zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
Lukier

Jak wyglada praca kuriera i ile zarabia?

Lukier | 4 lipca 2008 22:03:09 | kategoria: Praca, Własna działalność

• G+
  • Facebook

czy ktoś mógłby mi dokładnie opisać jak taka praca wygląda ile się zarabia i ile godzin trzeba jeździć w firmie takiej jak np DHL,UPC czy podobnej

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 109 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
tagi: kurier
rafalrk

rafalrk | 4 lipca 2008 22:09:03

Praca kuriera nie jest z pewnością pracą za biurkiem - cały czas jest się w terenie, w ruchu.W pierwszym okresie jest ciężko i pieniądze też nie są zbyt duże. Z czasem jednak, jak nabierze się już wprawy, jest się w stanie doręczać więcej i więcej przesyłek, a tym samym pieniądze również są większe.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
ludeczek

ludeczek | 17 lipca 2008 20:55:13

Jerzeli ktos chce pracowac jako kurier to z pewnoscia powinien sie dobrze zatanowic. Bylem kurierem przez 4 lata w siodemce zapytacie pewnie dlaczego tak dlugo, odpowiedz jest prosta poniewaz w momencie rozpoczecia mojej kariery kuriera rynek pracy byl fatalny do pracy w hurtowni widzialem (gdies 2001) kolejke ze 100 osob zreszta sami wieci po drugie rozpoczolem studia i potrzebne mi byly pieniadze na czesne. Dobra ale do rzeczy. Przychodzac do takiej firmy jak siodemka dowiadujemy się sie wielu bzdur ktore nie maja pokrycia w rzeczywistosci. Poprostu kierowniczek X roztacza przed wami swietlana rzeczywistosc a to stek bzdur. Oprocz zalozenia wlasnej dzialalnosci musicie na swoj koszt okleic samochod, dostanieci telefon sluzbowy za ktory bedziecie placic, pieniadze po przepracowanym miesiacu wyplacane sa dopiero 20 - 25 dnia nastepnego miesiaca. Stawki sa smiesznie niskie a dotego w ciagu kilku lat byly zmieniane. Czyli nie ma stabilności dalej, nie masz urlopu jak zachorujesz nie masz kasy wymyslają sobie kary, które nawet nie spełniaja wymogów prawa skarbowego ponieważ są to noty obciążeniowe, które powinny być fakturowane jeżeli już a nie wystawiane jako kwitek wewnętrzny od tak np.: nie stawicie się na obowiązkowy dużur w sobote który jest 1 w miesiącu (makabra) kara 500 zł a przychód z takiej soboty to oko 60 zł. Paranoja.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
ludeczek

ludeczek | 17 lipca 2008 21:10:10

Jeśli nie macie znajomości w takiej firmie to będzie wam b.ciezko ze zleceniami bo to kliczka i bez układów będzie bardzo ciezko zasuwac. Pieniadze za caly przepracowany miesiac to na maly samochod oko 3 do 4 tys zł na busa 4-6 tys oczywiście to po kilku miesiącach i na prawde ostrym zasuwie od tego przychodu odejmijcie sobie ubezpieczenie paczek 60 zł, za telefon jakies 50 – 60 zł ,zus , podatek, paliwo, bieżace naprawy, to zostanie niewiele. Dzien pracy rozpoczyna się 7:30 przyjazd na magazyn tam pakowanie, manifest i rozwozic po południu zbieracie paczki i na baze w domu jesteście najwcześniej oko 18:30. Jeżeli chodzi o rozliczenia z kurierami to wszystko jest tak pogmatwane że nie można wyliczyć swoich pieniędzy. Długo by o tym mówic jak macie jakieś pytania to chętnie odpowiem.

