zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

• Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
filtruj: pytania pytania odpowiedzi
ata-ata

Dzien dobry wiosennie, niedzielnie, deszczowo etc...

ata-ata | 23 kwietnia 2017 09:13:59 | kategoria: Przyroda, Rośliny

• G+
  • Facebook

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 7
odpowiedz
Simon Templar

nostalgicznie

Simon Templar | 23 kwietnia 2017 08:45:07 | kategoria: Muzyka i film, Seriale

• G+
  • Facebook

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź
janusmakroniusz

dla skowronków

janusmakroniusz | 23 kwietnia 2017 07:31:19 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

cześć Wszystkim.
23 Kwietnia - Niedziela. Imieniny obchodzą: Jerzy o Wojciech - Wszystkiego Najlepszego. Cytat na dziś: „Ko­biety dzielą się na ta­kie, przez które ma się sa­me zmar­twienia, i na ta­kie, króre nas przed ty­mi zmar­twieniami bronią.” -  Stanisława Fleszarowa-Muskat.
Ze świąt nietypowych:
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Międzynarodowy Dzień Świadomości Fibrodysplasia Ossificans Progressiva (FOP)
Dzień Języka Hiszpańskiego
Kartka z kalendarza:
997  Męczeńska śmierć biskupa Wojciecha podczas misji ewangelizacyjnej do kraju Prusów.
1253  Poznań został lokowany na prawie niemieckim.
1313  Pierwsza wzmianka o Warszawie.
1348  Król Anglii Edward III ustanowił Order Podwiązki. Jedna z legend o powstaniu Orderu Podwiązki głosi, że w czasie balu dworskiego, na którym Edward III był obecny, jedna z dam (wymienia się hrabinę Salisbury) zgubiła ku uciesze zebranych podwiązkę. Król pochylił się, podniósł podwiązkę i zawiązał ją na własnej nodze z uwagą "Honi soit qui mal y pense (Hańba temu, kto źle o tym myśli – do dziś dnia dewiza orderu), zrobię z niej najbardziej zaszczytną podwiązkę jaka kiedykolwiek istniała" i ustanowił order Podwiązki.
1516  W Ingolstadt zostało ogłoszone i podpisane przez księcia Bawarii Wilhelma IV, Bawarskie Prawo Czystości,  które regulowało ceny piwa i wymieniało składniki jakich wolno używać do warzenia piwa. Od 1994 r. dzień uchwalenia ustawy jest obchodzony w Niemczech jako Dzień Piwa Niemieckiego.
1902   Rozpoczęła się przedostatnia do dziś faza aktywności wulkanu Montagne Pelee na karaibskiej wyspie MArtynika. W czasie jej trwania, 8 Maja 1902 roku, doszło do najtragiczniejszego w skutkach wybuchu wulkanu w XX wieku. (28-40 tys. ofiar śmiertelnych).
1935  Prezydent Mościcki podpisał tzw. Konstytucję kwietniową.
1937  Sejm RP ustanowił 11 Listopada Świętem niepodległości.
1965  Z powodu budowy nowej linii metra wysadzono w powietrze gmach Teatru Narodowego w Budapeszcie.
Muzycznie:  1936  W Vernon w Teksasie urodził się syn robotnika i pielęgniarki, amerykański wokalista i kompozytor, pionier rock and rolla - Roy Orbison

Ostatnia aktualizacja: 23-04-2017 07:33:08
0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 32
odpowiedz
elsie

Spokojna wybudzanka na niedziele?

elsie | 23 kwietnia 2017 06:06:37 | kategoria: Kultura i sztuka, Muzyka

• G+
  • Facebook

Znalezione obrazy dla zapytania wiosna malarstwo

Ostatnia aktualizacja: 23-04-2017 06:09:20
0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 10
odpowiedz

Dleczego tu tyle troli?

~Gość | 23 kwietnia 2017 04:22:00 | kategoria: Inne, O serwisie

• G+
  • Facebook

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 2
odpowiedz

Znajdz rym do slowa amorek?

