zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

zamknij x

Umieść na stronie

Pobierz kod do umieszczenia pytania na innej stronie internetowej:

Wybierz rozmiar:
Wybierz kolor:
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Zdrowie: Choroby kobiece

Mean

Kiedy ginekolog może się zgodzić na przecięcie blony dziewiczej?

Mean | 16 września 2016 14:26:49 | kategoria: Zdrowie, Choroby kobiece

• G+
  • Facebook

Jest to kłopotliwa sytuacja gdyż moje współżycie z mężczyzną jest na chwilę obecną a właściwie w najbliższej przyszłości niemożliwe. Nie chciałabym też żeby mężczyzna po współżyciu czuł dumę, że mnie rozdziewiczył. Nie chcę dowartościowywać czymś takim czyjegoś ego. Wiem, że dziewictwo kobiety to dla mężczyzny coś w rodzaju trofeum. Robią z tego często wielkie halo. Poza tym nie chcę czuć bólu za pierwszym razem a wiem, że tak by było bo znam budowę swojego ciała. Podstawowy problem jest taki, że chcą mi robić USG a przez brzuch takie badanie jest niedokładne. Muszę jednak zrobić to badanie. Czy jeśli bym wytłumaczyła ginekolog, że przez błonę nie mogę mieć badania a w naturalny sposób nie mogę pozbyć się błony to mogłaby mi naciąć?

Ostatnia aktualizacja: 16-09-2016 14:27:01
8 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 60
odpowiedz

Co zrobić aby nie przytyć podczas brania środków antykoncepcyjnych?

~pechowczyni | 14 września 2016 13:13:42 | kategoria: Zdrowie, Choroby kobiece

• G+
  • Facebook

Mam 19 lat. Mam figurę gruszki, masywniejsze uda i szerokie biodra. Nie jestem ani zbyt chuda, ani zbyt gruba.
Mój rozmiar spodni to 38.
Bluzki: S, M
Waga: 60-64kg
Wzrost: 164-165cm

Ginekolog zalecił mi branie tabletek antykoncepcyjnych z firmy Daylette ponieważ podejrzewa, że mam zespół policystycznych jajników. Napisała mi receptę na 3 opakowania tego środku czyli pewnie 3 miesiące mam jak narazie brać. Pierwszy raz je będę brała. Okres będzie gdzieś koło 16-17 września, więc wtedy zacznę.

Właśnie czytalam skutki uboczne brania tego środku i mnie doprowadziło to do łez.
Działania niepożądane mogą występować do 1 na 100 osób:
- depresja, nerwowość
- wzrost wagi!!!!!
-wymioty, niestrawności
- trądzik, świąd, wysypka
-itd.

Skutki uboczne 1 na 10 osób:
-nudności
-wahanie nastrojów
- ból głowy, piersi
- niereguralny okres lub brak

Strasznie mnie to martwi, ponieważ jestem osobą lękliwą i zamartwiającą się - staram się nad tym panować, pracuje nad tym, ale jak te tabletki obniżą moją świadomość to chyba wpadnę w depresję... Nie mam teraz problemów z cerą, nie muszę się malować - nie chce podczas brania stosować podkładu kiedy trądzik się wysypie.

Jestem mloda, czuje się piękna. Nie chce przytyć, bo czułabym się strasznie nieatrakcyjnie, nieświeżo.
Idę teraz na studia, dokładnie to filologia angielska i nie wiem czy znajdę czas, żeby biegać czy zdrowo jeść.

NIE WIEM CO ROBIC, naprawdę. Czy jest ktoś kto stosuje te tabletki i może mi coś o nich powiedzieć? Jestem na kraju rozpaczy. Staram się pocieszać, że mnie to może nie spotkać, ale jak się wydarzy to nijak to przerwać.

Ostatnio nachodziły mnie lęki, że zwymiotuję po każdym posiłku(złe wspomnienia, bo przed jazdami na kursie na prawko miałam niestrawność) i jak zacznę brać te tabletki i będę musiała gdzieś wyjść i stresować się czy przypadkiem nie zwymiotuję mnie to wykończy. Idą studia, więc pewnie będzie dużo sytuacji stresowych. A mi się robi niedobrze w stresujących sytuacjach.

Ostatnia aktualizacja: 14-09-2016 13:16:17
0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 27
odpowiedz
łatunio

Ból w klatce piersiowej.

