zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
Alexia

Co zrobic gdy dziecko kradnie w szkole?

Alexia | 16 grudnia 2009 14:24:24 | kategoria: Rodzina i znajomi, Rodzice

• G+
  • Facebook

Witam,jestem mama dwojki dzieci,syn ma 7 a corka 6 lat. Miesiac temu zostalam wezwana do szkoly gdyz okazalo sie ze moj syn przywlaszczyl sobie gumke(to moze jest smieszne...)ale tak sie to z regoly zaczyna.. Zostal pouczony ze tak niewolno robic itd,kara tez byla,(nie cielesna!!!)okazalo sie to wszystko na nic gdyz syn znow przywlaszczyl sobie nie swoja rzecz(tym razem wklady do olowka) zaznaczam ze te wszystkie zeczy mamy w domu! prosze o rade bo juz nie wiem co robic... Bezradna....

0 ładowanie danych... 8 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 9 odpowiedz
anetap1

anetap1 | 16 grudnia 2009 14:37:05

Skontaktuj się ze szkolnym pedagogiem, ale ja bym nie panikowała. Czy syn osobiście oddawał też rzeczy , które zabrał kolegom?
Tłumacz, jak czuje się ktoś komu zabrano jakąś rzecz i jakie spotykają za kradzież kary.
Ja myślę, że to minie, nowa szkoła, dla małego dziecka to wbrew pozorom duży stres.
Porozmawiaj z tym pedagogiem w szkole i zobaczysz co Ci powie.
Pamiętaj też, że nikt nie jest idealny i może być tak, że jest to reakcja dziecka na jakieś inne problemy, np w domu.

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... skomentuj
jacek3329

jacek3329 | 16 grudnia 2009 15:33:36

To, że macie gumki do gumowania i wkłady do ołówka w domu, to żadne wytłumaczenie. Chłopak ma to mieć w tornistrze! Założe się o litra spirytusu, że nie pomagasz dziecku pakować się do szkoły, albo robisz to "po łebkach". Chłopak zauważa na lekcji, że nie ma gumki, więc przywłaszcza sobie cudzą, aby nie wyjść na gorszego. To, że nie odda to może być zwykłe rozstrzepanie. Nie ma sensu drzeć na sobie szat z tego powodu, bo z taką sytuacją można sobie w mig poradzić. Nie ma również sensu miotanie dzieciaka po pedagogach i innych psychiatrac, bo dxieciak odczuje, że jest winny za to że żyje i kłopotów będziesz miała w cholerę.

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 16 grudnia 2009 17:06:40

Synku, syneczku. Nie sprawdzaj swoich umiejętności w te klocki i im podobne. Twoim zadaniem jest przezwyciężenie tych genetycznych skłonności - stąd psycholog lub psychiatra - aut. Z choroby tej wychodzi tylko jeden na pięćdziesięciu. Gdyby specjaliści znali receptę, to natychmiast Tobie bym ją kupiła. Z tą wadą kończy się studia, a życie jest wzmocnionym stresem. W naszym kraju ranking wszelkiej maści złodziei jest wciąż ustalany. Nie chcę Cię widzieć nawet na samym szczycie takiego rankingu. Jednakże pewne jest to, że nigdy Cię nie wydam. To Masz, jak w banku. Ale mogą to zrobić zawsze i wciąż Twoi koledzy dla których niszczysz swoją rodzicielkę.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 16 grudnia 2009 17:40:46

On pragnie zaistnieć oficjalnie tym, że nie pęka "na żywca!" i czyni to na zlecenie kolegów z innych klas! Spróbuj przekierować predyspozycje syna na poprawienie średniej w nauce. Wtedy musi Cię mieć niemal 24 godziny na dobę. Ciebie na takie oddanie nie stać! Będziesz miała prymitywnego złodzieja w domu. On już stracił cnotę, bo jest RECYDYWISTĄ. Jedyna szansa - wspólne odrabianie, wspólne pakowanie, słuchanie efektów nauki przed dniem kolejnym.

anonymous | 16 grudnia 2009 18:16:40

Najpierw trzymaj go głodzie przez 12 godzin w ciemnej komórce, potem zastosuj podtapianie, przypalanie papierosem, a na koniec mokrą szmatą na gołe dupsko.

Enki86

Enki86 | 16 grudnia 2009 20:22:27

Może chciał coś wymazać?;>
Może ma szarą gumkę a kolega/żanka kolorową i pachnacą?;>
Przywłaszczył czy pożyczył?;>
Kto stwierdził że ukradł? Pani nauczycielka, czy właściciel zguby?;>
Za mało danych aby coś stwierdzić.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
krzemien125

krzemien125 | 17 grudnia 2009 00:19:53

Z zaciekawieniem przeczytalem ten temat. Najpierw powiem,ze anonim,ktory napisal o rozpoczeciu od trzymania na glodzie i o calej reszcie, mam nadzieje, ze dzieci nie ma!!! I zgadzam sie z postem Enki86,ze za malo informacji zeby oceniac. Zaczalbym od ustalenia czy takie zdarzenia dotycza w szkole tylko twojego dziecka czy moze jest przynajmniej jedno inne,ktore to robi. Jesli jest jedynym, to ustal,czy robi to tylko jednej osobie. Zastanow sie tez nad soba czy dobrze wychowujesz swoje dziecko. Ja np. tez stosuje kary (nie cielesne) ale po pierwsze staram sie nie stosowac kar po pierwszym wybryku tylko rozmowe. Kary sa za recydywe. Po drugie nie stosuj za kazdym razem kar wysokich bez wzgledu na to, jaki to rodzaj zlego zachowania.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
natka1295

natka1295 | 30 września 2010 22:24:57

Małe dzieci zawsze chcą miec wszystko choc wiedza że np. nie chca o to prosic rodziców ale więkscoi prszoą i mają odp NIE ! Więc kradną Tak wiem dziwna odp xD Ale spokojnie kiedyś z tego wyrośnie teraz mogłabyś z nim porozmawiac i wyjaśnic że to wstyd ip ;)

anonymous | 22 października 2010 13:25:56

mój syn usiłował ukraść dzisiaj koledze z portfela, który zresztą wyjął z jego tornistra, pieniądze. ma 7 lat. widziała to większosć dzieci w klasie więc zanim mi opowiedziała o tym wychowawczyni wiedziałam już od około 10tki dzieci. nigdy wczesniej, poza pierwszym rokiem pobytu w przedszkolu, a miał tam 3 latka i zarał 2 razy zabawkę do domu, nie zdażyło się nic takiego. syn wie o tym, że kradzież jest złym uczynkiem, miał przykład gdy od sąsiadki dziecko zabrało mu resorki bez pytania. tłumaczył się, że chciał pieniądze na popcorn, miał swoje 2 złote, które dałam mu na wodę mineralną, ale chciał więcej. czy dobrze zrobię zabierając go na wywiadówkę, by przeprosił rodziców kolegi za to co chciał zrobić?

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

ciekawski

Kto ma rację?

3 odpowiedzi i komentarzy
marcin8006

Tutorial Graffiti?

8 odpowiedzi i komentarzy
rogal111

Jakie wyniki z matury na studia?

3 odpowiedzi i komentarzy