zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
Loser01

Brac co jest?

Loser01 | 9 stycznia 2017 09:46:24 | kategoria: Praca, Bezrobotni

• G+
  • Facebook

Juz drugi raz moj ojciec znalazl dla mnie prace dzieki znajomym. Mam zle doswiadczenia z poprzedniej pracy bo tam panowala typowa atmosfera jak w malej miescinie. Kazdy kogos obgadywal i szefowa zachowywala sie jakby byla jakas prezes korporacji. Placa byla zalosnie niska jak to w miescinie. Teraz znowu ta sama sytuacja. Druga praca jest zwiazana z moim zawodem tyle tylko, ze ja nie chce pracowac w swoim zawodzie bo znienawidzilam ten kierunek. Nie chce znowu siedziec w tej dziurze i zarabiac marne pieniadze ale nikt sie do mnie nie odezwal z pracodawcow i zmusza mnie to do robienia czego nie chce. Boje sie, ze utkne w tej dziurze.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 28 odpowiedz
tagi: brac, mam, druga, nie, placa, teraz, marne
bang_gang

bang_gang | 9 stycznia 2017 09:58:02

A nie boisz się tego, że rodzice cię utrzymują?

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
Loser01

Loser01 | 9 stycznia 2017 10:45:59

Bac to sie bede jak mnie ktos zaatakuje w ciemnej ulicy. Jakby w tym pier..kraju nie bylo wszystko po znajomosci to dawno bym pracowala.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
bang_gang

bang_gang | 9 stycznia 2017 10:50:26

W sumie ojciec tez chce po znajomości dać ci zajęcie i  jakoś tobie to nie odpowiada

Loser01

Loser01 | 9 stycznia 2017 10:54:20

Nie bo chce sama znalezc.

brzydula-b

brzydula-b | 9 stycznia 2017 10:01:04

Rusz tyłek z tej dziury do większego miasta i się usamodzielnij

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
Loser01

Loser01 | 9 stycznia 2017 10:44:58

Kur..y nie odpowiadaja. Do 20 wysylam codziennie CV, madralo.