anonymous | 21 lipca 2008 01:38:12

zniechęciłeś mnie do tej pracy :) może ktoś ma inne(lepsze doświadczenia) w takiej pracy

anonymous | 8 czerwca 2009 23:22:21

Masakra...Dziś był umnie kurier DHL i zamieniłem z nim kilka słów dla tego, że tez myślałem o pracy jako kurier. Gość wyglądał na bardzo zadowolonego z tego jak mowił o tej pracy, powiedził, że na miesiąć zarabia 3.000 Z tego co napisał kolega wyżej, teraz się zastanawiam czy nie kłamał... :( I tak samo samochód miał własny Fiata Ducato, działalność gospodarcza. Z tego co mnie zdziwiło najbardziej, co powiedził, to to, ze firmowe ciuchy DHLa musiał kupić za własne pieniądze...To co? Taka Wielka Znana Firma jak DHL nie daje pracowniką ubrań firmowych...żenada miom zdaniem...Mówił tez ze pracuje o 6.00 do 18.00 czyli dość długo. Hmmmm co jeszcze...jak mis ie coś przypomni to napisze Pozdro

anonymous | 21 lipca 2009 08:19:08

Ja pracowalem jako kurier przez 3 miesiace i jestem zadowolony z pracy :D. Nie powiem praca nie nalezy do najlatwiejszych bo zaczyna sie ja o 6 a konczy nigdy nie wiadomo o ktorej ale jak sie zarabia pieniazki to jakos to nie przeszkadza ;). Ja pracowalem w GLS i u mnie odbywalo sie to w ten sposob ze nie musialem miec swojego samochodu ani ciuchow. Samochod dostalem od przewoznika a ubranie to samowolka (byle nie wygladac jak osiol). Ja zarabialem okolo 1700 w ciagu tych 3 miesiecy ale to tylko dlatego tak malo ze wiecznie bylem rzucany na inny rejon i nie moglem sie nauczyc jednego dobrze i go robic. Ale znowu moj przyjaciel ktory tez tam pracowal tez przez 3 miesiace zarabial ponad 2tys i w sumie prace konczyl juz o 13 tyle ze czekal jeszcze za odbiorami paczek do 15 a potem na baze i o 16:30 byl juz w domu po wszystkim. On mial tak kolorowo bo mial fajny latwy rejon i szybko rozwozil paczki. To z czym nalezy sie liczyc w kurierce to odpowiedzialnosc za pieniadze... Jak czegos brakuje to niestety trzeba ladowac ze swojej kieszeni. Mi sie to nie zdarzylo i w sumie nie czesto sie to zdarza ale bywaja przypadki ze trzeba oddac znaczna czesc wyplaty albo i wiecej :/.

lololik

lololik | 24 listopada 2011 22:23:24

Pracuje się w najlepszym  wypadku do 18, normalnie kończe o 20 czasami 21, Firma żydowska, kupujesz sobie ciuchy, mówię o DHL w Ups dostajesz je kilka raz w roku, są lepszej jakości.

anonymous | 1 sierpnia 2009 22:52:41

Ja pracuje jako kurier UPS od lat 10 juz bedzie dawniej STOLICA... Potem byla fuzja ups wykupil stolice i oto jestem w UPSie mam dzialalnosc mam samochod pomalowalem go na wlasny koszt naklejki dostalem od firmy samochod zostal oklejony za co dostaje dodatek do wyplaty za tzw reklame firmy. Płaca jest dobra mam rejon w centrum pewnego miasta sa dni ze paczek full. Stopow czyli ilosc adresow jednak na moim rejonie max wyniosla 61 a tak oscyluje w 40-50 dziennie co daje roznie 40-100 paczek zalezy od dnia. Place mam nie zla nie narzekam. Ubior nic nie platne dostajemy raz w roku formularz i wypelniamy co nam potrzebne jakie ubranie i rozmiar chyba ze komus cos sie stanie powiedzmy peknie wtedy dostaje formularz zapasowy. z wyplata nie jest zle zazwyczaj wplywa w tym terminie (Akurat gdy musze placic podatek xDD) Firmowa komorka?? Zalezy chyba ze bedziecie pracowac u kogos na jego dzialanosc i jego rozrachunku to napewno dostaniecie mniejsze pieniadze ale i moze samochod od tego kogos

