chyba...

Snopppy | 26 lipca 2017 21:36:24 | kategoria: Zdrowie, Wzrok i słuch

• G+
  • Facebook

Wiem że nikt tu nie jest lekarzem ale niestety medycyna tradycyjna  zawiodła po całej linii.
Może ktoś miła podobną sytuację i poradzi co robić Miesiąc temu córka miała zapalenie ucha, dostała atybiotyk bioracef na 7 dni, po 7 dniach było ok. Po kolejnych 2 tyg znowu słysze że boli ją ucho- piatek wieczór jedziemy na ostry dyżur, lekarz stwierdza anginę- do ucha nawet nie zagląda- dostajemy ponownie bioracef tym razem na 5 dni. 5dni mija a ucho jak bolało tak boli. Dzis poszlismy do pediatry, ucho mokre brzydko wygląda, stwierdza że to skomplikowane zapalenie i daje skierowanie do laryngologa, po odczekaniu 5h w kolejce dowiaduję się że ucho jest zdrowe. Jeszcze by brakowało a ten lekarz by mi powiedział że córka kłamie bo na chora nie wyglada (ma 9 lat sa wakacje wolałaby na podwórku biegać niż w domu sie nudzić). 
Fakt cały ten miesiąc skarzy się tylko na ucho, tempereture ma obniżoną dziś 36,1, nie ma kaszlu, kataru. 
Najlepsze jest to że każdy lekarz inaczej, pediatra mówi ze lekarz na ostrym dyzurze nie powienien tego samego leku przepisywać który był brany niedawno. 

Od pieciu dni córka jedzie na nurofenie i tym antybiotyku którego już nie ma ucho dalej boli- nurofen działa max 3h potem znowu jazda. Co mam robić do jakiego lekarza iść??
Moze wiecie co pomoże? nic do zakrapiania do uszu moze inna metoda, nie wiem już co robić w nocy spałam 2h:(

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... odpowiedz
koszka

Czy konieczna jest wizyta o okulity?

koszka | 30 czerwca 2017 16:29:15 | kategoria: Zdrowie, Wzrok i słuch

• G+
  • Facebook

Mam wadę wzroku -2,5 dioptrii krótkowzroczności i około dwóch miesięcy mam taki problem: Kiedy wstaje rano moje oczy tak jakby zaparowane, potem to przechodzi ale jak mrugam nieco mocniej lub zamknę powieki i otworzę znowu to przez chwilę z bliska lub z daleka widzę zmazany obraz,tekst, itp a przy kolejnym mrugnięciu wraca wszystko do normy. Kiedyś tak nie miałam. Czy to może być związane z chorobą siatkówki czy coś?

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 5
odpowiedz

Mały owad w uchu

~Gość | 29 czerwca 2017 12:57:58 | kategoria: Zdrowie, Wzrok i słuch

• G+
  • Facebook

Czy jest mocno odczuwalny? Nie jestem pewien, czy coś mi tam weszło, czy nie.

odpowiedzi i komentarzy: 1
odpowiedz

Płatne usługi w szpitalu

~Gość | 21 czerwca 2017 12:33:00 | kategoria: Zdrowie, Wzrok i słuch

• G+
  • Facebook

Czy jeśli chcę skorzystać z płatnej usługi w szpitalu, to dostanę ją od razu, czy trzeba czekać kilka miesięcy tak, jakbym chciał skorzystać z tej usługi w ramach NFZ?

Przeglądasz kategorię:

Najaktywniejsi dziś

1. 1 194,2 pkt elsieelsie
  2. 2 97,3 pkt antysocjalistaantysocjalista
  3. 3 69,6 pkt collins01collins01
  4. 4 62,0 pkt UrizielUriziel
  5. 5 43,7 pkt znafca_żytaznafca_żyta
więcej rankingów

Eksperci w kategorii:

tadzio

Tagi