zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

zamknij x

Umieść na stronie

Pobierz kod do umieszczenia pytania na innej stronie internetowej:

Wybierz rozmiar:
Wybierz kolor:
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Praca: Bezrobotni

xmeesalvatore

Pierwsza praca - podstawowe pytania

xmeesalvatore | 17 stycznia 2017 14:47:12 | kategoria: Praca, Bezrobotni

• G+
  • Facebook

Czy ktoś mógłby mi pomóc z ogarnięciem tego wszystkiego co związane jest z podjęciem pierwszej pracy oraz tego jak nie dać się nabrać i pracować na darmo?

Ogólnie czytałam trochę o rodzajach zleceń, zaczęłam coś tam szukać i nawet znalazłam. Jednak nie wiem co dalej... Bo informacje o tym to jedno, to co mówi ogłoszenie to drugie, a życie swoją drogą... Boję się, że napracuję się za darmo. Tyle tego typu historii albo takich, co miało być świetnie a okazało się okropnie Nawet nie wiem czy dobrze szukam Płacz Nie mam nikogo kto pomógłby mi z tym wszystkim... A Wy pytamki pomożecie mi, abym nie była łosiem co go nabrali?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 16
odpowiedz
Loser01

Brac co jest?

Loser01 | 9 stycznia 2017 09:46:25 | kategoria: Praca, Bezrobotni

• G+
  • Facebook

Juz drugi raz moj ojciec znalazl dla mnie prace dzieki znajomym. Mam zle doswiadczenia z poprzedniej pracy bo tam panowala typowa atmosfera jak w malej miescinie. Kazdy kogos obgadywal i szefowa zachowywala sie jakby byla jakas prezes korporacji. Placa byla zalosnie niska jak to w miescinie. Teraz znowu ta sama sytuacja. Druga praca jest zwiazana z moim zawodem tyle tylko, ze ja nie chce pracowac w swoim zawodzie bo znienawidzilam ten kierunek. Nie chce znowu siedziec w tej dziurze i zarabiac marne pieniadze ale nikt sie do mnie nie odezwal z pracodawcow i zmusza mnie to do robienia czego nie chce. Boje sie, ze utkne w tej dziurze.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 28
odpowiedz
calkaa

Jak panstwo pomaga w zerwaniu z nałogami?

calkaa | 20 grudnia 2016 23:39:55 | kategoria: Praca, Bezrobotni

• G+
  • Facebook

Zeby rzucic nałóg trzeba sie odseparowac od otaczającego  towarzystwa ,po odseparowaniu zostaje sie juz calkiem samemu ,bez pracy,i dochodu  bo sie przez samotnosc trafilo na towarzystwo nałogowców.Znacie jakies alternatywy dla takich osób?(tym bardziej trudno że  w nalogu jakis zawsze sie grosz znajduje,a bez nałogu nigdy nie znalazło sie zatrudnienia-tzwjednostka niechciana)

Ostatnia aktualizacja: 21-12-2016 00:47:59
odpowiedzi i komentarzy: 13
odpowiedz

Jeśli tak ubiera się prezes firmy to wolno mi iść w krawacie na rozmowę kwalifikacyjną ?

~PytamowiczPytamski | 19 grudnia 2016 00:01:55 | kategoria: Praca, Bezrobotni

• G+
  • Facebook

https://www.youtube.com/watch?v=rN5mpNdQqmA

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 3
odpowiedz

Gdzie może iść do pracy ktoś z wykształceniem ale bez znajomości języków obcych i w dołku psychicznym?

~Gość | 11 grudnia 2016 22:40:35 | kategoria: Praca, Bezrobotni

• G+
  • Facebook

Tylko mi nie piszczcie o żadnych psychologach. Ja nie mam pieniędzy i czasu na takie dyrdymały. Piszę, że nie znam języków obcych choć znam angielski na poziomie B1/B2 ale to nie ma znaczenia bo nie wierzę w siebie i wszystko wychodzi mi dwa razy gorzej niż komuś nawet gorzej wyedukowanemu a w rozmowie brzmię jakbym znała tylko podstawy angielskiego. Najpierw myślałam o pracy w firmie ale marzenie ściętej głowy. W końcu zeszłam na ziemię i pomyślałam o recepcji ale przecież nie znam się na komputerze i tam też te języki są wymagane. Chyba, że na recepcji w klinice.

odpowiedzi i komentarzy: 1
odpowiedz

Dlaczego nie ma odpowiedzi na tych portalach o pracę?