kaziu_61

kaziu_61 | 14 stycznia 2017 00:36:01

Loser01   Wiem że to trudne, sam podobnie robiłem takie błędy, dlatego nie będę cię stresował. Skoro masz aż 20 namiarów na firmy które oferują pracę lub ty byś chciała u nich pracować, to na spokojnie zacznij od siebie. Ja tak zrobiłem że sobie wypisałem na kartce te propozycje i każdą po kolei przemyślałem, co mogę firmie zaoferować wiedząc że nie jestem sam ale z konkurencją - bo są i inni bezrobotni zapraszani na rozmowy o których ty nie wiesz, więc warto patrzeć z pozycji firmy a nie swojej. Czy mam ważne i aktualne informacje o firmie do której chcę wysłać swoje dokumenty - CV, licz się z tym że będziesz wykonywać także i inne czynności niż te wymienione w ofertach - skoro to do np, biura to znajomość języków obcych, obsługa komputerowych programów biurowych - Word, Excel, obsługa sprzętu biurowego - drukarki, Xero, wszystko to na co się składa praca w biurze, przepisywanie dokumentów, ich pieczątkowanie to już historia i najważniejsze czy dasz radę pracować samodzielnie - oczywiście dostaniesz czas by sobie przyswoić nową wiedzę z nowego zakładu na okres próbny, w CV pisz prawdę bez kłamania bo to się wyda - wszystko jest sprawdzane, każda twoja wiadomość, firmy szukają osób na których, np.  mogą polegać i które sobie poradzą bez stresu na każdym stanowisku np. gdy ktoś zachoruje lub ma urlop - więc dodatkowe zastępstwo, więcej pracy w tych samych pieniądzach, awansują ci którzy są sprawdzeni, mają wiedzę i mogą zastąpić każdego. Podobnie jest jak aplikujesz na stanowisko fizyczne - np. magazynier czy pracownik fizyczny. Jednocześnie nie warto palić za sobą mostów - pomimo że nas zwolniono nie należy o takiej firmie mówić źle - najczęściej o to pytają, jaki był powód i to też jest sprawdzane i może być odmowa w nowym zakładzie, w swoich dokumentach piszesz o sprawach dla ciebie ważnych w nowej pracy, nawet te które uważasz za nie ważne ale związane z pracą,jeśli masz wiedzę i doświadczenie jakieś które jest związane z nowym zakładem to możesz jednocześnie negocjować stawkę bo trzeba się cenić, przedstawiasz jak najwięcej danych o sobie aktualnych i nie aktualnych np. uczyłam się języka obcego ale go nie ukończyłam bo np. zachorowałam, podobnie np. prawo jazdy do hm przedstawiciel np handlowy itd. Liczy się tylko jakość twego dokumentu CV czy listu motywacyjnego a nie ilość bo to twoja strata czasu i nerwów, z każdej twojej pracy wypisujesz to co robiłaś sama, za co  byłaś odpowiedzialna niekoniecznie finansowo, ja swoje nieraz sobie przepisywałem kilka razy i poprawiałem by były na konkretny temat i jasne, i dopiero któryś tam uznałem za ten dobry - super nie musi być bo wtedy są kłamstwa, pisz własnymi słowami jak to widzisz i uważasz nie przepisuj gotowych wzorów podstawiając swe dane, być może masz zainteresowania które mogą być w firmie przydatne, jednocześnie musisz mieć przygotowany swój plan w głowie gdyby coś wymagało wyjaśnień z twojej strony - czyli wywołałaś ich zainteresowanie tobą, na dziś mam ofertę pracy do poprzedniego zakładu w którym już pracowałem lub czy mogę kogoś im polecić innego, ale i jednocześnie złożyłem dokumenty na doszkolenie z oferty regionalnej w nowym dla mnie kierunku pracy i czekam na odpowiedz - nieoficjalnie wiem że zostałem zakwalifikowany. Takie oferty są w każdym mieście i ogłoszeniach - chodzi o szkolenia z funduszy unijnych, które pracują dla ciebie, wystarczy posiedzieć w internecie i poczytać, moja szkoła to Blue House w Kołobrzegu - za szkolenie jest kasa, dodatkowo posiłki jak i opłacone dojazdy i pomoce do nowej wiedzy. Masz trudny czas ale musisz mądrze wybrać bo szanować się warto a nie rzucać z desperacji bo musisz mieć pracę obojętnie jaką. Niemniej życzę powodzenia w nowej pracy, masz prawo być załamana ale z tego można wyjść

helpa

helpa | 9 stycznia 2017 10:08:39

Ja wybrałam kilku miesięczne bezrobocie na rzecz dobrego przygotowania się do stanowiska naktore chce aplikować.. 

Maria N

Maria N | 9 stycznia 2017 10:28:50

A co chcesz robić?

helpa

helpa | 9 stycznia 2017 10:30:12

Przygotowuje się do naboru do policji

Loser01

Loser01 | 9 stycznia 2017 10:46:17

I tego probuje.

helpa

helpa | 9 stycznia 2017 10:50:23

Może jakiś staż?

Loser01

Loser01 | 9 stycznia 2017 10:55:05

Wysylam wlasnie glownie na staze i asystentke. Dwa tygodnie i nic.

helpa

helpa | 9 stycznia 2017 11:56:57

Jak już coś znajdziesz to zaczną oddzwaniac .. tak jest zawsze -_- 

Loser01

Loser01 | 9 stycznia 2017 12:14:48

Taa zlosliwosc losu

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
kaziu_61

kaziu_61 | 9 stycznia 2017 15:21:16

Loser01   Jak masz pracę to masz masę ogłoszeń i propozycji, a jak nie ma pracy to jest wszędzie cisza - przerabiałem to

