zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

• Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
filtruj: pytania pytania odpowiedzi
janusmakroniusz

dla skowronków

janusmakroniusz | 23 lutego 2017 05:43:05 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

cześć Wszystkim
23 Lutego - Czwartek
Imieniny obchodzą :Izabela, Polikarp i Romana - Wszystkiego Najlepszego.
Powiedział mi Bartek że dziś Tłusty Czwartek - ale o tym to ja już wiem i muszę obejść się smakiem.
„Gdy w Tłusty Czwartek człek w jedzeniu pofolguje, łaskawy Pan Bóg grzech obżarstwa daruje”
„Tłusty czwartek pączkami fetuje, a od Popielca ścisły post szykuje”
No dalej chwalcie się, Dużo zamierzacie zjeść tych wszystkich słodkości, których na obczyźnie mi tu tak brak? :D
Ze świąt nietypowych:
Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym ( jutro to dopiero będzie pewnie ich wysyp :D)
Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją 
Święto Geografii Wojskowej
Dzień Bez Łapówki
Depresja należy do bardzo rozpowszechnionych schorzeń w świecie. To nie jest tylko problem Polski czy Europy. To jest problem świata. W tej chwili jest na czwartym miejscu, jeśli chodzi o najpowszechniejsze choroby, a szacuje się, że do 2020 roku wysunie się na miejsce drugie. Takie są ekspertyzy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Na depresję w Polsce cierpi 1,2-1,5 mln osób, czyli prawie tyle, ile mieszka w Warszawie.
Kartka z kalendarza:
532  rozpoczęto budowę świątyni Hagia Sophia w Konstantynopolu. Będąc świątynią chrześcijańską, nosił nazwę Kościoła Mądrości Bożej (zwany czasem również Wielkim Kościołem). Była to najwyższa rangą świątynia w Cesarstwie Bizantyjskim,  katedra patriarsza oraz miejsce modłów i koronacji cesarzy. W ciągu wieków niedościgniony wzór świątyni doskonałej i niemal symbol Kościoła bizantyjskiego. Została ufundowana przez Justyniana I Wielkiego. 
1280  Bitwa pod Groźlicami - "... Wojsko Leszka Czarnego, w cudowny sposób zwycięża księcia Rusi Lwa, który wtargnął do Królestwa Polskiego, ściga go aż do Lwowa, pustosząc Ruś i wraca do domu z ogromnymi łupami..." - Jan Długosz
1455  Umowna data publikacji pierwszej drukowanej książki Biblii Gutenberga. Została przygotowana do druku i wydrukowana w latach 1452–1455 w Moguncji przez Johannesa Gutenberga, który był również jej wydawcą.Łaciński tekst Wulgaty, tj. tłumaczenie św. Hieronima ze Strydonu, wydrukowany jest w wąskim układzie dwułamowym, 42-wierszowym, stąd druga nazwa. Trzecia popularna nazwa Biblii związana jest z kard. Jules'em Mazarinem, z którego biblioteki pochodzi pierwszy opisany przez bibliografów egzemplarz. Do naszych czasów ( z prawdopodobnych 200 egzemplarzy )przetrwało 48 egzemplarzy - w tym jeden w Polsce.
1685  George Friedrich  Händel, niemiecki kompozytor
1893  Rudolf Diesel opatentował silnik wysokoprężny.
1918  Niemiecki inżynier Artur Scherbius złożył wniosek o opatentowanie wirnikowej maszyny szyfrującej Enigma.
1941   Zespół kierowany przez amerykańskiego chemika Glenna T. Seaborga po raz pierwszy wytworzył pluton.
1947  Powstała Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna ISO.
1954  Po raz pierwszy podano dzieciom szczepionkę przeciwko polio.
Muzycznie: 1955 W Southampton w Anglii urodził się wokalista, klawiszowiec i kompozytor Howard Jones

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 2
odpowiedz
znafca_żyta

A jednak

znafca_żyta | 23 lutego 2017 05:37:31 | kategoria: Polityka, Politycy

• G+
  • Facebook

cały czas się myliłem, pisząc, że Duda-pis nie ma kręgosłupa. Że podpisze wszystko Jarowi. Okazuje się, że notariusz PiSu ma czasami kręgosłup.. Biję się w piersi. 

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź
znafca_żyta

Chyba teraz już się uda oczyścić...?

znafca_żyta | 23 lutego 2017 05:14:03 | kategoria: Społeczeństwo, Problemy społeczne

• G+
  • Facebook

Polski Kościół Katolicki w odpowiedzi na apel papieża będzie walczył z pedofilią przy pomocy modlitwy i prawa kanonicznego, to chyba lepsze niż oddanie księży pedofilów w ręce prokuratury i wsadzanie ich do więzienia?

http://episkopat.pl/komunikat-przewodniczacego-episkopatu-ws-modlitwy-i-pokuty-w-intencji-ofiar-pedofilii-w-dn-3-marca/

Ostatnia aktualizacja: 23-02-2017 05:14:59
0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 1
odpowiedz
elsie

Tym razem Pinie?

elsie | 23 lutego 2017 04:19:06 | kategoria: Kultura i sztuka, Muzyka

• G+
  • Facebook

Znalezione obrazy dla zapytania monet malarstwo

Ostatnia aktualizacja: 23-02-2017 04:27:07
odpowiedzi i komentarzy: 8
odpowiedz
Amor

Dziewczyny...

