zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Co zwiedzić na Teneryfie?

~kanarek25 | 13 lutego 2017 17:03:54 | kategoria: Podróże, Europa

• G+
  • Facebook

Witam, za kilka miesięcy wraz ze znajomymi wybieramy się na Teneryfę i tu moje pytanie: Co zwiedzać na Teneryfie? Chodzi mi raczej o jakieś mniej znane miejsca. Może ktoś z Was kiedyś tam był i odkrył jakieś miejsce/a godne uwagi?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 7 odpowiedz
tagi: teneryfa, miejsca
mk777

mk777 | 13 lutego 2017 17:29:14

Wulkan El Teide i park krajobrazowy o tej samej nazwie. Zastygłe w lawie miasteczko Garrachico. Wspaniały wąwóz Masca i wioskę o tej samej nazwie, zawieszoną w górach. Piramidy w Guimar, które choć są oszustwem, to i tak robią wrażenie. Ładne miasteczko Candelaria z posągami Guanczów i bazyliką. Mnóstwo pięknych plaż, zarówno naturalnych czarnych, jak i tych z piaskiem przywiezionym z Sahary. Warto zajrzeć do Stolicy Santiago de Tenerife. Także do starej stolicy La Olivy, która jest moim zdaniem najładniejszym miastem wyspy. Warto odwiedzić jaskinię wiatru Cueva del viento. Cudowne klify Los Gigantes, na które warto wybrać się pontonem lub małą motorówką, unikając dużych wycieczkowców, które nie wpłyną do grot. Prz okazji polecam tam kąpiel w oceanie. Woda przejrzysta na kilkadziesiąt metrów.

Generalnie polecam Teneryfę. To piękna i zróżnicowana wyspa. Północ jest zielona, zachmurzona, pełna plantacji bananowców i mnóstwa roślinności. Jest tam zimniej niż na południu, ale też więcej miast i bardziej naturalnie. Pośrodku góry i wulkan, które powalają swoim urokiem. Na południu bardziej pustynnie, zawsze słonecznie i gorąco. Naprawdę duże różnice temperatur w porównaniu z północą. Południe jest zapchane tandetnymi skupiskami hoteli i sklepików, ponieważ głównie tam docierają turyści. A na północy jest moim zdaniem dużo ciekawiej

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

~kanarek25 | 13 lutego 2017 17:55:13

Dziękuję serdecznie za wyczerpującą odpowiedź, ale głównie chodziło mi o te mniej znane miejsca i atrakcje które warto odkryć na tej wyspie. Te co wymieniłeś to raczej najbardziej znane miejsca.

mk777

mk777 | 13 lutego 2017 17:56:28

Bo to bardzo znana wyspa jest. Nie da się tam za wiele ukryć przed turystamiMrugnięcie

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

~kanarek25 | 13 lutego 2017 18:02:02

Hehe a jednak miałam taką nadzieję, że jednak jest tam jeszcze coś innego niż to o czym już czytałam wartego uwagi ;)

mk777

mk777 | 13 lutego 2017 18:02:47

To co jest, i tak jest wystarczająco warte odwiedzin

~kanarek25 | 13 lutego 2017 18:11:49

To prawda :)

elsie

elsie | 14 lutego 2017 03:18:18

a probowalas wpisac: teneryfa ciekawostki? zwykle jest sporo ciekawych rzeczy...

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 175,8 pkt elsieelsie
  2. 2 111,1 pkt okonekokonek
  3. 3 101,7 pkt ata-ataata-ata
  4. 4 85,9 pkt collins01collins01
  5. 5 85,4 pkt ptakwodnyptakwodny
więcej rankingów

Eksperci w kategorii:

Bingola arinkao antysocjalista okonek tadzio