zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
misiek85

Fotoradar czy błyska przy robieniu zdjęć?

misiek85 | 8 czerwca 2009 13:50:58 | kategoria: Motoryzacja, Bezpieczeństwo

• G+
  • Facebook

Ostatnio przekroczyłem prędkość o 30km/h. Pytanie mam takie do Was, czy przy robieniu zdjęć w dzień fotoradar błyska? Jak to jest? Bo nie wiem czy szykować pieniążki :(

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 10 odpowiedz

anonymous | 8 czerwca 2009 14:51:17

Tak za każdym razem najgorzej jest w nocy bo rozświetla całą ulice i nic nie widać przez chwile...

Nie przejmuj sie na bank nie dostaniesz mandatu, ponieważ nie miałeś błysku i dlatego że nie wszędzie są włożone wkłady.

Mieszkam w okolicach Piotrkowa Tryb. Na odcinku PTB - ŁDZ chodzi tylko 1 ale zmieniają jego położenie co jakiś czas. Podobnie jest PTB - WWA 2-3 na całej trasie chodzą. Polecam CB kanał 19 jak wybierasz sie w trasy wiesz gdzie stoi policja i jaki radar czynny.

Raz na wjeździe do łodzi dostałem fleszem, minęło juz ponad pół roku wiec juz nie dostane trzeba być dobrej myśli to pewnie straszak był ;]

a i jeszcze jedno ograniczenie do 50 wal 70. Do 70 jedz 90 spokojnie. Tylko uważaj na wystawiane one mają chyba tylko 10 tolerancji.

Mam nadzieje, że pomogłem. Pozdrawiam

1 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
zbigpary

zbigpary | 8 czerwca 2009 15:08:25

Szykować możesz, ale mógł być nieaktywny, zapchany, niesprawny, czy mogłeś mieć chody "u Góry" (czyli w Niebie), że go zablokowała. Nie wiem, czy błyska, choć wydaje mi się, że nie, bo wtedy to byłoby głośne, a mnie nie błyskały, choć zdarzało mi się je przegapić z nie podobającą im się prędkością.

Ale możesz to sprawdzić (i podzielić się tu z nami) w ten sposób, że trochę "nie oczyścisz" tablicy rejestracyjnej i z taką kilka razy najedź na jakiś fotoradar z prędkością nie podobającą mu się, a zobaczysz, czy błyska.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
milosz468

milosz468 | 8 czerwca 2009 16:14:44

fotoradar przeważnie nie robi błysku

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
misiek85

misiek85 | 8 czerwca 2009 16:23:03

Jest tez u mnie w miescie straszak-atrapa i u niego pali sie na gorze czerwone "cos". W tym tez sie pali, ale nie mialem jak zobaczyc czy jest oczko obiektywu :( w straszaku nie ma oczka.

anonymous | 8 czerwca 2009 17:08:33

Fotoradary dzielimy na te stacjonarne które robią "błysk" i przenośne,ustawiane przez choćby Straż Miejską.Te ostatnie z racji tego że są używane tylko w dzień to nie potrzebują lampy błyskowej.
Policja w samochodach ma wideo rejestratory do nagrywania "live"

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 8 czerwca 2009 22:04:04

Tak błyska. Ale jak w tym momencie odwróciłeś głowę, to Cię nie rozpoznają.

anonymous | 9 czerwca 2009 12:23:06

Haha anonimie jesteś zabawny ;) Kierowcy nie rozpoznają ale numery rejestracyjne pojazdu tak.

anonymous | 26 września 2009 09:49:30

niebieskooki u mnie na osiedlu Straz miejska rozstawia radar przenosny... i mimo dnia on blyska na czerwono hehe xD

anonymous | 26 września 2009 10:26:00

Anonim to nie Straż Miejska a obcy.Oglądałeś(aś)pewnie "Facetów w Czerni" więc wiesz że mogą przybierać kształt ludzi i przebierać się z zależności od potrzeb. Teraz widocznie na Twoim osiedlu rozstawili swój sprzęt do komunikacji międzygalaktycznej. Jest duże prawdopodobieństwo, że te tajemnicze czerwone błyski to sygnał dla ich Floty w które miejsce mają wycelować swoje fotonowe działa i zacząć inwazję na Ziemie.

niebieskooki nl

anonymous | 1 marca 2010 10:24:12

Ciekawy problem. W dzień podczas robienia fotek "zwykłym" aparatem używa się flesza gdy światło jest z przodu i z boku, by doświetlić. Przenośny fotoradar ustawiony jest dokładnie w miejscu, w które świecą światła mijania. Nie jestem pewien, czy czujnik CCD byłby w stanie odczytać numer rejestracyjny gdy dwa silne reflektory (minimum 45W, są też ksenonowe) świecą prosto w obiektyw. Jak się patrzy z przodu na samochód, to tak bardzo nie widać, bo oczy są powyżej linii świecenia. To jak ze zdjęciami z Księżyca, widać astronautów lecz nie gwiazdy.

AMA i nowy profil

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 91,4 pkt M@rcelinaM@rcelina
  2. 2 86,3 pkt Samiec AlfaSamiec Alfa
  3. 3 83,1 pkt _Lilka__Lilka_
  4. 4 82,8 pkt KowalskyKowalsky
  5. 5 77,8 pkt jan_ek 57jan_ek 57
więcej rankingów

Koszulki pytamy.pl

Eksperci w kategorii: