zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

zamknij x

Umieść na stronie

Pobierz kod do umieszczenia pytania na innej stronie internetowej:

Wybierz rozmiar:
Wybierz kolor:
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Muzyka i film

Dawid1795

test nowej kamerki w HD

Dawid1795 | 29 maja 2017 21:04:55 | kategoria: Muzyka i film, Muzyka

• G+
  • Facebook

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź
ochydka_ochydka1

Dobranoc...

ochydka_ochydka1 | 29 maja 2017 21:00:16 | kategoria: Muzyka i film, Muzyka

• G+
  • Facebook

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 3
odpowiedz
collins01

Wspomnienie?Cos co zawsze pasowalo do upalnej pogody:)

collins01 | 29 maja 2017 17:40:01 | kategoria: Muzyka i film, Muzyka

• G+
  • Facebook

https://www.youtube.com/watch?v=uWb5YQPlAJc
Warm San Franciscan Nights...I wszyscy czuja się swietnie.Eric Burdon And The Animals...Ile z tego zostało do dziś?
Pod koniec zeszłego tygodnia opublikowano list czytelnika do lokalnej gazety w Milton Keynes.Jason pisze min."Co się stało z brytyjska mlodziezą?Gdzie sa hippiesi,punki,new romantic?Gdzie sa modsi czy rockersi?Fani soul lub choćby raversi?Gdzie motocykle kontra skutery?Gdzie scena Cantenbury?Lub Ciemna Strona Ksiezyca?Gdzie młodzi gniewni i ich kino?Dzis mamy tylko obleśnych grubasow gapiących się na swoje smartfony lub wiecznie podpite lub na wpol rozebrane kretynki które ...gapia się w swoje smartfony a w przerwach,puszczaja się...
Oczom nie wierzyłem ze to opublikowano.I za tydzień pewnie będzie wrzawa.Szkoda ze mnie już tu nie będzie...
I tak przyszedł mi na myśl Eric Burdon.Muzyczna pocztowka z San Francisco,z 1967 roku ale i...wspomnienie swingującego Londynu z tegoz roku.A najbardziej z tego wszystkiego,"Powiekszenie",Michelangelo Antonioniego.Arcydzielo któremu ulegam z ekstatyczna wręcz przyjemnoscią:))
Eric Burdon wlasnie konczyl z The Animals a bedac za Oceanem,zaprzyjaznil się z jedna z najciekawszych,murzynskich formacji tamtych czasów,War.Owocem były 3 wspólne albumy oraz czwarty,wydany po latach,bedace przykładem wspanialej fuzji rocka soulu i jazzu.Ale to już temat na osobna opowieść:)

0 ładowanie danych... 8 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 31
odpowiedz
Aszka_

A ja wciąż słucham... Dobrej nocki :)

Aszka_ | 28 maja 2017 23:46:20 | kategoria: Muzyka i film, Muzyka

• G+
  • Facebook

Collins, zawróciłeś mi dziś w głowie na maksa! Wystawiony język

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 9
odpowiedz

Dlaczego instrumenty są takie drogie?

~elka0 | 28 maja 2017 22:42:50 | kategoria: Muzyka i film, Muzyka

• G+
  • Facebook

Zawsze chciałam grać na jakimś instrumencie, a one wszystkie są takie drogie :( Teraz wiem, że już nie spełnię swojego marzenia bo jestem śmiertelnie chora, ale czemu one są takie drogie?

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 2
odpowiedz
Polaczek

Czy szanowani Polacy mają ochotę się ukulturalnić tego wieczoru?

Polaczek | 28 maja 2017 21:16:00 | kategoria: Muzyka i film, Muzyka

• G+
  • Facebook

Jeśli jakiś Polak wyraża chęć to polecam:

dotrwajcie do refrenu

Ostatnia aktualizacja: 28-05-2017 21:16:52
0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 1
odpowiedz
ochydka_ochydka1

Hmm...dobranoc...

ochydka_ochydka1 | 28 maja 2017 18:31:51 | kategoria: Muzyka i film, Muzyka

• G+
  • Facebook

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 6
odpowiedz
collins01

Orkiestra światła elektrycznego...Fenomen?

