zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
Przemek393

Jak narysować swój portret??

Przemek393 | 27 kwietnia 2008 18:12:43 | kategoria: Kultura i sztuka, Malarstwo

• G+
  • Facebook

Witam! Jutro na plastyce będe musiał narysować swój porter a właściwie przerysować siebie ze zdjęcia. ALe ja nie umie rysować ;/ jak to narysować żeby była dobra ocena i żeby to sie nadawało ;)

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 10 odpowiedz
edziek153

edziek153 | 27 kwietnia 2008 18:25:00

Powiedz poprostu nauczycielce że nie umiesz rysowac i po sprawie. Musi zrozumiec. Narysuj poprostu jak najładniej umiesz. Ja też nie potrafie rysowac i nie mam uzdolnien artystycznych. Miałem sytuacje w klasie że mnie nauczycielka od plasty zjechała że brzydko maluje, no to powiedzialem co o tym myśle i potem już nie miała do mnie "ale" ;].

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
code192

code192 | 27 kwietnia 2008 18:31:41

Zrób w stylu mangowym ^^

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
malenka

malenka | 27 kwietnia 2008 19:51:11

ja zajmuję się takimi rzeczami:)i powiem Ci,że jeśli rysujesz ze zdjęcia to zwróć uwagę na cień.naszkicuj lekko rysy a potem "dorysuj" światłocień. Ważne też jest ujęcie charakterystycznych cech(sparwai to, że rysunek jest bardziej podobny do osoby).Zresztą jeśli nie masz talentu to i tak cudów nie zrobisz, więc się postaraj i niech wyjdzie jak wyjdzie, ale grunt,że namalujesz;p a tak z ciekawości to jaką techniką macie to zrobić?

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 27 kwietnia 2008 20:04:29

nawet nie wiem jaką techniką :P

może napisz mi jakiś króciutki poradniczek co pokolei robic? :p

Antykwa

Antykwa | 27 kwietnia 2008 20:05:02

Podziel swoje zdjęcie na krateczki liniami poziomymi i pionowymi. Odpowiednio większe kratki zrób na arkuszu do rysunku. Cienkimi liniami w tej samej ilości. Teraz przenoś - na ile potrafisz - zawartość krateczek ze zdjęcia do kratek na rysunku. Na pewno zachowasz proporcje, może nawet podobieństwo.
Jest to metoda stosowana np. przez kopistów a także przez "artystów tworzących" ze zdjęć.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
Ajumiko

Ajumiko | 27 kwietnia 2008 20:26:08

Jeśli masz taką możliwość, to zrób kserokopię zdjęcia i powiększ lub wydrukuj takie zdjęcie w formacie np.A4. Jeśli portret będziesz robił ołówkiem, a kserokopia będzie czarnobiała, to od razu będziesz wiedział, które części twarzy przyciemnić, a które zostawić jaśniejsze. Odwzorowywanie twarzy z kartki w takim samym rozmiarze jak kartka, na której rysujesz będzie dużym ułatwieniem. Życzę miłego tworzenia i pochwal się, jak Ci poszło;)

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
nikogo

nikogo | 27 kwietnia 2008 22:39:31

Może narysuj po prostu jakąś twarz, tak jak umiesz i dodaj do niej jakieś twoje znaki szczególne, żeby można było powiedzieć, że ta osoba to ty. Powodzenia

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 2 października 2009 13:42:46

narysuj jaką kolwiek twarz.Ja tez nie umniem rysować swojej twarzy

anonymous | 3 listopada 2009 17:34:04

do tego trzeba talent mieć a jeśli powiesz pani że nie umiesz to da ci ocenę niżej

PRZYNAJMNIEJ U MNIE W SZKOLE TAK JEST

więcej odpowiedzi
1 2 z 2

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 57,0 pkt MoltoBeneMoltoBene
  2. 2 48,4 pkt tadziotadzio
  3. 3 44,9 pkt PitbuIIPitbuII
  4. 4 34,5 pkt antysocjalistaantysocjalista
  5. 5 34,3 pkt TOJA2TOJA2
więcej rankingów