~Gość | 23 kwietnia 2017 02:21:07 | kategoria: Hobby, Pozostałe

• G+
  • Facebook

odpowiedzi i komentarzy: 4
odpowiedz
Amor

Ważne pytanie... Co zrobić widzom na specjalny odcinek?

Amor | 23 kwietnia 2017 01:48:58 | kategoria: Hobby, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Nie mam zamiaru robić tutaj żadnej reklamy, dlatego też nie podam linka do swojego kanału na YouTube. Mam pewien problem. Bardzo zależy mi na widzach, którzy subskrybują mój kanał na YT (nie na cyferkach, tylko na ludziach). Sprawa wygląda następująco: Nagrywam materiały audio w konwencji horroru już od prawie dwóch lat. Za jakiś czas "stuknie" mi 10 tysięcy widzów. Do tej pory robiłem różne odcinki specjalnie na swój kanał. Było to np. na "Boże narodzenie", "1.000.000 wyświetleń", lub np. na 5 tysięcy subskrypcji. Do tego momentu radziłem sobie samemu. Były to głównie odcinki z gier-horrorów. Jednak, jako że niedługo na moim kanale "uderzy" 10.000 widzów, chciałbym się poradzić Was. Co zrobić dla swojej widowni? Chciałbym, żeby to było coś wyjątkowego, żeby ci ludzie byli zadowoleni, żeby zrobić coś, z czego będą oni zadowoleni. Nie obchodzi mnie ta durna LICZBA oglądających, tylko LUDZIE i zależy mi na tym, żeby dogodzić jak największej liczbie z nich. Na koniec napiszę dwie rzeczy, które odpadają. Odpada odcinek z jakiejkolwiek gry (było ich już za dużo), oraz przekaz na żywo (taki, a nie inny internet nie pozwala na to...).

Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Pozdro, Pytoludki ;)

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź
XXZakochanaXX

Pytanie.

XXZakochanaXX | 23 kwietnia 2017 01:31:22 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Dlaczego mężczyzna jest wpatrzony w kobietę jak w obrazek,a gdy ona spogląda na niego to on odwraca wzrok jakby nic się nie stało i robi to wielokrotnie.

odpowiedzi i komentarzy: 2
odpowiedz
Antonii

Czy opowiadasz sie za platformą i nowoczesną?

Antonii | 22 kwietnia 2017 23:45:28 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

odpowiedzi i komentarzy: 12
odpowiedz

Jem racjonalnie ?

~http | 22 kwietnia 2017 22:17:00 | kategoria: Zdrowie, Zdrowie psychiczne

• G+
  • Facebook

Mówiąc w skrócie. Kiedyś miałam anoreksję. Teraz ponoć z niej wyszłam. Jak się domyślacie miałam problem z racjonalnym jedzeniem. Teraz wydaje mi się, że już jem racjonalnie, ale wolę się upewnić. Ważę ok.60kg przy 172cm wzrostu.Na co dzień już nie wyliczam jedzenia. Dzisiaj tylko na potrzebę pytania. 
Śniadanie 1: Duża szklanka płatków ryżowych. Zalanych x ilością mleka krowiego. Garść nerkowców. Garść rodzynek. 
Śniadanie 2: 3 Kromki chleba pszennego smażonego w jajku z 3 plastrami szynki x, z rozpuszczonym serkiem (typu mozarella), 3 dużymi plastrami pomidora i rukolą. 
Obiad: Pół saszetki ryżu brązowego, 2 filety z kurczaka w pestkach słonecznika i x ilości warzyw na patelnię bez ziemniaków, bo nie lubię :p
Podwieczorek: Pudding z kaszy jaglanej o smaku czekoladowo-bananowo-kokosowym 
Kolacja:pełny talerz spagetti pszennego z mięsem mielonym w sosie pomidorowym 

odpowiedzi i komentarzy: 24
odpowiedz
więcej pytań

Koszulki pytamy.pl

Kategorie

Najaktywniejsi dziś

1. 1 86,9 pkt elsieelsie
  2. 2 53,3 pkt birbantbirbant
  3. 3 46,5 pkt ata-ataata-ata
  4. 4 32,9 pkt janusmakroniuszjanusmakroniusz
  5. 5 21,4 pkt vera223vera223
więcej rankingów