zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Doceniacie to co macie? Czy bardziej to,kogo macie?

anonymous | 9 stycznia 2017 13:25:43 | kategoria: Między nami, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Zastanawialiście sie kiedyś co myślą ludzie dla których dobra materialne są najbardziej istotne w życiu? Wczoraj wysluchalam historii znajomej i włos sie jeżył na glowie ile zlego potrafi wyrządzić człowiek czlowiekowi dla zdobycia majątku.
Nie rozumiem..Rodzimy sie z niczym,z niczym umieramy.Czy jest coś ważniejszego niż zdrowie,miłość i bliscy obok?Dlaczego dla tak wielu MIEĆ jest ważniejsze niż BYĆ?
Wolą na starość być sami z CZYMS,niż żeby obok był KTOŚ.
Nie rozumiem,nie ogarniam,nie pojmuję..

"Nieważne jest w moich oczach czy człowiek będzie mniej czy więcej posiadał.Ważne czy jest mniej lub bardziej człowiekiem"

0 ładowanie danych... 9 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 35 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
tagi: mat, mieć
nanana

nanana | 9 stycznia 2017 13:35:12
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe II.

Również ważniejsze są dla mnie relacje, ludzie, ale umiem też cieszyć się z rzeczy, nawet małych:) W ocenie drugiego człowieka też ważniejsze jest dla mnie to, jak traktuje innych niż to, co zdobył czy osiągnął.

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj
Ryzykantka

Ryzykantka | 9 stycznia 2017 13:39:48

bardzo podoba mi sie ten cytat ktory mowi wiele;)

0 ładowanie danych... 8 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 9 stycznia 2017 13:41:15

Ryzykantka to chyba Bob Marley powiedzial:)

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
Ryzykantka

Ryzykantka | 9 stycznia 2017 13:43:58
Komentuje Ekspert kategorii Pozostałe II.

Tak, on napisal, chociaz "prochu" nie wymyslilMrugnięcieSama prawda

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
Ryzykantka

Ryzykantka | 9 stycznia 2017 13:56:35

Wszystko ladnie brzmi w tekstach, sa to wartosci w zyciu bardzo wazne, sa jednak osoby ktore w zyciu doznalo wielu krzywd od najblizszych i slowo miec "kogos" jako najwazniejszym w zyciu nie ma dla niej znaczenia. Jego ogolny swiatopoglad zyciowy ulega przewartosciowaniu i zyje korzystajac z drobnych uciech cieszac sie tym co ma na codzien. Dobrze ze potrafia przynajmniej "tym" sie cieszyc.@Vilemo

anonymous | 9 stycznia 2017 13:58:10

Wiec moj temat bardziej dotyczy chyba tych ktorzy skrzywdzili taką osobę,

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
Ryzykantka

Ryzykantka | 9 stycznia 2017 14:06:10

Mysle, ze temat mialas przemyslany, dotyczy wartosci czlowieka i jego preferencji BYC albo MIEC o to jest pytanie. Dazenie zas do czynieniu drugiemu krzywdy w celu osiagniecia dobra materialnego, to juz inna sprawa, dotyczy ludzkiej bezwzglednosci, jego charakteru, zazdrosci, zdobywanie czegos kosztem innych. To tez poruszylas w temacie .Vilemo

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 9 stycznia 2017 14:10:39

Tak,dokladnie o to mi chodziło.
Dla domów  w wieku 85 lat tracić  jedynego wnuka,jedynego zyjącego potomka..To było to,co mnie na temat naprowadzilo..

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
Ryzykantka

Ryzykantka | 9 stycznia 2017 14:15:04

Czasem w zyciu bywa drugie DNO. Niewdziecznosc bliskich m.in moze wnuka, kiedy sie okazuje ze obcy sa lepsi od swojego a czasem, to tez moze byc wynik zachowania w demencji starczej. Vilemo

Aszka_

Aszka_ | 9 stycznia 2017 14:52:41

Ryzykantka, to prawda. Wszystko zależy od tzw. "punktu siedzenia", przeżyć i tego przewartościowania, które życie narzuciło, o którym napisałaś, ale też od wewnętrznej psychiki i okoliczności. I nikogo o to winić nie należy.
Ostatnie Twoje słowa bardzo mi się podobają :))

kaziu_61

kaziu_61 | 9 stycznia 2017 15:29:07

Ryzykantka  Pieniądze jedynie ułatwiają życie ale są bez wartości gdy niemożna kupić zdrowia 

Ryzykantka

Ryzykantka | 9 stycznia 2017 15:44:03

O tym to ja wiem doskonale @kaziu_61, Kiedys dla zdrowia znalazlam sie zagranica, dzieki czemu zyje, potem to juz weszlam w inny "poziom"wiary, rowniez waznyUśmiech

kaziu_61

kaziu_61 | 9 stycznia 2017 15:50:05

Ryzykantka  Fajnie że ci się poszczęściło, u mnie zdrowie się zgubiło - akurat teraz 

Ryzykantka

Ryzykantka | 9 stycznia 2017 15:52:21

@kaziu_61 szukanie alternatyw wiaze sie czesto z kasa, niestety...Nie pomoze nawet ktos bliski trzymajacy za reke. To tez wazne w zyciu, ale tutaj nawiazuje do tematu Vilemo. Niemniej, zycze zdrowia z calego serduchaPocałunek

anonymous | 9 stycznia 2017 16:06:27

Ten wnuk to fantastyczny 12latek..