łatunio | 11 września 2016 06:51:04 | kategoria: Zdrowie, Choroby kobiece

• G+
  • Facebook

Od paru dni mam bardzo nieprzyjemny ból w klatce piersiowej.To jest taki ból jakby ktoś wbijał we mnie igłę.Czym moze być spowodowany takie nieprzyjemne uczucie. Pomożecie mi???

odpowiedzi i komentarzy: 6
odpowiedz

Ginekolog Okolice Wrocławia - PCOS

~Gość | 6 września 2016 21:28:41 | kategoria: Zdrowie, Choroby kobiece

• G+
  • Facebook

Witam , Zacznę od początku mam 21 lat , Kiedyś Byłam u Ginekologa innego niż zawsze na prywatnej wizycie (zawszę chodzę do przychodni na NFZ) no ale do rzeczy . Lekarz wykonał mi usg USG jamy brzusznej a nie dopochwowo i usiadł i powiedział tak tzn napisał na wydruku PCOS , i pytania o cykl itp zaczął mi odpowiadać na czym to polega itp na co ja mu odp , że dobrze się czuje i wszystko w porządku bo tak jest okres mam regularny nie skąpy nie obfity jestem szczupła 55 kg / 160 cerę włosy, mam dość ładną ogólnie na zdrowie nigdy nie narzekałam . Więc zapytałam lekarza czy może mi zrobi jakieś Badania ? Na co on , Ale proszę tu Recepta na hormony tzn tabletki , a ja przyznam , że nie chcę tego bo Robię studia z Farmacji i z własnej decyzji nie chcę się faszerować hormonami zwłaszcza , że kiedyś je zaczęłam brać ale wtedy z powodu antykoncepcji ale jak szybko zaczęłam tak odstawiłam bo naprawdę było mi nie dobrze , więc podjęłam decyzje nie chce bo czemu gdy dobrze się czuje mam się faszerować a lekarz mi nawet nie chce odp dokładniej ? Chyba jak każda kobieta może jestem ,, szalona '' , weszłam do domu pierwsze co wujek Google i się naczytałam i trochę mnie zatkało bo nie mam żadnego z tych objawów poza jakimiś pęcherzykami na jednym jajniku . Poszłam do swojego lekarza żeby się dowiedzieć coś więcej to mi się kazał uspokoić i , że on nie wierzy w takie coś jak PCOS tak zleciał już jakiś czas zemną dalej nic się nie dzieje w sensie zdrówko mi dopisuje . Ale czasem się nad tym zastanawiam i chciałabym się w sumie dowiedzieć co to wg jest na tym jajniku no po prostu bo tak trochę czuje się spławiona a chyba mam prawo wiedzieć nawet dla spokoju czy ciekawości zwłaszcza , że nie planuje dzieci tak do 26-29 lat i bym wolała wiedzieć więcej niż proszę się nabrać tabletek . Dodam , że lekarz u którego wtedy byłam był raczej dość stary tzn bliżej emerytury , gabinet też w sumie tzn sprzęt raczej daty x , dlatego nie ukrywam , że myślę , że mógł się mylić i wracając do tematu miał ktoś taki przypadek i mógłby coś więcej dodać albo zna jakiegoś lekarza co mógł by polecić ? Dziękuje i pozdrawiam

odpowiedzi i komentarzy: 2
odpowiedz
95Edyta

Nie to żebym była przewrazliwiona na punkcie własnego zdrowia..

95Edyta | 16 sierpnia 2016 09:54:03 | kategoria: Zdrowie, Choroby kobiece

• G+
  • Facebook

.. Bo jakoś nigdy mi na nim specjalnie nie zależało,  ale od jakiegoś czasu dzieje się ze mną coś zastanawiające. Czasem mi drżą ręce,  miewam poranne bóle głowy,  drażni mnie dosłownie wszystko odkąd chłopak do Czech wyjechał,  czuję sporadyczne mrowienie w okolicach łydek,  czuję się taka.. Wypalona, obojętna, tak jak zawsze w okresie wakacyjnym piłam po jednym piwie owocowym tak mi nagle ten alkohol przestał smakować. Jeszcze miesiąc temu potrafiłam wypić 4 reddsy.. Ciurkiem oczywiście,  alkoholiczka nie jestem, papierosy też przestały mi wchodzić jak kilka tygodni temu,  wystarczą mi dwie trzy fajki na dzień, załatwiają potrzebę fizjologiczna zauważyłam że kolor mojego moczu jest ciemniejszy. To,  że powinnam pójść do lekarza WIEM,  bardzo dobrze o tym wiem. Ale być może ktoś z Was zna się na medycynie,  pracuje w przychodni czy szpitalu i posiada wiedzę w tej kwestii albo przypuszcza czego mogą to być objawy? 