Loser01

Loser01 | 13 stycznia 2017 17:29:30

Żeby tak faktycznie bylo

kaziu_61

kaziu_61 | 14 stycznia 2017 00:48:17

Loser01   Nie mniej jest przestroga, dużo firm wykorzystuje bezrobocie do zareklamowania siebie, a wcale nie szukają pracowników.    W związku że wzrosło zainteresowanie naszymi wyrobami na rynku, firma poszukuje dodatkowych pracowników by zadowolić naszych potencjalnych klientów. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt xxxxxxxxxx . To ma być bat na konkurencję że ktoś może być lepszy od niej, a nie dla ciebie poszukującej pracy, ale też i może być znakiem że firma jest w upadłości i szuka by ją ktoś wyciągnął np. z długów jeśli ogłoszenia pojawiają się stale te same. Porządna firma dba o każdy szczegół  

kaziu_61

kaziu_61 | 14 stycznia 2017 00:56:12

Loser01   Los nic tu nie zawinił - jak nie ma zapotrzebowania to nie będzie żadnych ofert, taka jest rzeczywistość, a jak już zdecydujesz się konkretnie na coś to niespodziewanie masz masę ofert, zamiast tej jedynej, wtedy nie wywołuj złośliwości ale dziękuj komuś że dał ci szansę, bo twój los jest w twoich rękach do zmienienia. Trudne to bo warto to przeżyć na spokojnie bez stresu - mniejsza o zmarszczki, stale się uczysz - także tego jak zdobyć swą pracę samodzielnie 

Tensor           -

Tensor - | 9 stycznia 2017 10:09:30

Poszukaj pracy na własną rękę, czas najwyższy nauczyć się samodzielności.

Loser01

Loser01 | 9 stycznia 2017 10:46:42

Szukam.. kur...a przeciez. Bez odzewu.

kaziu_61

kaziu_61 | 14 stycznia 2017 01:06:49

Loser01   Jeśli nie ma odpowiedzi - zawsze trzeba podejść lub przedzwonić i się dowiedzieć co i jak z twoją ofertą dla zakładu i powiedzieć np. że prosisz o odpowiedź do konkretnego terminu, bo są i inne oferty które nie będą wieczne i aktualne. Co zrobisz wysyłając po kilka swoich ofert i jest cisza, nagle dostaniesz te kilka propozycji do podjęcia pracy jednocześnie na jutro - na rozmowę kwalifikacyjną, to problem systemu a nie twój. System który władza rozwaliła jest anonimowy stąd brak odzewu, a twoje chęci do pracy poprzez twoje dokumenty nie Zaklepany

anonymous | 9 stycznia 2017 10:30:46

Nie odniosę się do tematu standardowo ale powiem Tobie tak;najlepiej jest robić to co się lubi albo jest pasją.Sprawdzone i działa a jakość życia jest lepsza.Każdy ma wybór co chce robić i czym się zająć.

Zatem brać nie koniecznie szczęście przynosi.

Loser01

Loser01 | 9 stycznia 2017 10:47:28

Ja nie mam wyboru. Musze lapac ochlapy bo nikt sie nie odzywa. 

kaziu_61

kaziu_61 | 9 stycznia 2017 15:18:36

Od czegoś trzeba zacząć, branie ochłapów nie jest motywacją do pracy, jeśli nie masz co to się zdecyduj na staż - teraz się ogłaszają z funduszy unijnych i można trafić na zgodny z tym co lubisz, są z dofinansowaniem 100 %, nawet ewentualne dojazdy i wyżywienie na czas stażu, potem jest łatwiej bo oni - fundacje, firmy prywatne szkolą już pod konkretne zapotrzebowanie zakładu. Mi proponowano kilka razy ukochaną budowlankę ale obecnie nie mogę z racji że mnie żaden lekarz nie dopuści nawet do pracy bez zakończonych badań i leczenia, a to jeszcze 3 miesiące potrwa - prywatnie nie da rady przyspieszyć bo terminy odległe do specjalistów, wspólczuję

elsie

elsie | 9 stycznia 2017 17:18:09

no ale poki co chyba musisz pracowac?

Loser01

Loser01 | 13 stycznia 2017 17:24:37

Owszem ale nikt nie zaprasza na rozmowe. 

elsie

elsie | 13 stycznia 2017 18:04:57

moze trzeba dluzej poczekac...?Loser01

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

tsubasa

Napisz coś o poprzednim użytkowniku, OK ?

539 odpowiedzi i komentarzy
Lepper

Czy słyszeliście o forum NIETrwam??

11 odpowiedzi i komentarzy
niemaszmajtek

Co teraz robisz?

16 odpowiedzi i komentarzy
gbling

Wytłumaczycie mi ten kawał?

7 odpowiedzi i komentarzy
aduss22

czy kasujecie subtrypcje do pytań?