kaziu_61

kaziu_61 | 9 stycznia 2017 16:09:47

Ryzykantka   Kiedyś tam mając hm. żonę to ją doceniałem bardziej niż pracę, jej to chyba spowszedniało i było obojętne, to teraz pozostała praca, bo kolegów mało - oni dbają o rodziny i ja to rozumiem, niemniej pustkę po żonie zapełniło zdrowie a kiedyś nie zwracałem uwagi - cieszyło mnie jej szczęście bo ze zdrowiem było super, nie miałem czasu na choroby a teraz ona mnie znalazła - wierzę że dam radę i ją opuszczę bynajmniej w połowie - w końcu na starość trzeba mieć coś swojego  Śmiech

anonymous | 9 stycznia 2017 18:15:02

Nie moge a i nie chce szczegółów pisać. Tutaj cbodzi tylko o ogromny majatek ktory wnuczek odziedziczyl po zmarlym ojcu..

anonymous | 9 stycznia 2017 13:48:32

jedno drugiego nie wyklucza

anonymous | 9 stycznia 2017 13:49:44

Zgadza się.Ja mowie jednak o tych dla ktorych najważniejsze jest MIEĆ.Za wszelką cenę.

kaziu_61

kaziu_61 | 10 stycznia 2017 18:11:13

Vilemo   A co powiesz na sprzedaż własnej matki z mieszkaniem, które wcześniej zapisała swej córce w zamian za dożywotnią opiekę nad nią. Sprawa w sądzie a córka wybyła za granicę, kupujący niby nic nie wiedział że mieszkanie jest zamieszkane przez starszą kobietę  Niezdecydowany

anonymous | 10 stycznia 2017 19:33:23

Masakra..

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
vera223

vera223 | 9 stycznia 2017 13:52:29

Staram się doceniać to i to ;P

Aszka_

Aszka_ | 9 stycznia 2017 14:40:37

Vil, jestem przekonana, że nasze "życie się kończy" w momencie, kiedy przestajemy być komukolwiek potrzebni i odkąd pamiętam, zawsze tak myślałam. Zatem ludzie i zwierzęta :) Ale doceniam też coś co mam, a to jest to wszystko, co we mnie "w środku", czym mogę komuś pomóc przede wszystkim w  różny sposób.
Na samym końcu stawiam sprawy materialne, ale to nie oznacza, że są one  nieistotne. Wbrew pozorom bardzo wiele wnoszą jako uzupełnienie dwóch poprzednich, ale po prostu są u mnie na dalszym planie.
Super temacik. Kolejna rzeka :)

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 9 stycznia 2017 15:23:24

Z dnia na dzien coraz bardziej doceniam :) 
Pieniadze nigdy nie były i nie beda dla mnie ważniejsze niż moi bliscy natomiast są one ważne żeby zapewnić rodzinie dobry standard zycia, edukacje dla dzieci i bezpieczeństwo finansowe w razie choroby czy jakiegos innego nieszczęścia tudzież potrzeby sfinansowania "nagłej potrzeby" .

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... skomentuj
kaziu_61

kaziu_61 | 9 stycznia 2017 15:26:34

Vilemo  Doceniam to co mam obecnie, gorzej z tą drugą częścią pytania ale to wymieniłem na Pytamy - nie lubię się rozdrabniać, bo co ma być to będzie, mój los jest na wczasach gdzieś tam i zabłądził

anonymous | 9 stycznia 2017 16:07:51

Kaziu będzie dobrze. Musi być! 

kaziu_61

kaziu_61 | 9 stycznia 2017 16:12:14

Vilemo  Też tak mówię na złość lekarzom którzy już położyli na mnie krzyżyk, bo jestem narazie tam jedną nogą ale walczę a oni są zdziwieni Śmiech

Wyimaginowana44

Wyimaginowana44 | 9 stycznia 2017 15:37:11

Cytat mądry i się z nim zgadzam. Doceniam to co mam. Gdybym nie doceniała tego co posiadam to ciągle chciałabym więcej, bo nie potrafiłabym się niczym nacieszyć. Przez to nie byłabym szczęśliwym człowiekiem. Oczywiście doceniam też osoby, które mam, bo życia ludzkiego kupić się nie da za żadne pieniądze. Każdy ma określony jakiś tam czas życia i nie ma mowy o przedłużeniu go. Dzisiaj jesteśmy, ale jutro nas może nie być. Nikt nie zna swojej ostatniej godziny. Nigdy nie stawiam dóbr materialnych wyżej niż bliskich, a czemu ? Bo dobra materialne można kupić, ale ludzkiego życia już nie. Dlatego własnie nie rozumiem dlaczego niektórzy ludzie stawiają dobra materialne ponad wszystko. 

Ajumiko

Ajumiko | 9 stycznia 2017 16:28:43

Doceniam ludzi i jeszcze raz ludzi, bo na moich najbliższych mogę liczyć. Oni są najważniejsi na świecie!

więcej odpowiedzi
1 2 z 2

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 15,7 pkt okonekokonek
  2. 2 15,4 pkt birbantbirbant
  3. 3 14,5 pkt elsieelsie
  4. 4 10,2 pkt AutsajderAutsajder
  5. 5 9,2 pkt tadziotadzio
więcej rankingów