zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
garnituroman103

Czemu im gorsza marka tym gorsze traktowanie klienta ?

garnituroman103 | 11 stycznia 2017 13:26:55 | kategoria: Podróże, Arktyka

• G+
  • Facebook

W 1 salonie peugeota umówiłem się z babeczką na jazdę pródbną. Przyszedłem, babka z recepcji powiedziała, że tamtej z którą się umówiłem nie ma dziś w pracy. Chociaż by mi dali zaglądnąć do środka, ale nie, handlowiec musi przyjść, a on byl w trakcie sprzedaży a do tego doszł z 3 kolejne osoby czekające na niego.

Pojechalem do drugiego salonu. Tam babka z recepcji mowi, ze nie moze mi otworzyc bo musi przyjsc handlowiec. Kiedy przyjdzie? "ciężko powiedzieć" i stoi i się patrzy i nic. Handlowcy mają klienta głęboko i najchętniej by się ich wszystkich pozbytli by nie mieć tyle roboty. Chamstwo. i bezczelność.

W Land roverze, BMV, Mercedesie skaczą i chuchają na Ciebie. (choć nie lubię Niemców ani niemieckich aut)
W Lexusie i Toyocie profesjonalna obsługa.
W Volvo, Nissanie, Kia, Mazdzie miło.
W Alfra Romeo czyli Fiacie i w Seacie prostactwo.
W Peugeocie traktują klientów jak bydlęta.

Ostatnia aktualizacja: 11-01-2017 13:29:28
0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 16 odpowiedz

anonymous | 11 stycznia 2017 14:50:05

Płacąc za auto płacisz rownież za customer service..Tak jak napisałeś jest rownież w UK. JLR ma najlepsza obsługę, wg mnie na drugim miejscu BMW i zaraz potem Audi. W Lexusie dosc dobrze a w Toyocie troche gorzej ale i tak o niebo lepiej niz w ASO w Polsce. Mazda- jak na angielskie standardy, słabo.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
garnituroman103

garnituroman103 | 11 stycznia 2017 16:30:03

W toyocie miałem dziwnego handlowca - zagadywał strasznie i pieprzył głupoty w styou "niech pan zobaczy, jade 140 i tylko XXX obrotów. I tak mogę jechać i jechać... nad morze... rozumie pan o co chodzi?"

"ja to jestem dobrym kierowca, nigdy nie mialem wypadku, spokojnie"
a używał lewego kierunkowskaza na rondzie, na autostradzie jakoś dziwnie trzymałsię pasa, że się bałem z nim jechać i jeszcze coś dziwnego robił, nie pamiętam. Ale był miły! Więc mi to nie przekszadzało, kupiłbym.

W Mazdzie z jakąś taką cichą babeczką jechałem, co za dużo wiedzy to nie mała i charyzmy handlowca też nie, ale była miła! a to podstawa.

anonymous | 11 stycznia 2017 16:39:58

Niskie obroty przy danej prędkości moga świadczyć o ekonomii auta. Kierunkowskazy na rondzie uzywa sie ale wtedy gdy bedziemy używali trzeciego "zjazdu" lub zawracali , do pierwszego uzywa sie prawego a do jazdy na wprost żadnego. No i oczywiscie przy zmianie pasa ruchu i do sygnalizacji zjazdu. Tak przynajmniej jest w kraju miliona rond :) 
Problem z serwisami/salonami aut klas niższych jest oszczędność na pracownikach. W Jaguarze, BMW czy Audi nigdy nie musiałem czekac a do tego byli bardziej skorzy do wykonania drobnych napraw gratisowo. Kiedys w Audi wymienili mi na swoj koszt wszystkie przewody zapłonowe a w BMW za darmo przeprogramowali kluczyk- normalnie koszt £70

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
garnituroman103

garnituroman103 | 11 stycznia 2017 16:41:25

obroty takie same jak w każdym innym autku, więc czym on się zachwycał.

nie prawda! W Polsce nie używa się lewego kierunkowskazu na rondzie, no chyba, że pas zmieniasz, ale jak nie zmieniasz ot nigdy. Nawet sąd w 1 sprawie tak zadecydował.

mi w nissanie wymienili za darmo bezpieczniki, ale za przykręcenie zerwanmej osłony silnikowej chcieli 120zł + 430 zł za nową osłonę to podziękowałem.

anonymous | 11 stycznia 2017 16:44:37

Doucz sie :) Akademia jazdy :

""Włączenie prawego „migacza” jest sygnałem dla innych kierujących, że skręcasz w pierwszą odnogę ronda. Jeśli chcesz przejechać prosto, nie włączaj żadnego kierunkowskazu, zasygnalizuj dopiero zjazd z ronda. Natomiast przy skręcie w lewo, tak jak przed każdym skrzyżowaniem, najpierw włącz lewy „migacz”, a później, przed zjechaniem z ronda, prawy. Stosowanie kierunkowskazów usprawnia ruch na rondach, bo kierowca, jeśli widzi włączony prawy „migacz” zbliżającego się auta, może wjechać na skrzyżowanie (przy zachowaniu zasady ograniczonego zaufania).""

anonymous | 11 stycznia 2017 16:45:29

Akademia AutoŚwiat

garnituroman103

garnituroman103 | 11 stycznia 2017 16:50:34

ty się doucz, W JAKI SPOSÓB ZAMIERZASZ NA RONDZIE SKRĘCAĆ W LEWO??? wprowadzasz w błąd innych uczesntików ruchu.

zapytaj googli to otrzymasz pełno materiałów, któe Cię nauczą, że się nie używa lewego na rondzie.

