zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

zamknij x

Umieść na stronie

Pobierz kod do umieszczenia pytania na innej stronie internetowej:

Wybierz rozmiar:
Wybierz kolor:
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Podróże: Australia i oceania

harmonik

Znaliście, przed obejrzeniem wczoraj filmu na TVP1, historię buntu na HMS Bounty? Sondaż

harmonik | 1 kwietnia 2017 15:09:44 | kategoria: Podróże, Australia i oceania

• G+
  • Facebook

Wczoraj na TVP1 o 21.30 puszczono film z 1984 r., a ja wcześniej w latach 60-tych, po przeczytaniu uprzednio książki o tej historii, widziałem film z 1962 (z Marlonem Brando), który wtedy wywarł na mnie ciekawsze wrażenie, gdy trzej główni bohaterowie mieli swoje racje, choć zajmowali przeciwstawne pozycje. Wartościowy opis tej historii z Wikipedii w poniższym linku.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bunt_na_HMS_Bounty

Zobacz wyniki Zagłosuj:

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 1
odpowiedz
ToChybaJa

Podroze

ToChybaJa | 30 marca 2017 12:58:26 | kategoria: Podróże, Australia i oceania

• G+
  • Facebook

(Od razu przepraszam za brak polskich znakow. Nie pisze ze swojego komputera.) Moja pierwsza samodzielna wycieczka dobiega konca. Ostatnie 5 dni spedzilam samotni w Nowej Zelandii. W ciagu tych kilku dni doszlam do wniosku, ze nigdy nie bede jedna z tych niezaleznych kobiet, ktore podrozuja same po swiecie. udowodnilam sobie, ze dam rade to zrobic, ale po prostu wole miec towarzystwo. Zaskoczylo mnie to jak dobrze poradzilam sobie poruszajac sie po obcym miescie bez GPSa. Zawsze myslalam, ze jestem w tym beznadziejna, a tu prosze :P Odwiedzilam wiele miejsc I ani razu sie nie zgubilam. Stalam sie takze bardziej odwazna jesli chodzi o rozmawianie z nieznajomym, a zawsze mialam z tym problem, bo jestem bardzo niesmiala. Ale to moze przez to, ze tubylcy sa bardzo serdeczni :) Jutro czeka mnie ostatnie atrakcja i dluga podroz do domu. 
Ciekawi mnie czy Wy tez odwazylibyscie sie na taka samotna wyprawe  :) Dalibyscie rade czy zgubili zaraz po wyjsciu z lotniska? Myslicie, ze dobrze by Wam cos takiego zrobilo? 

0 ładowanie danych... 11 ładowanie danych... odpowiedz
ToChybaJa

spaaaaaaaccc... :(

ToChybaJa | 26 marca 2017 19:36:23 | kategoria: Podróże, Australia i oceania

• G+
  • Facebook

Wow, po serii pytan zdecydowali, ze mnie wpuszcza... :D teraz jeszcze musze sobie posiedziec zanim rusze do swojego Airbnb. jest 6:30 rano... jestem wykonczona... Nie wiem czy sie zdjecie doda...

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 16
odpowiedz
ToChybaJa

Dziwny ptak...

ToChybaJa | 9 marca 2017 07:21:27 | kategoria: Podróże, Australia i oceania

• G+
  • Facebook

Kilka dni temu ustawiłam w ogrodzie karmnik dla ptaków. Dzisiaj pojawił się przy nim taki ptaszek... Ktoś się orientuje jaki to może być gatunek? Czy to sikorka?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 14
odpowiedz
ToChybaJa

Wrrr...

ToChybaJa | 27 lutego 2017 05:09:23 | kategoria: Podróże, Australia i oceania

• G+
  • Facebook

Właśnie sie dowiedziałam, że moja wiza będzie kosztować 36 tysięcy zł... 36 tysięcy za prawo do życia w tym samym kraju co osobą którą kochasz... Trochę niesprawiedliwe, co?
Oprócz tego będę musiała opuścić Australię na kilka dni, więc zrobimy sobie wycieczkę do Nowej Zelandii, z czego akurat się cieszę, ale biorąc pod uwagę to, że muszę zapłacić kupę kasy za wizę, od 2 miesięcy nie pracuję i jeszcze jakieś 3-4 miesiące nie będę mogła pracować, to wydawanie kasy na wycieczkę jest trochę bolesne... 

Za jakie grzeeeechyyyy.... Nienawidzę tych wizowych formalności... Nie macie pojęcia ile już nocy nie przespałam martwiąc się o to... Tak się chciałam pożalić... DezaprobataDezaprobataDezaprobata

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 19
odpowiedz

Czy orientacja seksualna może się zmienić w ciągu życia? Jeśli tak, to jaka może być przyczyna?

~Gość | 3 lutego 2017 21:51:05 | kategoria: Podróże, Australia i oceania

• G+
  • Facebook

Ostatnia aktualizacja: 03-02-2017 21:59:12
odpowiedzi i komentarzy: 3
odpowiedz
ToChybaJa

Nudzi mi się :(

ToChybaJa | 30 stycznia 2017 14:02:28 | kategoria: Podróże, Australia i oceania

• G+
  • Facebook

Co tam u Was? U mnie już prawie pora spać... Podoba się Wam mój miś? 

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 6
odpowiedz

Dlaczego Polacy w Australii wszystko co się da nazwali Kościuszko?

~pstronoga | 27 stycznia 2017 18:30:47 | kategoria: Podróże, Australia i oceania

• G+
  • Facebook

Aż zabrakło miejsca na Walese.

odpowiedzi i komentarzy: 2
odpowiedz
garnituroman112

Z jakiego chowu kupujesz jaja ? Sondaż

garnituroman112 | 24 stycznia 2017 20:43:46 | kategoria: Podróże, Australia i oceania

• G+
  • Facebook

Zobacz wyniki Zagłosuj:

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... odpowiedz
ognisty

Może każdy sam przed sobą powinien przyznać, że jeśli sam nie jest bogiem, to tego boga nie ma? Sondaż

ognisty | 30 marca 2016 21:40:05 | kategoria: Podróże, Australia i oceania

• G+
  • Facebook

Jesteś bogiem? Nie. To gdzie niby jest ten bóg? Może tapla się gdzieś głęboko w oceanie, skoro jego przesłanie jest takie głębokie? Może to jest właśnie słuszny trop? Może tam trzeba sprawdzić?

Zobacz wyniki Zagłosuj:

3 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 8
odpowiedz

Przeglądasz kategorię:

Najaktywniejsi dziś

1. 1 45,8 pkt elsieelsie
  2. 2 37,4 pkt okonekokonek
  3. 3 27,7 pkt znafca_żytaznafca_żyta
  4. 4 27,7 pkt birbantbirbant
  5. 5 23,5 pkt collins01collins01
więcej rankingów

Tagi

więcej tagów