zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
czesiojagabks1

Kto to są masoni?

czesiojagabks1 | 23 lipca 2009 14:22:03 | kategoria: Polityka, Unia Europejska

• G+
  • Facebook

Tylko nie odsyłajcie mnie na Wikipedię, bo za karę każę wam to przeczytać i zrozumieć.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 70 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz

anonymous | 23 lipca 2009 15:42:36

Przykro mi, bo ja się właśnie z Wikipedii dowiedziałam i zrozumiałam, później poszło już po linkach. A więc?

1 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 23 lipca 2009 15:56:20

A więc chłopak chciałby, żeby mu to ktoś prościej wyłożył... Ale powywyższajmy się i pośmiejmy się, że artykułu nie rozumie.

1 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 23 lipca 2009 16:25:28

Zabawy w ciuciubabkę dorosłych, statecznych facetów odzianych w fartuch z koźlej skóry. Nie jest mi wiadome co oni robili na tych swoich tajnych spotkaniach, ale jednym z zajęć była z pewnością inicjacja nowych członków (co nie przesądza o charakterze organizacji haha ).

1 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
Camelord

Camelord | 23 lipca 2009 17:56:46

Ale mówiąc szczerze z artykułu na wikipedii też nic nie zrozumiałem. Pytałem się kilku osób ococho i każda z nich mi mówiła, że to tajna organizacja o której nikt nic nie wie. Dlatego również chciałbym, żeby ktoś to w prosty sposób wyjaśnił

1 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
lechita

lechita | 23 lipca 2009 17:59:09

Wolnomularstwo, inaczej masoneria lub sztuka królewska – ponadnarodowy, częściowo tajny ruch etyczny o swoistych strukturach organizacyjnych (m.in. trójkąty, loże, obediencje), który swe pryncypia i idee wyraża za pośrednictwem rozbudowanej symboliki i rytuałów. Masoneria to także zespół bractw o charakterze elitarnym i dyskretnym. Kolorytu masonerii dodaje wielka liczba legend i spiskowych teorii na jej temat. Nauka badająca historię wolnomularską i idee wolnomularskie nazywa się masonologią... I tak dalej...

I co tutaj jest nie do zrozumienia?

2 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj
Camelord

Camelord | 23 lipca 2009 19:15:15

Generalnie takie rzeczy znam. Ale to nie znaczy (dla mnie), że jest to dla mnie zrozumiałe przez jedno pytanie - W jakim celu oni to robili?

1 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 23 lipca 2009 20:50:22

Niebezpieczna, tajna organizacja bardzo bagatych i wpływowych ludzi, którzy mają na celu władzę nad ludzmi. Potrafią wtopić się w każde "towarzystwo",w każdą inną organizację. Są bardziej niebezpieczni od terrorystów, chociażby dlatego,że działają po cichutku.

A.

1 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
ciekawski09

ciekawski09 | 23 lipca 2009 21:36:23

W jakim celu oni to robili?

Ludziom zazwyczaj chodzi o trzy rzeczy w życiu. O seks, pieniądze i władzę. Jak myślisz, który z tych trzech celów był celem masonów?

1 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 23 lipca 2009 21:43:01

ciekawski09 nie wierze,że nie wiesz. Przecież to logiczne o władzę,a z tym łączą się pieniądze. Taka kolej rzeczy.

A.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
hemoroid

hemoroid | 23 lipca 2009 22:43:40

A z pieniędzmi seks, nie?

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
więcej odpowiedzi
1 2 3 4 5 6 7 z 7

AMA i nowy profil

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 73,4 pkt niemawolnegonickuniemawolnegonicku