"Z identycznym problemem musiał zmierzyć się Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach, do którego trafiła sprawa jednego z kandydatów na kierowców. Jego egzamin na prawo jazdy został przerwany, gdyż w trakcie pokonywania ronda nie miał on włączonego lewego kierunkowskazu. Był to drugi błąd kandydata na kierowcę, dlatego egzaminator przerwał egzamin. Kierowca zaskarżył jednak tę decyzję. WSA orzekł, że egzaminator się mylił i nie może wymagać od kierowców aby poruszając się po rondzie używali lewego kierunkowskazu, jeśli nie zamierzają oni zmienić pasa ruchu."

anonymous | 11 stycznia 2017 16:57:16

Po prostu przestań sie podniecać i życ w niewiedzy i jedź na Wyspy to sie nauczysz prawidłowo zachowywać na rondzie :) Wszysycy tak jeżdżą i to w kraju w ktorym praktycznie nie ma skrzyżowań a kultura jazdy jest lata świetlne przed Polska. Zreszta tak samo sygnalizują kierowcy we Francji, Belgii, Holandii czy Niemczech . 
Koniec tematu :)

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
garnituroman103

garnituroman103 | 11 stycznia 2017 16:59:10

naucz się jeździć, bo jak będziesz tak robił w Polsce to Cię obtrąbią i wyśmieją, nawet jak będziesz w swoim jaguarze

anonymous | 11 stycznia 2017 17:07:06

Chyba tacy amatorzy jak ty w damskich autach :))
Na szczescie coraz wiecej osob jezdzi po swiecie i wie jak prawidłowo i kulturalnie zachować sie na drodze :) Dziwne ze tyłek podcierasz po sraniu(a moze nie) jeśli żaden przepis ci tego nie nakazuje :) We Francji wiekszosc kierowców jadących lewym pasem,mimo ze nie zmieniają kierunku jazdy, włącząja lewy kierunkowskaz podczas wyprzedzania aut znajdujacych sie na prawym pasie-wszystko w celu poprawy bezpieczenstwa i kultury jazdy. No ale ty jezdzij po swojemu :)

znafca_żyta

znafca_żyta | 11 stycznia 2017 17:22:19

garnituroman103 , to na jeździe próbnej w Toyocie siedziałeś jako pasażer? Na ostatniej mojej jeździe próbnej wzięli prawko i dali klucze, żebym sobie zrobił próbną jazdę...  

garnituroman103

garnituroman103 | 11 stycznia 2017 17:24:50

przepisy są takie, że najpierw musi pojechać handlowiec, a dopiero potem daje klientowi. Dał mi później, ale długo jechał, bo inni to zwykle mowia "ja mam pojechac czy od razu pan? to wyjade tylko." albo "a niby ja powinienem zaczac ale niech pan jedzie"

anonymous | 11 stycznia 2017 17:27:09

Ja dostałem auto do testów na 24h @znafca_żyta :)

znafca_żyta

znafca_żyta | 11 stycznia 2017 17:37:52

Pewnie też by się dało, ale po co. Żebym miał w samochodzie spać albo testować płeć piękną, to może by się przydał taki 24h test ;-)

anonymous | 11 stycznia 2017 17:47:07

Choćby po to zeby mieli czas umyć moje auto :) Fajnie jest sprawdzic auto w codziennych sytuacjach jak zakupy , droga do pracy etc. Spalania tez nie sprawdzisz podczas nawet 1h jazdy. Nissan poszedł jeszcze dalej i elektrycznego Leaf miałem na 5 dni. Miałem czas zweryfikować zuzycie energii i roznice miedzy tym co mowil producent a praktyka były znaczne @znafca_żyta

purple_reign

purple_reign | 12 stycznia 2017 19:34:51

jak ktoś ogląda Fiata czy Peugota to raczej małe prawdopodobieństwo, że przejdzie do konkurencji, czyli mercedesa czy BMW. podejrzewam, że gorsze marki płacą gorszą pensję, a tym samym motywacja jest niższa

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 45,8 pkt elsieelsie
  2. 2 37,4 pkt okonekokonek
  3. 3 27,7 pkt znafca_żytaznafca_żyta
  4. 4 25,5 pkt birbantbirbant
  5. 5 23,5 pkt collins01collins01
więcej rankingów
Zgłoś błąd