~Gość | 11 grudnia 2016 16:24:37 | kategoria: Praca, Bezrobotni

• G+
  • Facebook

Typu pracuj.pl i tym podobnych? Jestem po studiach magisterskich, mam 5 lat doświadczenia zawodowego i nawet na staż albo praktyki do firmy nie ma szans się dostać za pomocą takich portali. Wyślesz do 20 pracodawców i nikt się nie odezwie. Moi znajomi mają podobne problemy. Mój brat dostał odpowiedź po roku tylko od jednej osoby ale on ma skończone dwa kierunki studiów. Przecież to chore. Teraz trzeba mieć dwa kierunki studiów, umieć 10 języków czy co? Czego ci ludzie oczekują? I tak rzadko kto w wieku 18 lat zaczynał pracować a i tak to nie robi różnicy.

odpowiedz
Grafix

Mam taką rozkminę...

Grafix | 3 grudnia 2016 18:22:55 | kategoria: Praca, Bezrobotni

• G+
  • Facebook

Musze zarejestrować się w UP... jako bezrobotny wiadomo. I  teraz zaczyna się ta rozkmina... no bo jest tak, że zarabiam sobie freelancersko jako grafik 3d... robię grafiki na zlecenia... i jak to teraz ugryźć? Wgl to pominąć i nic nie wspominać? Tam widzę w tych dokumentach parę pól, że trzeba zgłosić zarobkowanie w ciągu 7 dni... od rejestracji czy od zaczęcia zarobkowania? Nie mam wgl pojęcia jak tutaj o tym pisać a co dopiero jak załatwić to z UP. Zarejestruje się, powiem, że zarobkuje i co z tego wyniknie? Normalnie się z tego rozliczam w pitach jakby co. 

Potrzebuje ubezpieczenia... nie będzie tak, że jak powiem, że zarobkuje sobie normalnie legalnie to powiedzą "niech cie pracodawca ubezpieczy"? 

pytajcie jeśli czegoś nie rozumiecie bo tak jak napisałem... nie wiem w sumie jak to rozwinąć. 

Zatajać wszystko? I co? Mam udawać na tych spotkaniach wielkiego bezrobotnego biednego... może prosto z mostu zakomunikować że chodzi mi tylko o ubezpieczenie?

Ostatnia aktualizacja: 03-12-2016 18:23:43
odpowiedzi i komentarzy: 10
odpowiedz
Marzenia

hajs

Marzenia | 2 grudnia 2016 21:37:24 | kategoria: Praca, Bezrobotni

• G+
  • Facebook

skąd  szybko skołować  hajs od rodzicow nie dostaję .   chodzi mi o dużą sumkę z 300 zł . jak zarobić i w ile czasu by się u dało <3 

odpowiedz

Chcieliby pracować? Sondaż

~Gość | 29 listopada 2016 06:15:50 | kategoria: Praca, Bezrobotni

• G+
  • Facebook

Jak myślisz, czy bezdomni Polacy chcieliby wykonywać pracę na miarę ich możliwości, za minimalne wynagrodzenie, z którego opłacaliby nabycie na kredyt kontenera mieszkalnego o powierzchni 12 mkw, wartości 20 tys. zł?

Zobacz wyniki Zagłosuj:

odpowiedzi i komentarzy: 21
odpowiedz
calkaa

Przełożony,po czym poznac że warto by nim był?

calkaa | 23 listopada 2016 21:53:57 | kategoria: Praca, Bezrobotni

• G+
  • Facebook

Mamy ,...nascie.... .dziesiat. pracownika.Kazdy ma swój przydzial zleceniowy okreslonych sektorow.Te nascie ,.dziesiat pracownika,oplacalnie dostaje latami  zlecenia swoich sektorow,dzien dnia,i juz je znaja na pamiec ,i pensje biorą ,no taka powiedzmy calkiem przyzwoitą,a jest jeden pracownik co tez juz przeklada sie na lata jak pracuje ,ma swoje przydzielone sektory (niskonakladowe i malooplacalne,ale tez  je zrobi z palcem w doopie),ale nie ma systematyki by przelozony by mu zlecal codzienna pracę,w odroznieniu od reszty podwładnych,czyli przestoje,no i jeszcze nie to ze malo zlecen,to przelozony wciskac bedzie takiemu swieże sektory ,tez malo oplacalne przy ktorych trzeba sie bujac,a nie ma na to czasu ,bo trzeba isc dzien w dzien gdzie indziej za groszem bo przez lata ta mala pensja robila luki w normowaniu zaspakajania potrzeb,rachunkow i obowiazkow platnosci ktore kazdy ludź posiada.Kurde ,czemu ja tam pracuje?Wiecie,że inni podwładni  w tej robocie mnie o to pytają?

Ostatnia aktualizacja: 23-11-2016 22:15:36
odpowiedz

Przeglądasz kategorię:

Najaktywniejsi dziś

1. 1 242,7 pkt elsieelsie
  2. 2 124,9 pkt collins01collins01
  3. 3 112,9 pkt ata-ataata-ata
  4. 4 102,4 pkt brzydula-bbrzydula-b
  5. 5 101,9 pkt VilemoVilemo
więcej rankingów

Tagi

więcej tagów