Amor | 23 lutego 2017 03:50:14 | kategoria: Inne, Odjechane

• G+
  • Facebook

Tym razem temat do dyskusji. Wiadomo, że każdy facet ma swoje fantazje wobec kobiet, ja też mam, wiadomo, ale nie o tym tutaj mowa. To nawet nie jest pytanie, tylko raczej temat do szerszej dyskusji o ile takowa znajdzie swoje miejsce. Chodzi mi o pewną słabość mężczyzn wobec kobiet, która dotknęła też i mnie. Mianowicie, jeżeli ja widzę, że fajna dziewczyna ma długie włosy, to niemal pod razu sobie wyobrażam, że czeszę jej te włosy, głaszczę etc. Ostatnio siedziałem z przyjaciółką, która ma faceta w realu, ma długie, lekko falowane, czarne, zadbane włosy. Siedziałem z nią na ławce i miałem okazję dotykać jej włosów. Oporu nie stawiała, nawet bym rzekł, że sam chciała tego. Dla niej to było nic, dla mnie to było niezwykle przyjemne.

odpowiedzi i komentarzy: 1
odpowiedz
xxxmaciejkaxxx

Jakiego rodzaju są to rowery ?

xxxmaciejkaxxx | 23 lutego 2017 03:27:36 | kategoria: Sport, Pozostałe sporty

• G+
  • Facebook

Czy USA oddało dzieła sztuki zrabowane Niemcom, którzy zrabowali je w czasie II wojny światowej?

~volkie | 23 lutego 2017 01:55:32 | kategoria: Społeczeństwo, Historia

• G+
  • Facebook

arinkao

Dlaczego kurdegundo ania adelka spod łodzi traktuje ludzi stronniczo ?

arinkao | 23 lutego 2017 00:54:17 | kategoria: Kobieta, Czas wolny

• G+
  • Facebook

ata ata  kilka razy pisała o mnie pytania wywołując mój nick, mam ja osobe na cl bo jej pytania sa wręcz fizyczna torturą dla mnie http://pytamy.pl/kat,6,title,czy-moze-mi-ktos-wytlumaczyc-o-co-dokladnie-chodzi-w-tej-akcji-plagiator,pytanie.html. Dałam na cl dawno temu i nie poruszałam tematu. Ta zaś o tym głośno pisała udając debila jak zwykle. Vera, w jednym z takich pytań też płakała ( tak dzieci nieletnie czesto płaczą ) że ja też mam na CL. One mogą, Mogą wszystko bo są na podobnym poziomie jak moderatorka która im pozwala na dowolność.
Dziś, tygodnie po tym jak atka z vera piszą o mnie w swoim pytaniu  mimo że sobie tego nie życze ( nie moderowane ) kurdegunda natychmiast kasuje moja odpowiedz w pytaniu @ika gdzie pisałam o tym że nawiązują do pytania very nadmieniam że Vera ma mnie na CL.

Stronniczość i zwykłe kur estwo.

Nie dajcie sie nabrać na to że ktoś tu jest zły wiec sie wścieka na niewinną, dobrą i litościwą, ciężko pracująca moderacje.

Ania z lasu: nie skończę tego dopóki nie usuniesz wypocin aty i very. Szlag człowieka trafia że z takim poziomem musze walczyć, jakby normalnie gówno było złotem...tylko dlatego że ktoś ma kompleksy.

Ostatnia aktualizacja: 23-02-2017 01:16:40
odpowiedzi i komentarzy: 9
odpowiedz
xxxmaciejkaxxx

Taka sytuacja :) Dobrze zrobiła :p ?

xxxmaciejkaxxx | 23 lutego 2017 00:19:10 | kategoria: Rozrywka, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Pytamowiczu jak Twoje zdrowie?

~Gość | 22 lutego 2017 23:33:41 | kategoria: Zdrowie, Pozostałe

• G+
  • Facebook

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 5
odpowiedz
więcej pytań

Koszulki pytamy.pl

Kategorie

Najaktywniejsi dziś

1. 1 49,1 pkt elsieelsie
  2. 2 36,9 pkt arinkaoarinkao
  3. 3 34,7 pkt znafca_żytaznafca_żyta
  4. 4 30,0 pkt ata-ataata-ata
  5. 5 25,8 pkt birbantbirbant
więcej rankingów