anonymous | 4 sierpnia 2009 22:53:08

HaHa czytam i padam na glebe.... Jak zasowasz u kogoś to sie nie dziw ze zarabiasz ok 1500zl Powiem tak jeżdzilem w siodemce z wlasnym samochodem po rozliczeniu z paliwem i reszta wyrabialem z 2000zl jednym slowem szambo jedna z najgorszych firm fakt ze teraz zrobili reaktywacje ale to duzo im nie dało! Jeździlem w DHLu juz lepiej fakturke wystawialem na 7tys po odliczeniu paliwa i lizingu samochodu wyciagalem 4tys. jeden plus w DHL to to ze paczki sa do firm i sa to szybkie strzaly no i troche prywaty z tym gorzej bo albo w domu nie ma albo kasy brak! Aktualnie jeżdże w DPD jednym slowem najwieksza firma gdy podpisala umowe z ERA Orange Telekomunikacja! Fakt że wozisz wiekszosc prywatnych paczek typu umowy z Orange era i Tp.sa i czesto ciezko sprzedac taka paczke bo dziadek chce czytac umowe albo cos! Poczatki mialem trudne zona mi pomagala w rozwozeniu ale teraz gdy po 2 latach doszedlem do wprawy znam swoj rejon na pamiec do 100 paczek dziennie rozwalam do 15-16 i w granicach 17-18 w domu! Nie nanosze sie za duzo bo umowy nic nie waza :P ale trzeba tego wszystkiego dobrze pilnowac co do zarobkow mam rejon wyjazdowy czyli poza miastem glownym wyciagam 9-10 tys po splacie paliwa i lizingu 6-7 tysiakow dla siebie mam! Mozecie nie wierzyć ale jesli chcesz zarobic do tylko w DPD DHL i UPS i wlasna furka! Zacisniesz jajka to zarobisz teraz mysle wziasc 2 rejon i zatrudnic takiego parobka jak wy wlasnei piszecie ze bede mu placil max 2tys :P Pozdro Kurierzy :)

ALEX 45

ALEX 45 | 9 listopada 2011 22:47:39

Witam. Kolego jeśli doręczasz na wyjazdówce 100 przesyłek dziennie to jesteś bardzo zaradny. Tylko, możesz napisać takie bzdury świerzakom a nie ludziom  z 25 letnim doświadczeniem. a co do tych faktur które wystawiasz to też jak dla MNIE to WIELKA LIPA. No chyba ,że pracujesz nie w tym zasranym i skorupowanym kraju,ale za granicą.

anonymous | 21 września 2009 22:54:29

byłem właśnie dzisiaj na rozmowie w sprawie pracy w x-press na matuszewskiej. kanał. Na dzień dobry trzeba zapłacić za szkolenie ok. 300 zł. podpisuje weksel że będe jeździł min. rok na ich oklejeniu jesli zerwe to 1800. czy tak jest we wszystkich firmach kurierskich ???

anonymous | 26 września 2009 13:08:48

Kolego wyzej z tego co wiem to w DHL'u i Opku nie ma takiego problemu.. Stazujesz się sam najlepiej miec kumpla w takiej branzy on ci pokaze co i jak i 2x szybciej nauczysz sie wlasciwie, Inni tak chwala chwala a gowno prawda policzcie sobie ZUS, PALIWO, PODATKI i inne pierdoly ktore moga o tak sobie wypasc - Wtedy jest przesrane

Nie polecam tej pracy Jest to Praca dla ludzi ktorzy chca byc wydymani z kasy

więcej odpowiedzi
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 11

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 195,3 pkt grzesiek19741grzesiek19741
  2. 2 156,0 pkt Alice-in-wonderlandAlice-in-wonderland
  3. 3 118,6 pkt antysocjalistaantysocjalista
  4. 4 72,7 pkt tadziotadzio
  5. 5 62,2 pkt jan_ek 57jan_ek 57