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 13
odpowiedz
Sweetlies

Bolą mnie sutki po kąpieli w morzu dlaczego?

Sweetlies | 14 sierpnia 2016 18:17:57 | kategoria: Zdrowie, Choroby kobiece

• G+
  • Facebook

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 6
odpowiedz
aldona100

Nie mogę zrozumieć jak możecie się wstydzić partnera przy badaniu ginekologiczny krocza i porodzie?

aldona100 | 1 sierpnia 2016 22:22:10 | kategoria: Zdrowie, Choroby kobiece

• G+
  • Facebook

Dlaczego intymność macie z ginekologia a nie z najbliższą osobą która już wszystko widziała. Chyba że seks uprawiacie pod kołderką po ciemku?  Mamy nawet ustawę która powstała w 2008 roku z artykułem 21 Prawo Pacjenta gdzie stanowi że zawsze decyduje pacjent o obecności nawet w szpitalu podczas badań i zabiegów nie wolno  wyprosić wbrew pacjentowi bo może płacić placówka odszkodowanie pacjentowi nawet kilkadziesiąt tysięcy. Unikamy chamstwa przy porodzie bo mamy świadka nawet molestowań czy gwałtu jak jedna z pacjentek..Badanie u ginekologa: Lekarz rozpiął rozporek..... Wiem że zacofane partnerki będą krytykować wpis bo intymność mają z ginekologia  nie z partnerem ciemno gród  !!! Ja zawsze mam partnera przy każdym badaniu krocza i porodach. 

5 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... odpowiedz

Boje sie o moja skore po kremie do depilacji pomocy :c

~Gość | 31 lipca 2016 15:43:36 | kategoria: Zdrowie, Choroby kobiece

• G+
  • Facebook

Pomocy! :C
chciałam pozbyc sie wąsika nad górną wargą. Użyłam kremu do depilacji ktorego używalam juz wczesniej tylko tym razem przesadziłam z czasem.. na kremie pisalo ze 5 min. max 10.. mialam na sobie 4lub5 min dłużej.. szczypalo ale nie zwracalam na to uwagi bo zawsze szczypalo... potem mialam czerwona skóre ( zawsze potem mialam ale nie aż tak) i szczypało trzymałam z 15 min lód i teraz posmarowalam alantanem i przestalo szczypać.. teraz jest drugi dzien. Nad warga mam jakby normalna skøre ale po bokach tam gdzie konczył sie krem mam czerwone.. boje sie ze mi to zostanie albo zrobi sie blizna.. co myślicie? Zrobiłam sobie tym coś strasznego? Wygladam jak pies i musze chodzic tak zeby mama nie zobaczyła mojej twarzy.. strasznie sie tym stresuje.. prosze o odpowiedz :c

odpowiedzi i komentarzy: 4
odpowiedz
wisniewska

Czy to coś poważngo ?

wisniewska | 30 lipca 2016 17:11:31 | kategoria: Zdrowie, Choroby kobiece

• G+
  • Facebook

Od kilku dni z pochwy wydziela mi sie mocno brązowa wydzielina. Do tego mam bóle jajników,ból pleców,zawroty głowy,oraz wymioty. Ostatnią miesiączkę miałam 12.07 która była spóźniona 5 dni i trwała tydzień była dość obfita. Rano 28 obódziłam się cała w jakieś mocno brązowej wydzieline. Dodam że od 3 miesięcy z partnerem staram się o dziecko. Mieleiście kiedyś cos podobnego ?

odpowiedzi i komentarzy: 7
odpowiedz

Czy to prawda?

~Gość | 20 lipca 2016 16:15:05 | kategoria: Zdrowie, Choroby kobiece

• G+
  • Facebook

Że im kobieta starsza tym jej błona dziewica jest grubsza i elastyczniejsza? Bo się boję, że nie uda się jej przebić. Jak mnie ginekolog badała to mnie już bolało po włożeniu dwóch palców. Sama ginekolog mówiła, że mam elastyczną.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 15
odpowiedz

Przeglądasz kategorię:

Najaktywniejsi dziś

1. 1 238,3 pkt elsieelsie
  2. 2 84,6 pkt mnbvcxz1234567890mnbvcxz1234567890
  3. 3 59,5 pkt znafca_żytaznafca_żyta
  4. 4 58,6 pkt brzydula-bbrzydula-b
  5. 5 50,9 pkt j84j84
więcej rankingów

Eksperci w kategorii:

witch21 nikita02 koliberek Bingola fifka98 ptakwodny gandzia