collins01 | 28 maja 2017 18:10:37 | kategoria: Muzyka i film, Muzyka

• G+
  • Facebook

https://www.youtube.com/watch?v=t08RN2yPJik
Showdown,z mojego ukochanego,1973 roku...Bo od tego nagrania,zaczeli dla mnie istniec.Oczywiscie wczesniej byly karkolomne proby łaczenia Chucka Berry'ego z Beethovenem czy W grocie króla gór,Edvarda Griega,zagrane faktycznie z rockowym zacieciem.Trudno bylo jednak zorientowac sie,z czym to sie je:))W dodatku, w tamtych latach,rock symfoniczny,dostarczal znacznie ciekawsze propozycje...
Sytuacja sie wykrystalizowala gdy grupe opuscil ekscentryczny Roy Wood.Mlody i piekielnie utalentowany kompozytor,Jeff Lynne,przejął zespol i...zaczelo sie!
Eldorado z 1974 roku,praktycznie zdefiniowalo styl grupy na najblizszych 7-8 lat a Can't Get It Out Of My Head jest moim zdaniem,idealnym wprowadzeniem w swiat ELO.Rok pozniej,album Face the Music i...Evil Woman,utwor ktory pozostaje do dzis u mnie na absolutnym topie w ich dyskografii...
Ale prawdziwe emocje zaczely sie wraz z nastepna plyta.A New World Record,z 1976 roku,do dzis nie przestaje zadziwiac.Na swiecie punk,new wave a Jeff Lynne,swoje:))Te bizantyjskie w swym przepychu,aranzacje zawsze kojarzyly mi sie ze stolem pelnym wina i owocow.Taki ogrod gdzie wszystkiego masz w nadmiarze.Ale za to,jak smakuje!
Kiedy przytulales dziewczyne przy Telephone Line lub Shangri La,nie spodziewales sie ze the best is yet to come:))Album Out Of The Blue...przynosi wszystko co najlepsze,razy 2:)Deszczowa suita...Juz samo wspomnienie o trzeciej stronie albumu,wzrusza.A do tego Starlight,Jungle i Wild west Hero...
Nigdy nie polubilem kolejnej plyty,Discovery.Za daleko od rocka...Ale za to Time...Pojawila sie ta plyta na progu lat 80-tych i juz na zawsze zostanie jako jeden z najlepszych kumpli tych dni,pelnych straconych nadzieji...
To co bylo potem,juz nie jest warte wspomnien.Secret Messages?No moze przez chwile...Wszystko ma swoj czas i miejsce.Electric Light Orchestra byli kiedys wsrod tych najwazniejszych.I tacy pozostaną

Ostatnia aktualizacja: 28-05-2017 18:14:07
odpowiedzi i komentarzy: 34
odpowiedz
tadzio

Sentymentalnie...spadłem z wyra...

tadzio | 28 maja 2017 06:52:44 | kategoria: Muzyka i film, Muzyka

• G+
  • Facebook

odpowiedzi i komentarzy: 38
odpowiedz
collins01

Led Zeppelin-ile mozna dopowiedziec?

collins01 | 27 maja 2017 21:23:25 | kategoria: Muzyka i film, Muzyka

• G+
  • Facebook

https://www.youtube.com/watch?v=w4THXeOD-Dw
Mamy rok 1970.Grupa Led Zeppelin na wznoszącej fali-mam juz za soba album uznawany dzis za podwaliny heavy metalu[Led Zeppelin 2]...Ale...szalenstwo jakie zafundowal chlopakom,zupelny świr,ich menager,Peter Grant,sprawilo ze juz na poczatku kariery zespol wydawal sie byc zmeczony.Ile mozna imprezowac i grac koncertow doodkola swiata?No ile...Niektorzy nie liczą,nie mysla i...czasem po prostu,przepadają,nie mowiac o tych co umierają....
Led Zeppelin wyjechali...Gdzies na jakąs farme na północy...Nazwy juz nie pamietam.Jakie bylo tego pokłosie?Album Led Zeppelin III,podzielil krytykow na entuzjastow i rozczarowanych.Powodem byla zapewne druga strona plyty,w calosci folkowo bluesowa i...akustyczna.Nieprawdopodobny Jimi Page,byl wowczas u szczytu swych mozliwosci tworczych.Jego gitara powalała w kazdym doslownie utworze....I zdarzyl sie na tej plycie utwor ponadczasowy.Sensacyjny,wielkomiejski blues,jak informowal wowczas Magazyn Muzyczny,JAZZ...Since I've Been Loving You-Odkad Cie pokochalem[bo w tamtych czasach radiowcy tlumaczyli...]
Trudno to opisac...Unikam takich deklaracji,unikam wmawiania na sile ale...To chyba faktycznie jeden z najwspanialszych utworow w calej historii rocka.Plant bez kabotynskich popisow wokalnych,za to z glosem ktory kruszył sciany.Tylko 4 facetow o potedze nieopisanej [czytalem 3 biografie grupy i nie znalazlem odpowiednich słow]...Nie potrafie sobie dzis wyobrazic swej muzycznej edukacji,bez tego utworu..I nie bede sie dalej wysilał,to zbyteczne.Wystarczy posluchac...
Mam nadzieje ze poradzicie sobie z martwym linkiem...

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 20
odpowiedz

Przeglądasz kategorię:

Najaktywniejsi dziś

1. 1 36,0 pkt elsieelsie
  2. 2 22,6 pkt collins01collins01
  3. 3 13,6 pkt tadziotadzio
  4. 4 13,1 pkt ata-ataata-ata
  5. 5 11,9 pkt endorfina-endorfina-
więcej rankingów

Tagi

więcej tagów